Şimdi Ara

Hattımın Alabildiği Max. Hızı Nasıl Öğrenebilirim? (618. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12.703
Cevap
62
Favori
536.670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 616617618619620
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: srvngrc

Bir yanlışlık var. 50mbps alırsam hat 50'nin altına düştüğünde kesinti yaşanır. Sonra modem daha düşük bir hız alıp ayarlar ama o arada yarım dakika kadar bir kesinti oluyor. Ve hat 50'nin üstüne çıkıp altına indiğinde bu sürekli tekrarlanır. Daha evvel olduğu için biliyorum. 35'i denemiştim. O ara hattım 33-37 arası gidip geliyordu. Günde 6-7 kez düşüp bağlanıyordu. Eğer bunu santralden sabitleyebiliyorlarsa ben sabit 35'e de razıyım. 50/50'ye geçerim sabit 35 alırım ay boyu. Fiyat da uygun.

Alıntıları Göster
    snr değişirse dediğiniz olur.gün içinde snr de dalgalanma oluyor mu ? gündüz gece farkı var mı yani ?

bende modemi açtığımda snr 8 e sabitliyor.mesela gece açtım snr 8 . gündüz 5-6 lara düşüyor en fazla .kopma olmuyor.(bulunduğum caddede işyeri yok o yüzden snr oynama oluyor.modemi aç kapa yapıyorlar çünkü. normal ev olsa snr oynamaz 0.1-0.2 oynar.)

ttnet kullanıyorsan geç 50 ye. beğenmezse 1-2 gün sonra geri dönersin.hatta telefonda yap. sıkıntı olursa düşürtürsün hızını hemen.

benim hat değerlerine bak
    quote:

============================================================================
    VDSL Training Status: Showtime
    Mode: VDSL2 Annex B
    VDSL Profile: Profile 17a
    Traffic Type: PTM Mode
    Link Uptime: 2 days: 13 hours: 49 minutes
    VDSL Port Details Upstream Downstream
    Line Rate: 4.124 Mbps 30.631 Mbps
    Actual Net Data Rate: 4.094 Mbps 30.578 Mbps
    Trellis Coding: ON ON
    SNR Margin: 20.7 dB 5.9 dB
    Actual Delay: 0 ms 0 ms
    Transmit Power: 7.2 dBm 14.1 dBm
    Receive Power: -10.7 dBm -1.6 dBm
    Actual INP: 0.0 symbols 0.0 symbols
    Total Attenuation: 17.9 dB 15.8 dB
    Attainable Net Data Rate: 16.131 Mbps 27.158 Mbps
    VDSL Band Status U0 U1 U2 U3 D1 D2 D3
    Line Attenuation(dB): 6.1 29.3 45.4 N/A 14.9 36.2 56.7
    Signal Attenuation(dB): 6.1 28.2 43.0 N/A 14.5 35.7 56.8
    SNR Margin(dB): 23.3 20.3 20.8 N/A 5.9 5.8 0.0
    Transmit Power(dBm):- 4.9 5.6 1.1 N/A 12.8 7.3 1.9

• quote:

Orijinalden alıntı: e_capkan

snr değişirse dediğiniz olur.gün içinde snr de dalgalanma oluyor mu ? gündüz gece farkı var mı yani ?

bende modemi açtığımda snr 8 e sabitliyor.mesela gece açtım snr 8 . gündüz 5-6 lara düşüyor en fazla .kopma olmuyor.(bulunduğum caddede işyeri yok o yüzden snr oynama oluyor.modemi aç kapa yapıyorlar çünkü. normal ev olsa snr oynamaz 0.1-0.2 oynar.)

ttnet kullanıyorsan geç 50 ye. beğenmezse 1-2 gün sonra geri dönersin.hatta telefonda yap. sıkıntı olursa düşürtürsün hızını hemen.

benim hat değerlerine bak
    quote:

