Şimdi Ara

Havalı Tabanca mı Kurusıkı mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11
Cevap
0
Favori
11.462
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamınaleyküm cümleten benim size bi sorum olacaktı. Yaşım 22 gerçek tabanca almaya taş tutmuyor bende sıkı bi silah hastasıyım bi tabanca almak istiyorum yanlız havalımı alsam yoksa kurusıkımı bilmiyorum. Havalı tabanca pelet attığı için hoşuma gidiyor şişe dikip vurmak için bi yandanda düğünlerde bayramlarda seyranlarda stres atmak için kurusıkıya aklım gidiyor ne alsam bilmiyorum 250 tlye kadar verebilirim tavsiyeleri önerileri bekliyorum. Herkese hayırlı günler Allaha emanet.

• Aleyküm selam hocam :)
    250 liraya alacağın havalı tabanca pek randıman vermez malesef. Fakat en kral kurusıkı olan, zorakinin beğendiğin bir modelini alabilirsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam kurusıkı işi tehlikeli. Bence verebileceğiniz 250 tlnin üstüne bir 200 tl daha verebileceğiniz duruma gelinceye dek bekleyin. Silah hastalığınız varsa kurusıkının sesi sizi tatmin eder ancak üstünüzde taşımak istiyorsanız 200 tlye aldığınız kurusıkı için 900 tl para cezası var. En iyisi havalı tabancadır kanımca. Hiç bir cezası yok ve silahın kullanımı halinde çok küçük bir tahribat yaratabilirsiniz. Plastik mermiler var polislerin kullandığı gibi, çelik deriyi delip deri altına girer kan akıtır ancak plastik mermi çok can acıtır ve caydırıcı olur. Saygılar.

• Yorumlar için çok teşekkür ederim :)
  • 18 yasına kadarsan boncuk atıp kagıt delmek icin havalı tabanca alabilirsin
    10 yasındaki cocuklar cok sever mesela

• quote:

Orijinalden alıntı: baris195

18 yasına kadarsan boncuk atıp kagıt delmek icin havalı tabanca alabilirsin

Daha airsoftla airgunu ayiramiyorsun senin neyine öneri vermek

• quote:

Orijinalden alıntı: baris195

18 yasına kadarsan boncuk atıp kagıt delmek icin havalı tabanca alabilirsin

Bu arkadaş kendini çok şey biliyor sanıp hiçbir şeyden haberi olmayan bilgisizin biri. Her havalı konusuna dalıp bilgiçlik taslamışlığı vardır gördüğüm kadarıyla.

Konu sahibinin sorusuna gelirsem; Kuru sıkı sesi ve görüntüsü itibariyle kısa vadede tatmin eder ama nihayetinde kaderi evde bir kenarda bayram, seyran, maç beklemektir. Ama havalı bir tabanca alırsan kendini atış teknikleri, tetik kontrolü gibi konularda geliştirebilirsin. Ayrıca havalı silahlar da gerçeklerinin birebir replikalarıdır. Ben bir ASG Bersa BP9CC sahibiyim ve çok memnunum. Sana ise verdiğin bütçe ile M9A1 tavsiye ederim. Linki;https://www.aksuav.com.tr/default.asp?git=9&urun=1996

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BoltAction -- 24 Mayıs 2016; 10:25:36 >

• BoltAction kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim tavsiyeleriniz için çok sağolun :)
  • kuru sıkı yukarıda bahsedildiği gibi evde kenara atılıp kalmaya mahkum. bir heves herkes almıştır. bendede var :)

fakat havalı sizi oldukça tatmin eder. Cybergun Swiss Arms P92 modeli var bende. beretta modeli. birkaç sene oldu. çok memnunum. arada köye gidince falan atıyorum. baya atış yapıyorum hemde. gerçekten zevkli.

tabi gerçeğinin yerini tutmaz ama malum harçlar ve silah fiyatları çoğu kişiyi zorluyor. istikak ve mermi maliyetleri de cabası.

ama havalıda tüp 2 tl. 50 tane atıyor. alıştırma için ideal.

ayrıca çinden red dot aldım. malum burda 100 tl. ordan kargo dahil 14 tl ye almıştım. 1-2 sene oluyor gerçi.

komple metal, altta red dot, blowback silah olunca kesinlikle memnun kalırsın. şimdi bir tanede cz almayı düşünüyorum.
  • Ben dun asg dan wesson 6" revolver toplu co2 aldim anammm cok guclu ve gurultulu cok.memnun kaldim ..kalin bir mecmuayi deliyor siz dusunun gerisini...

• beyler benim amacım doğada olası bir yabani hayvan saldırısını önlemek. şimdi hayvana zarar vermek istemem o yüzden kuru sıkının sesi kaçmasına yeterli olurmu.
    ikinci sorum ise havalı tabancalarda kuru sıkı kadar ses çıkartıyormu? çünkü o kadar ses çıkarıyorsa hedef almadan havaya ilk önce ses ile inşallah ihtiyaç olmaz ama olursa ya kaçırma amaçlı hedef gözeterek kendimi koruyabilirim. tabi sesi iyi ise ilk önce havalı tabanca daha sonra kuru sıkı tabanca tavsiyenizi alabilirim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.