Şimdi Ara

HAVA ER EĞİTİM TUGAY KOMUTANLIĞI - KÜTAHYA (45. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
1.748
Cevap
13
Favori
734.762
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • baba bende kütahyaya düştüm havacılık 90/1 Bursa'dan gidiyorm
  • bende kütahyaya düştüm havacılık 90/1 mardin den gidiyorum ..kütahyaya düşen arkadaşlar beni ekleyin ekibimizi burdayken kuralım lutfen...ssx47@hotmail.com
  • bende istanbuldan gidiyorum tertipler. okuduğum kadarıyla 10 numara yermiş :)
  • bend eistanbuldan gidiyorum buyuk bi ihtimal 26 veya 27 sinde çıkarım burdan
  • sorulmayan soruyu sorayım :)

37 numara bot bulunur mu?.. :) ben 37 giyiyorum, bot dışardan alsam sorun olur mu yada ne yapayım ben?..
  • kocaeli den gidiyorum... kocaeli den giden varsa eklesin

sinan@networkcuyum.com
  • Merhaba kardeşlerim ben 90/1 rize/pazar dan çıkıyom yola 23 şubat baya okudum yerim ile ilqili konuları inş rahat olacak bizler için askerlik...erkek adam üşümez :D allah hepimizze kolaylık versin...!

crazy_engineer_boy@hotmail.com
  • Ankaradan geliyorum :) ordan tanışmak görüşmek isterseniz ekleyin ernusa_ersin@hotmail.com
  • bnde adanadan geliyom gençler:)
  • Bende kütahya hava..

İstanbul

90\1 gidiyorum

21 inde burda ol dedler ama ne zaman olsam ki :D

varmı istanbuldan giden

KRAL yermiş :D şanslıyız harbiden..

Hayırlısı olsun hepimiz için..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi farego -- 11 Şubat 2010; 17:00:12 >
  • Evet arkadaşlar nerdesiniz :P
  • Bende 90/1 kütahyaya cıktım.. ama içim hiç rahat degil çıkmak istemiyordum öyle biyere çıktık işte nasibimiz böyleymiş artık yapacaz ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: eftiyo

baba bende kütahyaya düştüm havacılık 90/1 Bursa'dan gidiyorm

HV. K. ER EĞT. TUG. K.LIĞI KÜTAHYA 90/1 Herkese hayırlı teskereler

23.02.2010' teslim oluyorum. Artık orda bulusuruz

RİZE / ARDEŞEN

freix@msn.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi freix -- 12 Şubat 2010; 11:56:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Darrko

Bende 90/1 kütahyaya cıktım.. ama içim hiç rahat degil çıkmak istemiyordum öyle biyere çıktık işte nasibimiz böyleymiş artık yapacaz ..

Düşünme öyle herkes buraya düşmek istiyor..
  • Kardeş bende kendimi öyle avutuyorum. Ayyıldızlı bayrağın dalgalandıgı heryer vatan toprağı bizede bu görev verilmiş yapacagız borcumuz bu vatan sağolsun diyoruz :)
  • 90/1 kütahya havacı çıkanlar , ben askerliği yedim geldim çoook oluyor :)

