Şimdi Ara

Hayatınızı başarısız kılan en önemli etmen: Utangaçlık [Birbirimize destek oluyoruz] (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
224
Cevap
15
Favori
7.099
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
54 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yok hacı yok yenemiyorum . Benim ki farklı her şeyiyle farklı sadece öz güven sorunu olsa neyse gaza gelmem demek rezil olmam demek o yüzden böyle iyi ne yapalım kabullendik .
  • sebebi arayın mutlaka fiziksel bir sorun olmalı. bende de var hafif utangaçlık. sebepler kilo. çok zayıfım. 2. de ses. sesim çıkmıyor. kilo neyse halledilir de ses bitiriyor hem az çıkıyor hem de kötü geliyor kulağıma. ergenliktir geçer dedik geçmiyor böyle kalacak heralde .s .s
  • quote:

Orijinalden alıntı: Maraz Alinin sağ kolu

Ya ahahahahah kız işlerinde kaybetmenizin tek nedeni çirkin olmanız. Yakışıklı olsaydınız kızlar size gelirdi utangaç falan olmazdınız kendinizi kandırmaya devam edin her insan kendini yakışıklı görür eğer psikolojik sorunları yoksa. Ben de kendimi yakışıklı görürüm ama değilim.

katılıyorum. zaten bir ortamda saksı gibi dursanız bile yakışıklıysanız sizinle sohbet etmek istiyorlar. sizde kızlarla sohbet ede ede açılıyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaxPayné

quote:

Orijinalden alıntı: Yigido59

quote:

Orijinalden alıntı: MaxPayné

Benim hayatimi basarisiz kilan en onemli etmen annem

Niye hocam

Oturdugumuz sitede kiz yoktu hep kucuk velet

Tam ortaokul bitti lise meslek lisesi

Yine kiz yok ..

Yillarca asosyal olmamin sebebide annem cunki o boktan siteden tasinmadi

Hatta o boktan sehirden de tasinmadi yillarca beni tasincaz hayali ile kandirdi

Sonunda pes ettim uni kazanip sehir disina ben gittim

Burada kiz varmi burdada yok cunki yine kizlarin az oldugu bi bolundeyim sonifta 1 erkege 4 erkek dusuyo kiz yok cunku

Kizlarla konusma konusunda sorunum yok aslinda ama okuldaki kizlar cok egoist ve tabulu.. hala lise kafasindalar

Hatta bulundugun sehir kucuk oldugu icin buranin kizlari tam kezban kafasi..

Çok sıkıntılı yıllar geçirmişsiniz. Geçmiş olsun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ivo

sebebi arayın mutlaka fiziksel bir sorun olmalı. bende de var hafif utangaçlık. sebepler kilo. çok zayıfım. 2. de ses. sesim çıkmıyor. kilo neyse halledilir de ses bitiriyor hem az çıkıyor hem de kötü geliyor kulağıma. ergenliktir geçer dedik geçmiyor böyle kalacak heralde .s .s

Hocam kişilik de önemlidir ama elbette fiziksel etkenler de gözardı edilmemeli.

Elimizden geleni yapacağız artık başka çaresi yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Athlon 840 Kaveri

Yok hacı yok yenemiyorum . Benim ki farklı her şeyiyle farklı sadece öz güven sorunu olsa neyse gaza gelmem demek rezil olmam demek o yüzden böyle iyi ne yapalım kabullendik .

Kendinizi kontrol etmeyi bilmelisiniz. Bende de çok az da olsa vardır bu.

• quote:

Orijinalden alıntı: ZenciPriapus

Bak güzel kardeşim. Bazı şeyler vardır ki insanın elinde değildir. Kimsenin motivasyonunu bozmak istemem ama cidden insanın ne yapsada değiştiremeyeceği şeyler var. Bir insanın hayatında illaki inişler çıkışlar olacaktır ama sürekli size ait olmayan bir hayatı yaşayamazsınız.

Kendimden örnek verirsem bende utangaç biriydim. Bu yüzden çok çektim. Sonra belli bir zaman aralığında benim için iyi şeyler bir araya geldi ve cidden yaşayabildim bazı şeyleri. Sevdiğim kızla sevgili oldum, bazı ortamlara girdim, her zaman kötü şeyler oldu arkamdan konuşanlar oldu tabi ama bunları umursamayacak kadar bile mutlu olabildim. Fakat hepsi yavaş yavaş gitti ve şu an eski halimin hemen hemen aynısıyım. Yani demem o ki sizi siz yapan özelliklerinizden kurtulmaya çalışmak yerine o özelliklerinizi sevmeye, kabullenmeye çalışsanız ya?

