Şimdi Ara

HAYATTAN HİÇBİR BEKLENTİM YOK !!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
1
Favori
1.034
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Geçen sene üniversite sınavını kazanamadım bu sene bir daha girecem. Gelecekte beni neyin beklediğini hiç bilmiyorum muhtemelen asgari ücret maaşla sabah 8 akşam 5 çalışan birisi olacağım. Bu belirsizlik beni öldürüyor boşa yaşıyormuşum gibi geliyor.

1 Nisan'da bir daha giricem muhtemelen yine kazanamayacağım belirsizliklerle dolu bir sene daha geçireceğim ama yapacak birşey yok.

Var mı bu tarz sıkıntıları olan ?

• kimse bakmıyor
  • Üzülme kardeş polis ol 270 puan
  • Elinde fırsat varken oku. Bu sene bitmiş değil, ygsyi az çok çalışmamış olsanda yaparsın. 2 ay kır dizini otur çalış, gir en azından bi yere
  • quote:

Orijinalden alıntı: *Brakisefal

muhtemelen asgari ücretle sabah 8 akşam 5 çalışan birisi olacağım.

Durumun gayet bilincindesin.
  • sabah 8 aksam 5 calisacak bir iş bulursan yine iyi.. Sabah 8 aksam 8 calışacaksin :) bunun 8 saati normal 1 saati yemek ve cay molaları gerı kalanlarıda calıstıgın fırmaya göre ya mesaı yada hayrına olacak :)

haklarını vermeyecekler cogunlukla hakkını arayacak ısten kovulacaksın senden yana olan ıs mahkemesı bazen sana hak verecek bazen fırmaya hakkını arayan bır ıscı olursan her zaman sevılmeyen adam olacaksın ama bunu bıl :)

unıversıte mezunu olmaya bakın evet mezunların cogu ıssız ama en azından ıs buldugunuzda bırazcıkta olsa adam yerıne konuyorsunuz lıse mezunlarına ınsan muamelesı yapılmıyor ısyerlerınde öylekı calıstıgın yerde kız varsa o bıle bakmıyor yuzune unıv mezunu olmayınca.
  • kendimi gördüm
  • haydaaaa yahu bu ne üst üste karamsar konular açılıyor...
    yapmayın etmeyin
  • madem bu kadar dert ettin ne çalışmadın demezlermi
  • Herşeyden önce kolunda altın bir bileziğin, mesleğin olacak sonra kendi alanında en iyi olmayı hedefliyeceksin,
    ama yeni nesil öylemi sınav üstüne sınav ne psikoloji kalır nede bünye.
    Kısacası sistemin kölesi olmuşuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mLd.bsLy

madem bu kadar dert ettin ne çalışmadın demezlermi

Keşke sana bitirdiğim lisenin ne kadar b.ktan bi yer olduğu gösterebilseydim. 4 sene boyunca hiçbir ders görmedik bile. Benim hatam elbette var kendim gayret edip çalışabilirdim ama olmadı malesef bu sene dersaneye yazıldım şimdi biraz daha iyiyim eskisine göre ama yeterli değil. Muhtemelen 1-2 sene daha hazırlanmam gerekecek.
  • değil üniversiteyi kazansan Türkiye'nin en iyi üniversitesini en iyi bölümünü kazansan da durum aynı merak etme
  • quote:

Orijinalden alıntı: *Brakisefal

quote:

Orijinalden alıntı: mLd.bsLy

madem bu kadar dert ettin ne çalışmadın demezlermi

Keşke sana bitirdiğim lisenin ne kadar b.ktan bi yer olduğu gösterebilseydim. 4 sene boyunca hiçbir ders görmedik bile. Benim hatam elbette var kendim gayret edip çalışabilirdim ama olmadı malesef bu sene dersaneye yazıldım şimdi biraz daha iyiyim eskisine göre ama yeterli değil. Muhtemelen 1-2 sene daha hazırlanmam gerekecek.

Ozaman 2 yıllık bi yere git ordan dgs geçiş yap mühendislik yda ygsden ortalama bi puan al lys kas daha yolun başındayız karamsarlığın gereği yok.
  • Konu dışında en iyi ünilerde okuyup birsürü şikayeti olan öğrencilerde konu açmıştı bulabilirsen onları oku moral olur.Kafana bu kadar takma,kendini geliştirmeye bak belki ummadığın fırsatlar çıkar karşına
  • Kardeşim eğer üniversite kazanıp mutlu olmayacaksan bence hiçbir önemi yok paranın çalışma saatlarının ne olduğunun sana tavsiyem kendini ilgini çeken bir alanda geliştir sonra kendi işini kur ama ben üniversite kazanıp bir iş sahibi olunca mutlu olurum diyorsam hiç düşünmeden çalış sınavlara hiç durmadan allah yardımcın olsun
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.