VATAN SAĞOLSUN! HER ZAMAN HER YERDE!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Darrko -- 29 Mart 2020; 22:56:25 >
  • Arkadaşlar öncelikle askere gidecek olan herkese şimdiden hayırlı teskereler diliyorum Allah hepinize sabırlar versin inşallah
    şimdi gelelim konumuza bende acemiliğini kütahyada yapmış biri olarak forumda gezinirken gördümki tecrübelerini paylaşan arkadaşların neredeyse hepsi kısa dönemlerden oluşuyor. bende uzun dönem arkadaşlar için tecrübelerimi anlatayım istedim bir kişiye bile faydam olursa çok memnun olurum .
    Öncelikle forumlarda çokça bahsedilen soğuk meselesi kesinlikle abartı değil özellikle geceleri ve sabahın erken saatleri g...z donacak hazırlıklı olun 2 gün içerisinde sizde dahil bütün koğuşun hatta bütün devrelerinizin boğazınız yırtılırcasına öksürdğünüzü farketmeniz çok sürmeyecektir açıkçası buna çare de yok askerde isteseniz bile bazı şeylerin önüne geçemiyosunuz yok termal içlik falan filan hepsi hikaye size diyebileceğim tek önerim sabretmeyi öğrenmeniz olacaktır
    Şu otogarda inzibatlar alıyo götürüyo palavrasına hiç inanmayın alakası bile yok akşam 17:00'ye kadar dilediğiniz gbi takılabilirsiniz ama çokda geç girmeyin tugaya kayıt işlemleri şu bu derken açıkta kalırsınız işlemler ertesi güne kalır ve eziyet biraz daha uzar saç tıraşınız dışarıda olun gerçi içerde beleş yapıyolar ama herkese aynı makineyi kullandıkları için sonradan saçlarda problem yaşama riskine hiç girmeyin bana kalırsa sakın uzun bırakmayın unutmayın siz acemisiniz usta askerlere bakıpta onlarla aynı seviyede görmeyin kendinizi yemin etmememiş asker asker bile değildir boşverin bırakın kessinler nasıl olsa kökü sizde
    Bir kere herşeyden önce ilk gün hatta ilk bikaç gün hayatınızın en kötü günleri olacağından hiç şüpheniz olmasın siz kısa dönemlerin yazdıklarına bakmayın onlara gösterilen hoşgörünün binde biri bile uzun dönemlere gösterilmez ilk girişte defalarca aranacaksınız yanınızda kesici bir alet, devamlı kullanmak zorunda değilseniz eğer herhangi bir ilaç, radyoydu ıpoddu elketronik herhangi bir eşya. cep telefonunu söleme gerek yok sanırım falan filan götürmeyin dedim ya acemilikte bunları kullanmanız mümkün değil sabredin usta birliğinde herşeyi yaparsınız
    sülüslerinizde yazan sınıflara hiç bakmayın bile sınıfdan kastettiğim yok inzibattı yok efendim şöfördü falan filan bunlar kesin şeyler değil orada sizi zaten değerlendirmeye alıyolar tipinize,diksiyonunuza,sağlık durmunuza,eğitim durumunuza falan bekıp zaten yeniden sınıflandırılıyorlar bu sınıflar sizizin usta birliğindeki görevinizin ne olduğuylla alakalı şeyler kütahyada herkes yeşil neftedir (piyade) kayıttı iğneydi muayeneydi kamuflajları almaktı falan filan derken kendinizi bölüğünüze doğru giderken bulursunuz kırılan kalbinizle birlikte tabi zira size hayvan gibi davranlacağından hiç şüpheniz olmasın bağırış çağırış sürekli acele olmanız gerektiğinizin hatırlatılması falan filan bütün bunlar sizin gözünzü korkutmak için olduğunu untmayın size sen artık askersin bilincini aşılamak için ilk günden disipline sokmak için yapılan şeyler hiç takmayın kafanıza bir kaç hafta sonra herşeye alışacaksınız zaten
    kütahyada eğitim hafiftir gerçekten öyle şınavdı mekikti falan kırk yılda bir olur ben hiç koştuğumu hatırlamıyorum mesela açıkçası eğitimin ne demek olduğunu ben kütahyada değilde usta birliğinde yaşadım bu açıdan kütahya sahiden rahattır ama genede kısa dönemlerin yazdıklarıyla rehavete kapılmayın temel eğitiminizi mutlaka alcaksınız yapamadığınız hareketler olursa dayak yemezsiniz belki ama sizin yüzünüzden bütün bölük ceza eğitimi yapınca dayak yemekten beter olursunuz
    Havacılarda benimde nedenini anlayamadığım bir şey vardır oda yürüyüşe aşırı önem verirler diğer askerlere nazaran havacı askerlerin uygun adım yürüyüşü farklıdır havacılar kartal pençesi atarlar zaten ÇEK DİZLERİİİİİİİİİİİİİ YASLAN GERİİİİİİİİİİİİİİİİİİ AT PENÇENİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİ nidalarını çok fazla duyacaksınız kütahyada güzel yürümeye çalışın problem olmasın her zaman orta sıralarda olun çok dikkat çekmeyin ezikte takılmayın bunlar klişedir biliyorum ama hakikatende böyledir kardeşim ben napiim
    sınıfınıza göre acemilik süreniz değişebilir örneğin güvenlik askerleri yani muhafızlar vede erbeş 90 gün eğitim alır hizmet askerleri 35 gün benim gibi uçaksavar askerleri 35 gün kütahyada 55 günde şile yada gaziemirde acemilik yaparlar uçaksavarcı olacak arkadaşlara allah sabır versin sakın ola çavuş falan olmayın kütahyada çavuşluk generallikten daha büyüktür ama usta birliklerinde çok zordur ben yandım siz yanmayın arkadaşlar
    kimsenin lafına bakıpta benim şu işim var benim şu mesleğim var diye zıplamayın sakın inanın bana boşuna çalıştırılırsınız zaten teslim olduktan 5 gün sonra falan usta birliğiniz vede göreviniz belli oluyo usta birliğinde bütün maharetlerinizi anlatın ama acemilikte bi faydası olmaz size üzgünüm
    Valla bira uzun oldu galiba ama giderken yanınızda ne götürmelisiniz onuda şöyle bir listeleyim bari ;
    1- bol bol çamaşır ve çorap
    2- mach 3 ( diğer bütün tıraş takımları yasaktır )
    3- diş fırçası macunu falan filan
    4- tırnak makası (törpüsünü girişte kıracaklar)
    5- boy ve yüz havlusu

