Şimdi Ara

Hayat Pahalılığı Bıktım! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
843
Cevap
7
Favori
42.235
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
644 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: k1mbu

Verdiğin kaynakta herşey doğru olsa ihtiyaç olan para tutarı 7-8 bin lira diyor.

Sen bu kadar tutarı ver, o kişi yine yetmez der. 10 ver yetmez der 100 ver yetmez der. 2 veriyorsun yetmiyor 10 istiyor çünkü.
    Ne saçmalıyorsun ya.

Kişinin ihtiyaç duyduğu kalori protein, sebze meyve belli.
    Durum bu işte. İnsan gibi beslenmek istiyorsan 4 kişilik aile için 2200 TL.

Bunun istemekle ne ilgisi var. Sade suya bulgur pilavı ile 100 tl'ye de çıkarsın o zaman.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Burda iyi kazananları falan konuşmuyoruz. Genel durumdaki insanı konuşuyoruz. Yalıda oturan hep zengin! Olan sana bana orta direke oluyor

• Dedemizde ayni seyi dusunuyordu babamizda ve bizde degismeyen sey hayat pahaliligidir. Sebebi enflasyona insanlari yenik dusurup verdikleri maasi cok gibi gosterip diger taraftan herseyi pahali satmak anlicaniz kisir dongudeyiz cikmak istiyorsaniz. Bunlari dusunmiyeceginiz bolca para

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • araba sahibi olmak ev sahibi olmak hayal oldu ? Bir arkadaşımı kebapçıya götürdüm inan ilk defa kebap yediğini anladım. Adamın lokantada bir porsiyon yemek yemeye parası yok bunu düşünüyor kafasını takıyor. Olmaz ya olmaz artık bir porsiyon bir yemek yeme, bir market alış verişi lüks oldu lüks.

• amadeus99 A kullanıcısına yanıt
    Allahtan afrika ülkesinde değilsin de. Bu söylediklerin gerçek olsun. Oradaki insanlar bırak meyve, sebzeyi yemeği. İnsanlar kirli suyla temizlenmeye çalışıyor hatta su ihtiyacı olarak içiyor.

Siz halinize dua edin de elinizdeki de alınmasın!

2200 lira seni doyulmaz sen 10 bin liralık erzak al.

• k1mbu kullanıcısına yanıt
    Tamam.Anlaşıldır durum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: k1mbu

Vay anasını ben 4 kişilik 3 hafta erzak aldım herşey den 2 tane olmasına rağmen yine 650 TL tuttu.

1400 liraya biz iki şirket e 2 haftalık erzak alıyoruz.

Atın da biraz ufak atın be kardeşim. Sonra millet şaşırmasın.
    14000 liralik telefon alinca gidaya para kalmamis anlasilan :)

Benim tek kisi aylik gida masrafim 1000 lira civari.

• amadeus99 A kullanıcısına yanıt
    Ne olur uzatmayın.Yoksa cevap vermek zorunda kalacağım tüm gün berbat olacak.Zaten sinirler gergin.En ufak şey aldığımızda bile söylenerek çıkıyoruz bir de buralarda bunlara laf yetiştirmeyelim.Anlamıyorlar çünkü ,bakış açıları başka.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ak troller duymasın... Açlıktan ölürüz ama vatansız yaşayamayız değil mi? Dış güçler, operasyonlar, örgütle mücadele o kadar umrumuzdaki kırmızı et yemesekte olur. Hayat pahalı diye fetöcüdür, vatan hainidir. Asrın liderimiz biz kimseye muhtaç olmayalım diye bankalara racon kesti faizli faizli kredi veriyor ulan hangi devlet böyle yapıyor be nankörler. Çok sesinizi çıkarırsanız silivride bedava yaşatır asrın liderimiz. Eee ne diyorduk ha işte süper yüksek hızlı trenimiz var tüm dünya bizi kıskanıyor.

• Şükür diyooorrr.

• Six Feet Under. kullanıcısına yanıt
    Benim 1000 lira bile tutmuyor aylık mutfak masraflarım. Bunlar ne alıyor anlamıyorum :)

• Sabah akşam simit yersen 300 lira bile tutar abisi

• quote:

Orijinalden alıntı: eyoruk

Ne olur uzatmayın.Yoksa cevap vermek zorunda kalacağım tüm gün berbat olacak.Zaten sinirler gergin.En ufak şey aldığımızda bile söylenerek çıkıyoruz bir de buralarda bunlara laf yetiştirmeyelim.Anlamıyorlar çünkü ,bakış açıları başka.
    Bıraktım arkadaşı zaten.

The answer my friend blowing in the wind.

• quote:

Orijinalden alıntı: Attorney58

ya arko traş sabunu berber tipi onlardan alırdım uzun gidiyor diye 1 liraya aldığım ürün olmuş 5 lira! Ete tavuğa girmiyorum onları alsan kilosu olmuş 120-140 lira, salam sucuk kilosu olmuş 70-80 liralar ya noluyor? Hırsız mı olalım hırsız mı??!!?
    sana bir şey soyliyimmi millet aç zaten çalıyor.

• Evet herşey pahalıda o kadar da değil yaa.

• 1ay önce fiyatların epey artacağını yazmışım zaten

Hatta bu salgın devam ettiği müddetçe 3 ay sonra kıtlık başlayacak şu an bile migros sanalmarketten tavuk ürünü alınamıyor

Hayat Pahalılığı Bıktım!

Bazı insanlar anlamıyor insanlar niye çalışıyor diyor salgın bahanesiyle beleş para alma derdinde. İnsanlar çalışmazsa ne satinalacak et,peynir ,yoğurt olur nede onu getirtecek çalışan

Tabii hükümet 2-3 haftada bitirecek salgını gevşek uygulamayla belki 3 ayda bitiremeyecek ve daha fazla ekonomik soruna neden olacak

• Pahalıysa almayın zorla mı aldırıyorlar

-İbo
  • Bunu bilmek için müneccim olmaya gerek yok ki zaten öyle olacaktı. 2 aydır doğru düzgün üretim yok ki zaten azdı gittikçe azalıyor azalacak ve fiyatlar dahada artacak.

• Şükretmesini bilin kardeşlerim şükretmeyene Allah yardım etmez. Şükredin daha çok şükredin.

Bakın ben de çok şükrettim şimdi maseratim var, neyse.
  • Uzun yillardir burada yasamadigim icin ve ulke siyasetine hakim olmadigim icin bir sey demek istemiyorum ona buna, ama suraya geldigimden beri pahaliliktan ben de cok dert yaniyorum. Karantinadir disari cikamiyoruz, PS4 alayim dedim, anlasip el sikistigimiz adam yeni vergiyi bahane edip satistan vazgecti. Abartisiz 1 ay once 1500 lira olan cihazlar su anda 2500-3000 liradan listeleniyor. Elimdeki yadigar PS3'e 800-900 lira gibi rakamlar teklif ediyorlar, piyasa hepten kafayi yemis durumda. Simdi yeni bir firmayla konusuyorum ve yurtdisina cikacagim umarim. Turkiye cok guzel, ama keske insanina bu kadar zulmedilmese. Hicbirimiz bunu hak etmiyoruz.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.