VDSL Training Status: Showtime
    Mode: VDSL2 Annex B
    VDSL Profile: Profile 17a
    Traffic Type: PTM Mode
    Link Uptime: 2 days: 13 hours: 49 minutes
    VDSL Port Details Upstream Downstream
    Line Rate: 4.124 Mbps 30.631 Mbps
    Actual Net Data Rate: 4.094 Mbps 30.578 Mbps
    Trellis Coding: ON ON
    SNR Margin: 20.7 dB 5.9 dB
    Actual Delay: 0 ms 0 ms
    Transmit Power: 7.2 dBm 14.1 dBm
    Receive Power: -10.7 dBm -1.6 dBm
    Actual INP: 0.0 symbols 0.0 symbols
    Total Attenuation: 17.9 dB 15.8 dB
    Attainable Net Data Rate: 16.131 Mbps 27.158 Mbps
    VDSL Band Status U0 U1 U2 U3 D1 D2 D3
    Line Attenuation(dB): 6.1 29.3 45.4 N/A 14.9 36.2 56.7
    Signal Attenuation(dB): 6.1 28.2 43.0 N/A 14.5 35.7 56.8
    SNR Margin(dB): 23.3 20.3 20.8 N/A 5.9 5.8 0.0
    Transmit Power(dBm):- 4.9 5.6 1.1 N/A 12.8 7.3 1.9

Alıntıları Göster
    SNR gün içinde en fazla 1-2 düşüp çıkıyor bende de. 17-19 arasında genellikle. Sizin alabileceğiniz maksimum hız 27 mbps iken 30 mu aldınız hız? Hangi İSS bu?

• quote:

SNR gün içinde en fazla 1-2 düşüp çıkıyor bende de. 17-19 arasında genellikle. Sizin alabileceğiniz maksimum hız 27 mbps iken 30 mu aldınız hız? Hangi İSS bu?

Alıntıları Göster
    turk telekom altyapısı. iss ile ilgisi yok.
    modemi gece açtığımda 30mbps aldı. gündüz snr düşünce . ulaşılabilir hız 27 oldu.

https://www.extranet.com.tr/altyapi/
    buradan sorgulama yapınca kaç mbps hız alabileceğiniz yazıyor ?

• quote:

turk telekom altyapısı. iss ile ilgisi yok.
    modemi gece açtığımda 30mbps aldı. gündüz snr düşünce . ulaşılabilir hız 27 oldu.

https://www.extranet.com.tr/altyapi/
    buradan sorgulama yapınca kaç mbps hız alabileceğiniz yazıyor ?

Alıntıları Göster
    40 alabiliyorum. Telekom da böyle demişti. Ben 50'nin peşinde değilim zaten. 40 versinler ama sabitlesinler ki hatta düşme kalkma olmasın istiyorum. Telekom'u aradım yapamayız dediler. Benim derdim kota/akn sonrası 35mbps olması. Hatta direkt ay boyu 35'e sabitleyelim deseler ona da tamamım :D 35'e rahatlıkla geçebiliyorum şu an. Ama 35 kota sonrası 20'ye düşüyor. Tivibu da kullanıyorum. O da kotadan yemese de bant genişliğinden yediği için sıkıntı oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi srvngrc -- 16 Kasım 2018; 14:59:0 >

• Esasen benim SNR değerim idealin üzerinde. Bazı modemlerde arayüzden bazılarında ise Telnet ile SNR aşağı çekilip ulaşılabilir hız yükseltilebiliyormuş. Bende Zyxel VMG3312 var. 2 gündür deniyorum Telnet ile bir türlü olmadı. Telekom'un verdiği modemlerde engellenmiş sanırım müdahale.
  • quote:

40 alabiliyorum. Telekom da böyle demişti. Ben 50'nin peşinde değilim zaten. 40 versinler ama sabitlesinler ki hatta düşme kalkma olmasın istiyorum. Telekom'u aradım yapamayız dediler. Benim derdim kota/akn sonrası 35mbps olması. Hatta direkt ay boyu 35'e sabitleyelim deseler ona da tamamım :D 35'e rahatlıkla geçebiliyorum şu an. Ama 35 kota sonrası 20'ye düşüyor. Tivibu da kullanıyorum. O da kotadan yemese de bant genişliğinden yediği için sıkıntı oluyor.

