Şimdi Ara

Havalı Tüfek Kullananlar Buraya! (14. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.290
Cevap
50
Favori
475.924
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • gez vs ayarını nasıl yapıcaz arkadaşlar bu konudada biraz bilgi verin:D şimdi sonuçta alacağım tüfek ayarlı gelmeyecek:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oRHaN07 -- 5 Eylül 2011; 1:06:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oRHaN07

gez vs ayarını nasıl yapıcaz arkadaşlar bu konudada biraz bilgi verin:D şimdi sonuçta alacağım tüfek ayarlı gelmeyecek:)

Dürbün olsa çeşitli ayarlama yolları mevcut ancak dürbünsüz tüfeği ayarlamak zor olmayacaktır.

Karşınıza bir hedef kağıdı koyun. Mümkünse silahı sabitleyin ve atış yapın. Sonuçta hedefi istediğiniz noktadan vuruyorsanız ayar tamamdır.

Gezin sağ/sol ayarı normalde ortada olur. Kendinize göre bir yükseklik ayarı yaparsınız olur biter

Bu arada hayırlı olsun. Kazasız belasız atışlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: tunc@y

quote:

gez vs ayarını nasıl yapıcaz arkadaşlar bu konudada biraz bilgi verin:D şimdi sonuçta alacağım tüfek ayarlı gelmeyecek:)

Dürbün olsa çeşitli ayarlama yolları mevcut ancak dürbünsüz tüfeği ayarlamak zor olmayacaktır.

Karşınıza bir hedef kağıdı koyun. Mümkünse silahı sabitleyin ve atış yapın. Sonuçta hedefi istediğiniz noktadan vuruyorsanız ayar tamamdır.

Gezin sağ/sol ayarı normalde ortada olur. Kendinize göre bir yükseklik ayarı yaparsınız olur biter

Bu arada hayırlı olsun. Kazasız belasız atışlar

saol dostum:) peki ne kadar mesafeden atış yaparak ayarlamak gerekir..
  • ?
  • tahmini 15-20 mt. ama zorunluluk yok tabiki
  • quote:

Orijinalden alıntı: serseri_pislik

tahmini 15-20 mt. ama zorunluluk yok tabiki

teşekkürler;)
  • torun hakkında bilgilerimizi paylaşalım beyler.4,5mm ve 5,5mm arasında ne gibi farklar vardır,hangisi iyidir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: NitroWar

torun hakkında bilgilerimizi paylaşalım beyler.4,5mm ve 5,5mm arasında ne gibi farklar vardır,hangisi iyidir?

4.5 mm nin namlu çıkış hızı daha fazla oluyor fakat rüzgardan daha fazla etkileniyor ve hasar gücüde 5.5 e göre daha az.. 5.5 ise 4.5 den daha yavaş bir namlu hızına sahip oluyor.. fakat kararlılığı 4.5 e göre daha yüksek.. hasar gücüde aynı şekilde.. torun 301 in 4.5 mm kalibrede namlu çıkış hızı saniyede 310 metre.. 5.5 kalibrede ise 240 metre..
  • Ha hangisi daha iyidir onu bende bilmiyorum:D sahi ya kaç mm daha mantıklıdır:D
  • quote:

torun hakkında bilgilerimizi paylaşalım beyler.4,5mm ve 5,5mm arasında ne gibi farklar vardır,hangisi iyidir?

Orhan07 arkadasta anlatmış ama kesinlikle aarada büyük farklar yok öyle , sen hele o tüfeklerin bilmem kaç m hızla su kadar atıyo naralarına bakma bakma.kral markası iyi markadır güçlü ve ağır tüfekleri vardır yanlız uzun süreli kullanımda ne gösterir onu bilmem kral yerine eger alınmadıysan torun öneririm. Benim görüşüm kesinlikle ve kesinlikle 4.5mm degil ,5.5 mm alınmasıdır nasıl olsa siz bu tüfekle( hatsan mod 125 ve üzeri hariç) 50 mt'nin üzerine çıkan bi atış yapamıcaksınız yapsanızda noktayı vururmusunuz yoksa sadece 25 cm cik yanıındanmı geçer bilinmez:D onun için o 5.5 mm daha yavaş laflarınada bakmayın tahribat gücü kesinlikle degişiyo mesela 4.5 mm yle içi su dolu 2.5lt pet şişeyi bi girip içinde kalıyosa ,5.5mm delip geçiyo arada tabiki tek bir gram oynadıgından büyük farkklar yok sonuç olarak ama kararlılık yani sapma olmasın dersen 5.5.mm öneririm hep tahribat gücü yüksek hemde sapma az .
  • Hatsan mod 55 kullanan bakımıyla ilgili kısa bir inceleme yapabilir mi
    Çok yararlı olur
  • quote:

4.5 mm nin namlu çıkış hızı daha fazla oluyor fakat rüzgardan daha fazla etkileniyor ve hasar gücüde 5.5 e göre daha az.. 5.5 ise 4.5 den daha yavaş bir namlu hızına sahip oluyor.. fakat kararlılığı 4.5 e göre daha yüksek.. hasar gücüde aynı şekilde.. torun 301 in 4.5 mm kalibrede namlu çıkış hızı saniyede 310 metre.. 5.5 kalibrede ise 240 metre..

