Şimdi Ara

Havasız ortam ve vantilatör (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
5.979
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: Cem

Ortamın mutlak sıfır olması ve makineninde sıfır olacağı anlamına gelmez. Makine sürtünmeden dolayı ısınacaktır, ısı çevreye iletilemeyeceği için çalışma süresi boyunca sürekli olarak ısınacak ve makine zarar görene kadar ısındıktan sonra bozulup duracak. Tabi makinenin baglı oldugu yerde iletken madde varsa ozaman ısı yine yayılır ama makinenin havada asılı ve temas etmediğni düşünüyorum.

Bu arada normalde vantilatör nasıl serin hava verebiliyor. Oysa arkasındaki aldığı havayu öne üflüyopr sadece.

Aldığı havayı boşlukta sirkülase ederek hızlı bir şekilde veriyor.Aslında senin hissettiğin havanın serin olmasından değil,hızlı bir şekilde verilmesindendir.Ben böyle düşünüyorum,bilmiyorum.

• quote:

Orjinalden alıntı: SaGaPo

quote:

Orjinalden alıntı: Cem

Ortamın mutlak sıfır olması ve makineninde sıfır olacağı anlamına gelmez. Makine sürtünmeden dolayı ısınacaktır, ısı çevreye iletilemeyeceği için çalışma süresi boyunca sürekli olarak ısınacak ve makine zarar görene kadar ısındıktan sonra bozulup duracak. Tabi makinenin baglı oldugu yerde iletken madde varsa ozaman ısı yine yayılır ama makinenin havada asılı ve temas etmediğni düşünüyorum.

Bu arada normalde vantilatör nasıl serin hava verebiliyor. Oysa arkasındaki aldığı havayu öne üflüyopr sadece.

Aldığı havayı boşlukta sirkülase ederek hızlı bir şekilde veriyor.Aslında senin hissettiğin havanın serin olmasından değil,hızlı bir şekilde verilmesindendir.Ben böyle düşünüyorum,bilmiyorum.

Şöyle oluyor vücudumuzun ürettiği ısı ortamda sirkülasyon olmadığı için derinin yüzeyinde kalıyor. Isınan hava yükselir ama sirkülasyon olmadığı için bu daha yavaş oluyor.
    Eğer ortamda hava sirkülasyonu var ise, derimizin üzerindeki sıcak hava sürekli olarak daha serin hava ile yer değiştiriyor.
    Bu da serinlik hissi veriyor

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.