Şimdi Ara

Hayal kırıklığının bu kadarı !!! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
298
Cevap
3
Favori
7.438
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İlk önce işlemciden başla bence. İşlemcinin OC sini biraz düşür. 4.2Ghz ye getir ardından oyun testleri yap. Ama FX4100 darboğaz yapacaktır diye düşünüyorum. Eğer işlemci %90 üzerine çıkıyorsa darboğaz demektir GPU %99 olmasına rağmen.
  • 4100 4300 hızda bf3 multide 7850 ye darboğaz yapmadı kullanmş biri olarak söylûyorum. Gtx 760 ta durum nasıl bilmiyorum ama

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hatabo -- 8 Aralık 2013; 15:13:33 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hatabo

4100 4300 hızda bf3 multide 7850 ye darboğaz yapmadı kullanmş biri olarak söylûyorum. Gtx 760 ta durum nasıl bilmiyorum ama

BF3 BF4 kadar işlemciye yüklenmiyor. 7850 ile GTX760 arasında çok fark var. Ben zamanında Athlon II x4 460 ile 6850 crossfire kullanmıştım. BF3 singleplayerda bile CPU %90 ın üzerine çıkıyordu. Darboğazın alası vardı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wolftired

quote:

Orijinalden alıntı: hatabo

Yaptıgn oc stabilmi ? oyun oynarken bi bak çekirdeklere kapanıomu , çarpan düşüyormu. Bende de 4100 var hatta bi ara arkadaşn 7850 yi kullandım darbogaz górmemiştim(4300 ghzda)

Yaptığım overclock kesinlikle stabil.+125 voltaj vererek yüksek voltaj gerilimi ile 45 dk prime 95 de test ettim error falan vermedi...Ara sıra pcde donmalar oluyor ama bılemıyorum...

gene bir amd vukuatı çıkacak demedi demeyin sen işlemci hariç herşeyi güzel almışsın sonra niye bu sorunlar oluyor diyorsun..
  • evet +100 voltajla 4.4 ghz e cektım voltajı fazla verdım bılerek kesin stabıl oldugundan şüphe etmeyelim diye...Daha fazla düşmedim cunku asırı darbogaz yapar...

@bjk__murat bakalım kardesım ya bılemıyorum o kadar para verıyoruz donanıma bu sorunlardan kurtulamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wolftired -- 8 Aralık 2013; 15:25:51 >
  • Şimdi bir oyuna girip deneyeceğim.. bir crysis e gireyim.
  • Demekki ekran kartı ile alakalı bir arıza yok onu eledik

1.olasılık Sorun işlemci gibi görünüyor
    2.psu
    3.hdd
    4.anakart

işlemciyi daha sonraya bırakırsak
    başka birinden psu ve hdd varsa bunları takıp deneyin
    sorun devam ederse temiz bir format atın
    oda olmazsa muhtemelen işlmeci yada anakart ta sorun var
  • quote:

evet +100 voltajla 4.4 ghz e cektım voltajı fazla verdım bılerek kesin stabıl oldugundan şüphe etmeyelim diye...Daha fazla düşmedim cunku asırı darbogaz yapar...

@bjk__murat bakalım kardesım ya bılemıyorum o kadar para verıyoruz donanıma bu sorunlardan kurtulamıyorum.

bu olay amd den tamamen soğutacak seni bak görürsün birdaha intelden vazgeçmeyeceksin.
  • Durum aynı işlemci hızını düşürdüm değişen herhangi bir durum yok bu kart hd 7850den daha dusuk performans verıyor crysis 3 de onunda farkına vardım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: brsaltnc

Demekki ekran kartı ile alakalı bir arıza yok onu eledik

1.olasılık Sorun işlemci gibi görünüyor
    2.psu
    3.hdd
    4.anakart

işlemciyi daha sonraya bırakırsak
    başka birinden psu ve hdd varsa bunları takıp deneyin
    sorun devam ederse temiz bir format atın
    oda olmazsa muhtemelen işlmeci yada anakart ta sorun var

Dediğin bütün olasılıkları ayrıntılı olarak denedım 750w corsairin tx modellı psusunu aldım en iyisi oydu onu denedım durum aynı bu bir.

hdd den bahsediyorsan full hd tune programından bad sector taraması yaptım o kadar öğenın ıcerısınden 1 tane olsun bad sector bulamadı bu iki.

anakart dediniz arkadaşımdan m5a99x aldım ondada denedım durum yıne aynı bu 3.

İşlemci olarak onu denemedim ama oyunlar 4 cekırdege kadar destek verdiği için 4.6 ghz fx 4100=4.6 ghz fx 8350 diyorlar..Yani işlemci değişsemde birşey değişmeyecek kardeşim...

• quote:

Orijinalden alıntı: bjk__murat

quote:

evet +100 voltajla 4.4 ghz e cektım voltajı fazla verdım bılerek kesin stabıl oldugundan şüphe etmeyelim diye...Daha fazla düşmedim cunku asırı darbogaz yapar...

bu olay amd den tamamen soğutacak seni bak görürsün birdaha intelden vazgeçmeyeceksin.

koymuşum amdye ya çektirmediği dert kalmadı allah belasını versin şu işlemcilerinin.Ekran kartlarına lafım yok nvidiayla her zaman çekişir ama amd işlemci ben niye aldım

durum yine aynı murat çözülmüyor bu sorun.

• Wolftired kullanıcısına yanıt
    sen en iyisi temiz bir format çek başka olsalık kalmadı
  • sorun işlemci çok bariz, bir 8350 lazım o anakarta.
  • quote:

koymuşum amdye ya çektirmediği dert kalmadı allah belasını versin şu işlemcilerinin.Ekran kartlarına lafım yok nvidiayla her zaman çekişir ama amd işlemci ben niye aldım

işte amdnin yaptıkları . çok iyi anlıyorum kardeş seni bende aynı şeyleri yaşadım... ucuz etin yahnisi boğazda kalıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: confuest

sorun işlemci çok bariz, bir 8350 lazım o anakarta.

Hee lazım lazım. gideyim 300wlık 9590 falan alıyım istiyorsan.8320 vardı zaten yıne aynı sorunları yasıyordum.

• Olmazsa satayım şu işlemciyle anakartıda 4670 li bir sistem falanmı alsam parada yokki şimdi :D
  • Wolftired kullanıcısına yanıt
    işletim sistemi ne bu arada
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: confuest

sorun işlemci çok bariz, bir 8350 lazım o anakarta.

Hee lazım lazım. gideyim 300wlık 9590 falan alıyım istiyorsan.8320 vardı zaten yıne aynı sorunları yasıyordum.

o zaman işlemcini ve anakartını satıyorsun intele geçiyorsun kardeşim

• quote:

Orijinalden alıntı: bjk__murat

quote:

işte amdnin yaptıkları . çok iyi anlıyorum kardeş seni bende aynı şeyleri yaşadım... ucuz etin yahnisi boğazda kalıyor.

Ohoo bu bilgisayarında masrafı bitmiyor yaw daha monıtor alacam senin dediğin aocyi.

Bi 4670k alsam birde anakartları zaten 350 lira eder sana en az 800 lira pehh.

• quote:

Orijinalden alıntı: brsaltnc

işletim sistemi ne bu arada

windows 7 ultimate 64 bit sp1

öyle bir yazdınızki w98 kullanırmış gibi
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.