Şimdi Ara

HAVA ER EĞİTİM TUGAY KOMUTANLIĞI - KÜTAHYA (46. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.748
Cevap
13
Favori
734.766
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar kütahya ve havacılık hakkında herşeyi sorabilirsiniz cevap vereceğimden şüpheniz olmasın
    yamurosman13@gmail.com
  • quote:

Orijinalden alıntı: osmanyağmur

arkadaşlar kütahya ve havacılık hakkında herşeyi sorabilirsiniz cevap vereceğimden şüpheniz olmasın
    yamurosman13@gmail.com

msn mi aga bu mailmi ?
  • mail birader yaz sen dilediğini ben cavep yazarım
  • direk burdan yazayım o zaman herkez görsün.. dagıtımlar genelde nerelere oluyo ne gibi egitimler alıyosun? hangi silahlarla egitim alıyosun İNTİKAL denen birşeye cıkıyormusun falan ?
  • valla nereye gideceğin konusnda kesin bişey söylemek doğru olmaz neredeyse türkiyenin her yerinde havacı birlikleri vardır tabiki karacılar kadar değil fakat memleketin her yerine yayılmıştır ama genede en çok havacı asker tabiki en büyük havacı birlikleri olan ana jet üslerinde vardır tahminen %75'i falan buralarda yaparlar askerliğini sanırım 9 tane falanda ana jet üssü var türkiyede bende balıkesirde 9. ana jet üssünde yapmıştım ayrıca eskişehirde , ankarada, konyada, bandırmada,diyarbakırda,malatyada,amasyada şimdi hatırlayamadığım bi kaç yerde daha ana jet üssü var muhyemelen bunlardan birine gidersin eğer askere giden sensen tabi yani istanbuldan batmana kadar bir çok yere düşme ihtimalin var zaten havacılar için nerde yaptığının pek önemi yok havacı askerinin işi birliğindedir sadece çarşıya çıktığında dışarıyla alakan olacak yoksa operasyondu çatışmaydı falan öle bişey bekleme bile

gelelim eğitim meselesine eğitim oldukça hafiftir ktahyada daha öncede yazmıştım ben asıl eğitimi usta birliğinde deneleme zamanlarında yaşadım kütahyada ilk bi kaç gün kayıttı şuydu buyduyla geçer daha sonra sağa dön sola dönle başlarsınız yavaş yavaş yanaşık düzen yani esas duruş, rahat ,sıra açıl ,selam dur, yat ,kalk ,çök falan gibi basit hareketleri öğretirler bi hafta 10 gün içinde silahınızı alırsınız silahla eğitime devam edersiniz acemiliğin sonlarına doğru atış yaparsınız çok önemli değil atışlar vursanda vuramasanda mühim değildir yani kütahyada genelde m-1 diye fi tarihinden kalma tüfekleri veririler eğer muhafız askeri yada erbaşta falansan g-3 alırsın usta birliği tamamen farklı tabi eğer ağır bir eğitim almak istemiyosan sakın çavuş adayı falan olma zira kütahyada piyade çavuşları erbaş bölüklerinde 135 gün eğitim alırlarki havacı standatlarına göre oldukça ağır bir eğitim ama sonradanda çok rahattırlar tabi kütahyada kalırlarsa

valla intikal mintikal havacılar için çokda geçerli şeyler değil havacı asker birliğinden dışarı çıkmaz nöbetini tutar yatar aşşaaa tabi acemilikte kule nöbeti falan söz konusu değil ancak bot nöbeti vardır

son bişeyde kütahyada eğitim adına en çok yapacağın şey uygun adım yürümek olacaktırki biraz yukarıda bunu anlattım zaten tuvalete bile uygun adım gideceksin abartmıyorum ne hikmetse yürüme olayı havacılarda adeta bir takıntı gibi bişey

bütün bunlar uzun dönem askerler için geçerli eğer kısa dönemsen dikkate bile alma ço rahat edeceğinden şüphen olmasın şimdiden hayırlı teskereler

• quote:

Orijinalden alıntı: Darrko

quote:

Orijinalden alıntı: rapsor

Arkdaşlar Bende Ulaştırma / Hİzmetli araç sürücüsü diyor bu tam olarak ne anlama geliyr :S

öyle yazdıgına bakma oraya gidince herşey degişebilir tekrardan secilecek herşey..

