Şimdi Ara

HAVELSAN’dan para ödüllü savaş oyunu yarışması: Ciddi Oyun (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
243
Cevap
0
Favori
18.831
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Diyelim ki uğraşıp yaptın istedikleri herşeyi, torpilli dayıoğullarından sıra gelmez ilk üçe girmeye filan.
  • Şu zula oyununa versinler işte ödülü, zorlamaya gerek yok

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Buradaki asıl mesajı nasıl göremiyorsunuz anlamadım.
    Herhangi bir şirkete böyle bir oyun yazdırıp kodlarını almak değil amaç.
    Asıl amaç o yeteneğe ve bilgiye sahip kişilere iş teklifi yapmak.
    Buradaki büyük ödül "İŞ TEKLİFİDİR".
    Para ödülü de ekstrası.
  • bu paraya anca unityde 2d oyun

• Ülkesini sevdiğini söyleyenlerden her zamanki gibi "para" sözünden başka bir şey duymamak beni hiç şaşırtmadı. Eleştirilerde haklı olmakla beraber ödül büyük olsa bile istenilenleri yapacak bir kişi bile çıkmayacağına eminim heleki heval diyerek dalga geçenler önce bir kendilerini gözden geçirip eleştiri yapsınlar. Yapabilecek yeteneğe sahip olanlarda eleştirilerini burada yazmak yerine ilgili kuruma iletmeleri savundukları doğruluk açısından yerinde olur.

Elinizden gelenin en iyisini yaparsınız kendinizi ortaya koyarsınız zaten kazanan ve ödül alan olacaktır. Bedavaya yapıp kendinizi sınamış olsanız ne olacak ne kayıp edeceksiniz. Ülkede hiçbir şey üretilmiyor diyenler sizler değilmisiniz. Üretinde görelim. Avrupada bugün üretim varsa paraları çok olduğu için değil ölümü göze alıp teknoloji geliştirenler sayesindedir. Aç kalıpta bilim ile uğraşanlar sayesindedir. Siz hadi bir Mario yapın onu görelim öncelikle. Bunu yapan adam stema yükler satarmış, tamam yapın yükleyin satın sizi tutan kim.

• Noah. kullanıcısına yanıt
    Ya mühendis değilsin, ya da hayatında 2 satır kod yazmadın.
  • "Oyun motorlarının simülasyon ortamında kullanımı söz konusu olduğunda, karşılaşılan en önemli sorunlardan biri, simülasyon senaryosunun belirli genişlikten büyük olduğu durumlarda oyun motorunun ve fiziksel modellerin davranışlarında karşılaşılan kısıtlardır. Bu açık inovasyon yarışmasının amacı, oyun motoru kısıtlarının veya problemlerinin ortadan kaldırıldığı çözümlerin ortaya çıkarılmasıdır. "

böyle bir probleme karşı üretilecek çözümlere odaklanmış bir yarışma. Daha anlamaya kapasite yetmezken bu yarışmaya katılmak???

• Şartlar biraz ağır gibi

• Komik olmuş. Sırf birşeyler yapıyoruz safsatası için ortaya atılmış. Fazla bütçe açığı olmasın diye komik bir rakam yazılmışki ama niyetlerini belli etmiş.

İstediklerini Arma yi yapan firmaya yaptırsalar en az birkaç milyon dolar.

Bir haritada neredeyse Cm2 özel olarak tasarlanirken bunların istediklerine bak :)

• 2500 e yaparım ama low poly olur kare dikdörtgen ve üçgenden oluşur npc ler bide yapay zeka biraz mal olur yürür harita sonunda yok olur random olarak başka yerde spawn olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: ClimbDown

Dün geceden beri yapay zeka ile uğraşıyordum Unreal da(kendi projem)

Denilen büyüklükte bir harita, istenilen şartlar ve 25000tl

O yazdıkları işlemler yapılırken 25000 TL lik elektrik harcar zaten render farmlar falan

abi sen bu işlerden anlıyosun galiba bişey sorcam:
    65 bin m2'lik patlamalı zıplamalı ağaçlı bi harita kaç GB tutar benim pc kaldırır mı?

• Ödül ne öyle yaa.
  • Ara sıra steam de Arma 3 indirime giriyor satın alıp yollayım çakmazlar belki hatta belki derece bile alırım

Not: gerçekten yarışmadan ne sonuç çıkacak merak ediyorum konuyu sıcak tutun gençler
  • Rohanli_Theoden kullanıcısına yanıt
    Şu anda oyuncular için en gerçekçi bilinen askeri simülatör oyun Arma 3

Altis, stratis ve Tanoa adalarında geçiyor senaryo

Altis adası; 270 km kare (https://arma3.com/features/terrain)

Strateis: 20 km kare

Tanoa: 100 km kare

oyunun boyutu steamden çekilen: 18 gb

adamlar coşmuş 65.000 km kare ya da bence bir sıfır fazla koymuşlar yanlışlıkla
  • quote:

Orijinalden alıntı: Noah.

Buradaki asıl mesajı nasıl göremiyorsunuz anlamadım.
    Herhangi bir şirkete böyle bir oyun yazdırıp kodlarını almak değil amaç.
    Asıl amaç o yeteneğe ve bilgiye sahip kişilere iş teklifi yapmak.
    Buradaki büyük ödül "İŞ TEKLİFİDİR".
    Para ödülü de ekstrası.

Bir dakika ben bu istenilen simülasyonu yaptıracak oyun motoru yazacak bilgi ve tecrübeye sahibim ve Havelsandan gelecek iş teklifine bakacağım öylemi Hocam gece gece ne güldürdünüz Allah'ta sizi güldürsün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WHITE_Wolf -- 31 Ocak 2017; 4:34:19 >
  • Isten biraz anlasam tum imkanlarimi bedavaya seferber ederdim. Ne olursa olsun vatan millet bizim. Olaya cep dolmasi olarak bakarsak bir gidim ileri gidemeyiz. Cumhurbaskanimizi gectim Atatürk ün vatani milleti emanet ettigi gencligin hali bu olmamali. 21.yy deyiz. Evde oturup elalemin oynunu oynayacaginiza cikin toplanin disari oyunu siz yapin elalem oynasin (evinde tek basina oturup oyun yapip uygulama gelistirenler haric :) ).

Tamam belki havelsan in istemis oldugu is ciddi butce gerektiriyor olabilir ama en azindan Turk yapimi basit oyunlari apple store ve google play de gormek bana ciddi gurur veriyor.

Genc olsaydim keske ya da boyle imkanlari erkenden kesfetseydim dedirttirdi bana bu haber.. arti mizmizlanmak sanirim daha kolayimiza geliyor......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi khanstern -- 31 Ocak 2017; 8:0:10 >
  • Şartlar saçma ödül ondan da saçma ben zaten o kadar geliştirmiş olsam oyunu mu hertürlü teşviği ve desteği bulurum hiç bir şey bulamasam steam greenlight var oraya başvururum bence insanlarla dalga geçiyorlar bindikleri 1 makam aracını satıp ödül parası yapsalardı biraz daha mantıklı olabilirdi.

Bizim şahsen böyle bir planımız vardı (Turkish Mod Team) ekibi olarak ancak buraya hiç bulaşmayı düşünmüyoruz açık kaynal unreal engine motoru ile en köyü steam greenlight'a başvururuz

• ordaki bir adamın 4-5 aylık maaşı niye küçümsüyorsunuz :)

• Hey yavrum hey 65.000 km² harita nedir? Bunlar ile uğraşacaklarına Arma 3 gibi oyunlara mod yapan Türklere destek sağlasınlar.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.