Şimdi Ara

hauppauge nova plus-s , pinnacle 400i

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
923
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Bu kartlari kullanmiş kimseler varmi.?
    iki kartlada ilgileniyorum birtanesini seçicem hangisini önerirsiniz.
    ayrica.
    bu kartlarin progdvb destegi varmi?
    (progdvb.com dan desteklenen kartlarin listesine baktim ama bu iki modelin adini göremedim.liste asagida)
    şifreli yayinlari çözebilirmiyim?
    offline download yapabilirmiyim?
    ss2 ve türevleri gibi diseq switch, lnb, seçiyor mu?
    bu karttlarda da kısa devre problemi oluyormu?
    bu kartlara alternatif hangi karti veya kartlari önerirsiniz? (ss 2 skyvision,digitaltv(ss3),hariç)

hauppauge nova plus-s , pinnacle 400i kullanmişş kimseler varsa ne gibi sorunlar yaşamişlar?
    (kanal bulma problemi yaşamişlar mi? vs.vs)
    bu kartlarin tartişildiği bir forum var mi?
    şimdiden samimi cvplar için tşkkur.
    nete sıksık giremiyorum oyusden geç cvp yazabilirim.

..............................................................................................
    progdvb.comda desteklenen kartlarin listesi:
    - Aver DVB-S
    - BroadLogic 2030/1030
    - GeniaTech DigiStar DVB-S PCI
    - Kworld DVB-S 100 compatible (Vstream, Dynavision..... )
    - ADS Tech - Instant TV DVB-S (Part Number: PTV-341)
    - LifeView FlyDVB
    - Netcast DVB
    - Pinnacle PCTV Sat (driver >=260)
    - Nexus,Premium (SkyStar1) (the driver 2.x from TechnoTrend)
    - Sky Star 2 USB or PCI (the driver 4.22 and is higher)
    - Telemann Skymedia 300 DVB (not official)
    - TwinHan compatible (VisionDTV,Power Color,Chaintech,...)
    - WinTV NOVA (Budget) USB or PCI
    - Cards with BDA driver (With some cards problems are possible)

• tabiki nova plus s, çünkü capture için video in girişleri var
  • Pinnacle PCTV Sat, Aver, Fly ve silikon tunerli hiçbir kartı tavsiye etmem, bu kartların hiçbiriyle Türksat uydusunu izleyemezsin ve standart diğer yayınları da zayıf alırsın, bu firmalar tunere para vermemek için 7-9 dolar silikon tuner olayına girmişler silikon tunerin fiyatı ise birkaç cent ile ifade ediliyor, ayıca pinnacle 'ın fiyatı da nedense çok yüksek,

Soft kart alacaksanız tuneri iyi olsun yeter diğer özellikleri aşağı yukarı birbirine yakın ve çok büyü olmayan farklarla birbirlerinden ayrılıyorlar.

Hauppage ye gelince onun tuneri iyi ama resmen markaya para istiyorlar, skystar1 ve technotrend kartlarında da aynı özellikler var ve nova'dan çok daha ucuz, zaten o kartın asıl üreticisi de hauppauge değil.
  • http://www.dvbmaster.com/product_comparison.html dostum burayı incele bahsettiğin tüm kartların testleri ve karşılatırmaları var.
  • cvplar icinTesekkurler arkadaslar ben bu sure zarfinda baya bir arastirdim.
    amd77 arkadasimizin dediği gibi Novada video-in girisi malesef bulunmuyor
    hardware encoder de yok kartda.

kaynak=>http://www.hauppauge.co.uk/pages/prods_digital-s.html

Nova ya alternatif Nexus-s (DVB-s kartlari arasinda en iyisi) var Hardware Encoder ve prog dvb destegi de var MyTheader'la sorunsuz çalışıyormuş ama kaliteli olduğu kadarda pahali. Turkiyede sanirim artik hauppauge getirilmiyor.
    En buyuk avantaji düşük konfigurasyonlu (p3 600) sistemlerde bile rahat çalişmasi.
    bu karti bulmak zor. Yanliz bu kart, Asus A8n SLI anakartinda sorun çıkarıyormuş. (driver provlemi).yeni driver nezamn gelir kim bilir.(daha fazla bilgi linklerde)

Bu kartlarin tartişildiği forum =>http://www.hauppauge.co.uk/board/archive/index.php?f-49.html

pinnacle 400i de kaliteli bir kart prog dvb destegi varmı yokmu pek bulamadim nettede cok fazla kaynak yok
    onun avantajı "Microsoft MediaCenter 2005 Edition" tarafindan destekleniyor oluşu. Tv programlarini kayit etmek bu kartla cok kolaylaştirilmiş direk dvd vcd hazirlaya biliyorsunuz.Tv kartiyla gelen yazilim lar cok kaliteli.
    Bu kartlarin hepside modem olarak kullanila biliyor ama offline download yapilip yapilmadiği hakkinda bir bilgiye ben ulaşamadim.

• hauppauge nova plus s te capture girişleri var. o senin dediğin nova se modelinde capture girişi yok. şu an uydu kartlarında hardware encoder yok. ayrıca hauppauge nexus ta hardware encoder yok, sadece hardware decoder var. capture girişi yok ve tv out çıkışı var. pinnacle pc tv sat ile pinnacle 400i aynı değil. çünkü pinnacle 400i modeli yeni çıktı.
  • Hauppauge nin kartı technotrend'in budget modelinin kopyasından başka birşey değil,
    pinnacle ve budget modelli TT kartlar avermedia ile beraber en az program desteğine
    sahip kartlar arasındadır.
  • "Hardware Decoder" yazacağima "Hardware Encoder" yazmişim.
    Özür dilerim yanlişimi düzeltiyim.
    "Nova Plus-s" de hardware decoder yok "Nexus-s" de hardware decoder var. bu yüzden nexusun sistem ihtiyaclari düşük.

Bu iki kartda da video in girişleri mevcut. Nova-s modelinde bu girişler yok

kartlarin resimlerine aşagıdaki linkden bakabilirsiniz.
    (bu resimler sadece almanyadaki serverında var.)
    http://www.hauppauge.de/pages/press/bildarchiv/press_bildarchiv_digitaltv.html

kartlarin fiyatini merak edenler aşagıdaki linkden fiyatlara bakabilrler.
    http://www.evendi.de/preisvergleich/top/hersteller/Hauppauge.html

amd77 ninde dediği gibi uydu kartlarinda encoder yok.

Decoderle(kod çözücü) ile Encoder(kodlayici) arasinda ki farkida anlatalim belki bilmeyenler vardir.
    uydu yayinlari mpeg2 formatinda uydu kartlarimiza geliyor yani kodlanmış olarak.Bu kodlar elbetteki bir işlemci tarafindan çözülmeli bu ya cpu yada Hardware Decoder olacak. Bu işlem yayinlari izlerken gerçekleşiyor peki ya yayinlari kaydederken. Kaydederken yayinlari tekrar kodluyoruz.Hardware Encoderiniz varsa görüntüyü kodlamak için cpu nuz yorulmuyo. Uydu kartlarina Hardware encoder koymaya gerek varmi peki.
    Evt. bencede yok.Çünkü zaten yayin kodlanmiş olarak geliyor. (harici bir aygıttan görüntüyü almak istemediğimiz ve farklı bir formatta kodlamak istemediğiniz sürece H.E ye gerek yok).

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.