tşk edrim ordan yine mi seçecekler yani :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: rapsor

tşk edrim ordan yine mi seçecekler yani :)

evet benim bildigim aynen öyle olacak

osmanyagmur kardes sanada uzuun cevabın için çok teşekkür ederim bir şey daha merak ediyorum hep mavi uniformamı giyiyoruz askerligimiz boyunca ?
  • kusura bakma bilgisayarımdaki bi problemle uğraştımda

istisnai durumlar dışında mavi kamuflajı giyeceksin eğer bilmem nerdeki subay lokantasında garson yada general postası şoförü falan olursan kumaş pantolon beyaz gömlek kundurayla biter askerliğin yada inzibat falan olursan şu anıtkabirde nöbet tutan askerlerin giydiği lacivert tören kıyafeti giyersin ama dediğim gibi bunlar istisnai durumlar diyebilirimki %99 mavi kamuflajı giyersin 15 boyunca

bunlardan 2 çift verilecek bunun dışında 1 parka, 2 çift bot , 2 farklı eşofman takımı, şort , hastane geceliği, boyunluk , eldiven , içlik falan herşeyi veriyo zaten askeriye ben küçücük bir valiz le gittim bölüğe doğru yol alırken ağzına kadar dolu 3 tane hayvan gibi valiz taşıyodum üstelik askeri kıyafetleri giymiştim valla mavi kamuflaj çok havalıdır havacı olmanın en güzel kısmı bence. bana bol rastladı falan filan diye üzülme usta birliğinde istediğin gibi yaptırırsın terziye terzi askeriyenin içinde vardır zaten bu arada arkadaşa verdiğin cevapta doğru sülüslerde ne yazdığının hiç bir önemi yok orada yeniden sınıflandıracaklar benim sülüste piyade yazıyodu topçu çavuşu yaptılar mesela ama şoförler sanırım gene şöför oluyo galiba eminde değilim ama yalan olmasın

rica ederim bu arada yardımcı olabildiysem eğer ne mutlu bana başka merak ettiğiniz bişey olursa elimden geldiği kadar yardımcı olmak isterim

• ya sen neden kütaya istemiyorsun burdan iyisi başka ne olabilri ki ? bence haline şükretsen iyi olur.
  • İstemedigimden degil amenna bu emirdir emir demiri keser gidecegiz yapacağız.. türk bayragının dalgalandıgı heryerde yaparım askerligimi cunku orası vatandır! tek derdim kütahyada verilen egitimin bir türk askerine yakışır derecede olmaması en azından benim kişisel düşüncem bu belki arkadaşlar bana kızacaklar ama ister istemez rahatsız oluyorum
  • osman yağmur benim nişanlım orda 26 sında yemin törenleri var. bu hafta sonu eğitim vericekelermiş valla dağ falan diyordu bu konuda bir bilgin var mı bir de bu telefonlar dinleiyor mu gerçekten
  • DARRCO milliyetçi duygularından inan gurur duydum. Allah hepinize hayırlısı ile gidip gelmeyi nasip etsin. bu arada o soruyu osmanyagmur 'a sormuştum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mavidunyam

DARRCO milliyetçi duygularından inan gurur duydum. Allah hepinize hayırlısı ile gidip gelmeyi nasip etsin. bu arada o soruyu osmanyagmur 'a sormuştum.

kusura bakma yanlış anladım ayrıca cok teşekkür ederim
  • darko sen kaçlısın ? galiba artık 90 lılar gidiyor bu dönem.
    osmanyagmur uyudun mu yaww :(
  • Evet 90/1 olarak gidiyoruz

birde osman yagmurun zamanından beri egitimler degişmedi ise ben sormuştum bu soruyu zaten tugaydan dışarı cıkılmıyormuş intikal dağ falan yok yane egitimlerde. telefon konusundada bir bilgim yok
  • ne zaman teslim olucaksınız
  • benim sevk tarihim 24 ama birde yol zamanı verirler sanırım 1 2 gün kişiden kişiye degişir ama teslim olma zamanı
  • pekiala şimdiden hayırlı teskereler. Ve şimdilik hoşçakal...
  • sizede iyi geceler sizde hoşçakalın osmanyagmur un mail adresi yazıyor yukarda mail atın isterseniz
  • kütahyA--hawacI trAbz0n 61 ^^^25 şubaT tesL!m..tab! teslim olursam..herkese şimdiden başarıLar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi misy10er -- 13 Şubat 2010; 12:55:14 >
  • 
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.