Hayır hocam alakası yok. Utangaçlık, özgüvensizlik bir kişilik bozukluğudur. Bunu düzeltmenin neresi başkasının hayatını yaşamaya giriyor? Olumsuzluklarımızı gidermenin neresi garip? Bizi biz yapmıyor bu özellikler sadece hayatımızı batırıyor. Sadece daha iyi bir hayat için çabalıyoruz hepsi bu. Yoksa başkasının hayatında benim de gözüm yok.

Değiştiremezsin demişsin sen işi artık salmış bırakmışsın o yüzden böyle oluyor yoksa ben uzun da sürse birşeylerin düzeleceği taraftarıyım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BrightSilence -- 19 Kasım 2017; 8:24:20 >

• Arkadaşlar konu içinde daha aktif olalım daha fazla kişiye yardımcı olalım lütfen.

• Pazartesi 50 öğretmene İş güvenliği eğitimi vereceğim. Heyecan var ama üstesinden gelmek kolay..Üzerine gidin..

Geçen sene 20 kişilik gruba eğitim verecektim.Çok heyecanlıydım.Kürsüye çıktım.Biraz kekemeledim ama sonrası yağ gibi akıp gitti.

Her şey İLK ADIM da İLK SÖZ de.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: janqlee

Pazartesi 50 öğretmene İş güvenliği eğitimi vereceğim. Heyecan var ama üstesinden gelmek kolay..Üzerine gidin..

Geçen sene 20 kişilik gruba eğitim verecektim.Çok heyecanlıydım.Kürsüye çıktım.Biraz kekemeledim ama sonrası yağ gibi akıp gitti.

Her şey İLK ADIM da İLK SÖZ de.

Evet hocam, güzel başlarsanız güzel götürüyorsunuz, asıl sıkıntı başlayabilmek ve önemli birkaç dönüm noktası.

• ailemiz en başında düzgün yetiştirseydi, bizi suskunluğumuzla övmeseydi küçükken böyle olmazdık belkide tek sebep aile başka bişey değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: dgnburak

ailemiz en başında düzgün yetiştirseydi, bizi suskunluğumuzla övmeseydi küçükken böyle olmazdık belkide tek sebep aile başka bişey değil

Olabilir, insanların susarak yükselebileceği güzel ülkemizde çok yanlış bir düşünce.

• Lise zamanında ben de çok utangaçtım hatta bir kere elim minibüs kapısının mekanizmasına sıkışmıştı da elim sıkıştı diyememiştim. Üniversiteye geçince utangaçlığım geçti şükür, çok daha iyi hissetmeye başladım

• Kızı salladım artık 1 tane arkadaşım olsa yeter bana.
  • Böyle bir grup kuruldu mu?

• Koyun gitsin hocam ne utangacligi ya

Sevdigimiz kiza ne zaman aciliyoruz beyler bi acilamadim

• quote:

quote:

sebebi arayın mutlaka fiziksel bir sorun olmalı. bende de var hafif utangaçlık. sebepler kilo. çok zayıfım. 2. de ses. sesim çıkmıyor. kilo neyse halledilir de ses bitiriyor hem az çıkıyor hem de kötü geliyor kulağıma. ergenliktir geçer dedik geçmiyor böyle kalacak heralde .s .s

ben nerede utangaç sessiz biri gördüysem mutlaka fiziksel bir sorunu oluyor. ya burnu büyük olur ya kulakları kepçe olur ya boyu kısa olur ya çirkin olur ya kiloludur falan. fiziksel bir sorunu olmayan adam neden utangaç olsun ki.

• quote:

Orijinalden alıntı: CharlieSelim

Böyle bir grup kuruldu mu?

Grup derken tam olarak neyi kastettiğinizi tam olarak anlayamadım ama biz bu konuda birbirimizin sorunlarına yardım ediyoruz eğer gruptan kastınız buysa evet ben kurdum.

• quote:

Orijinalden alıntı: EnsBursa16

Koyun gitsin hocam ne utangacligi ya

Sevdigimiz kiza ne zaman aciliyoruz beyler bi acilamadim

Bir yenebilsek

Şaka bir yana zaman azalıyor artık olabildiğince çabuk başlayabilmek şart.

• quote:

quote:

quote:

ben nerede utangaç sessiz biri gördüysem mutlaka fiziksel bir sorunu oluyor. ya burnu büyük olur ya kulakları kepçe olur ya boyu kısa olur ya çirkin olur ya kiloludur falan. fiziksel bir sorunu olmayan adam neden utangaç olsun ki.

Öyle demeyin hocam size öyle gelmiş yoksa doğuştan da gelebilir hayat tecrübesi olmayabilir takıntılardan vs. olabilir bir sürü nedeni var.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.