donlarda atletlerde haki(asker yeşili ) yada mavi olabilir havacılar iki rengide kullanır
    çoraplar desensiz ve siyah olmak zorunda
    size girişte her türlü ihtiyacınızın içinde bulunduğu bir çanta satacaklar bunu almanızı öneririm sizin unuttuğunuz bişeyler olabilir nefte falanda var içinde sonra nerden bulacam diye aranmazsınız
    tugayın imkanları çoktur ama siz acemi olduğunuz için çoğundan yararlanmanız pekde mümkün olmayacak herşey başınızdaki çavuşlara bağlı hafta sonları maçları izlersiniz bi ara aç aç gelecek açmıyo haberiniz olsun
    onun dışında bol bol konferans dinletirler çavuşlara onbaşılara komutanım çekersiniz söz isterken künye okuturlar çeklist diye ders kitabı gibi bişey verecekler onun belli sayfalarını ezberleticekler akşamları koğuşunuza gelip size sorular soracaklar çavuş geldiğinde herkes yatkatan düşercesine atlayı künye okuyacak çavuş piçlik yapacak ara sıra ceza eğitimi yaptıracak falan filan derken acemilik bitecek vede usta birliğinde gerçeklerle yüzyüze gelceksiniz asıl askerlik kütahyadan sonra başlıyo unutmayın vede zorluklarına rağmen keyfini çıkarın hayatınızın belkide en zor 15 ayını geçireceksiniz fakat ömrünüz boyuncada o günleri özlemekten kendinizi alamayacaksınız uzun oldu kusura bakmayın herkese hayırlı teskerler bi kez daha

• Arkdaşlar Bende Ulaştırma / Hİzmetli araç sürücüsü diyor bu tam olarak ne anlama geliyr :S
  • arakadaşlar bende kütahya hava er eğitime düştüm şubeden 23 şubat dediler ama ben sülüsü almadan kesin bişi sölemek istemiyorum. Bu arada sakaryadan gidiorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rapsor

Arkdaşlar Bende Ulaştırma / Hİzmetli araç sürücüsü diyor bu tam olarak ne anlama geliyr :S

öyle yazdıgına bakma oraya gidince herşey degişebilir tekrardan secilecek herşey..
  • 
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.