bu işte fazla rakamlara bakmıycaksın aslında kardeşim çünkü bunlar sonuçta senin namluyu kırdıgında doldurdugun havayla ateş ettiği için pek o seviyelere çıkamıyo onlar biraz universal rakamlar yani fazla abartılıyo aslında.AYrıca hani demişsinya rüzgardan etkileniyor diye sonuc olarak arada bir gram fark olacak ve öyle büyük bir fark degil sadece tahribat gücü ve kararlılık çok çok az degisiyo büyük farklar yok
  • Benim sipariş ettiğim torun 301 de 5.5 kalibre.. 5.5 en mantıklısı bencede.. gelince bir inceleme tarzında video çekicem inşallah.. burdan paylaşırım:)
  • http://www.hilalav.com.tr/default.asp?git=9&urun=1290 bu dürbün nasıldır arkadaşlar.. piyasadaki fiyatı nasıldır, çarşıda tüfek satan yerlerde falan.. torun 301 ile nasıl olur.. havalı tüfeklerde ayar tutmuyor falan diyenler olmuş.. dürbün stoperi ile hallediliyormuş sanırım.. bilgisi olanların yardımlarını bekliyorum..
  • quote:

http://www.hilalav.com.tr/default.asp?git=9&urun=1290 bu dürbün nasıldır arkadaşlar.. piyasadaki fiyatı nasıldır, çarşıda tüfek satan yerlerde falan.. torun 301 ile nasıl olur.. havalı tüfeklerde ayar tutmuyor falan diyenler olmuş.. dürbün stoperi ile hallediliyormuş sanırım.. bilgisi olanların yardımlarını bekliyorum..

dürbün gerçekten güzel dürbün ama bunlarda içinde o küçük nişangah kırılıyomuş sanırım ama bunda degil ucuz 20 tllik olanlarında oluyo.valla o genelde güclü silahlar için geçerli ayar tutmaması senin tüfege çok güzel yakışır,dürbün stoperi ne kadar işe yarar bilmem kullananı görmedim ama vardır illa bi marifeti.emin ol burdakiyle aynı fiyattadır piyasada hatta piyasa biraz daha pahalı söyleyebilir ama araştırmak gerekir ayarlamasını bilen birisinin yapması gerekir.Yeterli bilgiyi verdikten sonra işin özü;:D senin tüfekle çok güzel :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: serseri_pislik

quote:

http://www.hilalav.com.tr/default.asp?git=9&urun=1290 bu dürbün nasıldır arkadaşlar.. piyasadaki fiyatı nasıldır, çarşıda tüfek satan yerlerde falan.. torun 301 ile nasıl olur.. havalı tüfeklerde ayar tutmuyor falan diyenler olmuş.. dürbün stoperi ile hallediliyormuş sanırım.. bilgisi olanların yardımlarını bekliyorum..

dürbün gerçekten güzel dürbün ama bunlarda içinde o küçük nişangah kırılıyomuş sanırım ama bunda degil ucuz 20 tllik olanlarında oluyo.valla o genelde güclü silahlar için geçerli ayar tutmaması senin tüfege çok güzel yakışır,dürbün stoperi ne kadar işe yarar bilmem kullananı görmedim ama vardır illa bi marifeti.emin ol burdakiyle aynı fiyattadır piyasada hatta piyasa biraz daha pahalı söyleyebilir ama araştırmak gerekir ayarlamasını bilen birisinin yapması gerekir.Yeterli bilgiyi verdikten sonra işin özü;:D senin tüfekle çok güzel :D

Teşekkürler:) tüfek gelsin memnun kalırsam en kısa sürede bunuda alıcam gözüme kestirdim:)
  • yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar çok yardımcı oldunuz.
  • quote:

yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar çok yardımcı oldunuz.

rica ederiz yardımcı olabildiysek ne mutlu:)
  • quote:

?

Kusura bakmayın foruma her zaman giremiyorum. Sıfırlama için (arkadaşında belirttiği gibi) 10-20 mt. mesafe uygundur.

Bu arada dürbünün sıfırlamasının kolay bozulmaması için ben şunu kullanıyorum.
    http://www.yatagun.com.tr/detay.asp?YataGun_Dampa_Mount=&ID=141
    Dürbün hiç bir yere kıpırdayamıyor Hali ile sıfırlaması bozulmuyor. Bu tip uygun fiyatada (tek parça dürbün ayağı diye arayabilirsiniz) ürünler vardır. Onlara bakabilirsiniz ancak dürbünü de koruduğu için bence en iyi ürün bu.

Buda koruduğu bende ki dürbün :http://www.hilalav.com.tr/default.asp?git=9&urun=3018

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tunc@y -- 10 Eylül 2011; 1:46:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tunc@y

quote:

?

Kusura bakmayın foruma her zaman giremiyorum. Sıfırlama için (arkadaşında belirttiği gibi) 10-20 mt. mesafe uygundur.

Bu arada dürbünün sıfırlamasının kolay bozulmaması için ben şunu kullanıyorum.
    http://www.yatagun.com.tr/detay.asp?YataGun_Dampa_Mount=&ID=141
    Dürbün hiç bir yere kıpırdayamıyor Hali ile sıfırlaması bozulmuyor. Bu tip uygun fiyatada (tek parça dürbün ayağı diye arayabilirsiniz) ürünler vardır. Onlara bakabilirsiniz ancak dürbünü de koruduğu için bence en iyi ürün bu.

Buda koruduğu bende ki dürbün :http://www.hilalav.com.tr/default.asp?git=9&urun=3018

verdiğiniz ürün alacağım dürbün ve tüfekten daha pahalı:))) dürbünle beraber gelen ayağı kullansam sorun olurmu?

sonuçta havalı tüfeğin tepme(havalı tüfek için çekme diyebiliriz sanırım) kuvveti hiç olmuyor neredeyse..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oRHaN07 -- 10 Eylül 2011; 1:52:03 >
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.