Alıntıları Göster
    50mbps de upload ta 4mbps.
    başka müşteri temsilcisine bağlanıp şansınızı deneyin. yaparlar. olmazsa genel müdürlüğe gidip yaptırın(çözüm masası ).online işlemlerde çıkmıyor mu 50mbps ?

• quote:

50mbps de upload ta 4mbps.
    başka müşteri temsilcisine bağlanıp şansınızı deneyin. yaparlar. olmazsa genel müdürlüğe gidip yaptırın(çözüm masası ).online işlemlerde çıkmıyor mu 50mbps ?

Alıntıları Göster
    Online işlemlerde çıkıyor. Ama orada 100 de çıkıyor. Orası alabileceğim hıza göre göstermiyor yani. 2 belki de 3 temsilciyle görüştüm olmaz dediler. Daha doğrusu olmayan şey hızı aşağıda bir noktaya sabitleyememek değil. Hattım 50mbps desteklemediği için 50'li paketlere başvurumu alamıyorlarmış :) Abone olabilsem gerisini hallederim.

• srvngrc S kullanıcısına yanıt
    şimdi 6 MBps bile sabitleme yapıyor oda yapılır.
  • Adsl’de her hızda sabitleme yapılıyor. Vdsl’de 24-32-35-50-75... Ve sıkıntı sabitlemeden ziyade paket satışı. Altyapı desteklemiyor size 50 veremeyiz diyorlar. 50 alayım aşağıya sabitleyin diyorum ama müşteri hizmetleri bunu yapamıyor. Paketi alsam sabitlemesi kolay.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    bana da öyle dediler bende online işlemden yaptım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BD386127B -- 17 Kasım 2018; 0:56:13 >
  • Online işlemde kampanyalı fiyat yok işte. Aylık 40 lira kadar fark var.

orada tahhutsüz fiyat vardı paket normal geldi
  • Nasıl yani?

orada tahhütsüz fiyat yazıyordu paket değiştirdim 100 MBps 50 GB AKN 85 TL tahhütsüz gelmedi
  • Bende 50gb kotalı paketler çıkmıyor. Sanırım Telekom’a bi uğramam lazım. 50/50 paket çok iyi olur. Sizinki hangi kampanya/tarife? Bana 50mbps/100gb için 95 lira fiyat verdiler. 100/50 için 85 lira çok iyiymiş. Bu net tutar değil mi?

https://bireysel.turktelekom.com.tr/evde-internet/web/kampanyalar/sayfalar/internet-festivali-kampanyasi.aspx
    100 MBps almıyor zaten 50 MBps geliyor.
  • Link hatalı olabilir mi? Kampanya adı nedir?

Hayır çalışıyor link evde internet müşteri değilim yapın

İnternet Festivali Kampanyası bazı il ilçe için geçerli

35 Mbps üzerinde paket yoktu online işlemlerde geçtim

100MBps bile var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hat değerlerimi yorumlayabilir misiniz? Kopmadan kesilmeden sıkıntısiz 50 mbs alabilir miyim sizce?

Hattımın Alabildiği Max. Hızı Nasıl Öğrenebilirim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkürler. Bahsettiğiniz kampanya yeni veya henüz taahhüt vermemiş aboneler içinmiş. Ben bugün aradım. Biraz zorladım falan bi kampanya varmış cezasız geçebileceğim. 50mbps/75gb 89 lira. VDSL modem hediye. 200-250 civarı modemin değeri (airties 5650, zyxel vmg3312) Benim zaten mevcut zyxel vmg3312 vdsl modemim var. Geleni elden çıkarırım :)

Esasen telekomda kalmaya niyetli değildim. Ama hem diğer iss’ler güven vermedi hem de tivibu’yu oldukça fazla kullanıyordum iptal etmek istemedim. 50/35 hız da fena değil.

• 
Sayfa: önceki 616617618619620
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.