Şimdi Ara

Hattımın Alabildiği Max. Hızı Nasıl Öğrenebilirim? (594. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.703
Cevap
62
Favori
536.658
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 592593594595596
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: SerKomiser Ziver Bey

Merhaba arkadaşlar 23 yıllık bir binada ikamet ediyorum 16 megabite kadar olan bir pakete üyeyim ama fark ettim ki 16 alamıyorum aradığımda maz 11 verebiliriz dediler aşşağıda çoğu arkadaşın paylaştıklarını yazdım acaba max 11 mi alabiliriz ?

birde bunu yüksetmek için ne yapılmalı bina yönetimi babamda ve binamızda ki 15 dairenin 10u yavaşlık sorununu anlayabilecek ve düzeltilmesini kabul edebilecek bilgideler (sohbet arasında sormuştum)

binanın dışında telefon kutusu var ufak 7 inch kadar ondan evlere dağılan kablolar mı yenilenmesi gerekiyor 24 de filan çıkmak için ?

şimdden teşekkürler.

Downstream
    SNR Margin 11.7 dB
    Line Attenuation 8.8 dB
    Path Mode FastPath
    Data Rate 11026 kbps
    MAX Rate 11700 kbps
    POWER 18.7 dbm
    INP 0.0 symbols
    CRC 18

Öncelikle hattınız şu an neredeyse verilebilecek en yüksek değeri alıyor. Sizin SNR mar. baya düşük eski bir bina olduğunu söylemiştiniz. Muhtemelen kablolamada sıkıntılı veya eski. Binada kiler ile görüşün topluca yekpare cat 5 veya cat 6 bir kablo çektirin. Daha sonra eğer uygun ise bölgeniz telekoma başvuru yapıp fibere geçiş isteyin. Bir T11 kabini ile bu iş çözülür diye düşünüyorum. Çünkü şu an ki kablolama ile daha fazla hıza çıkmanız zor. Her hız artışı SNR mar. düşürecek CRC hataları çoğalacak ve doğal olarak hatta kopma meydana gelecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turn table -- 9 Şubat 2017; 1:24:57 >

• turn table kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler kablo işi ile çözülürse onu anlaşır yaptırız acaba o kutu değişimşnde para isterler mi

Birde girişde olan komşu kutudan direk eve kablo çektirdi ama hızı max ne bilemiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SerKomiser Ziver Bey

Çok teşekkürler kablo işi ile çözülürse onu anlaşır yaptırız acaba o kutu değişimşnde para isterler mi

Birde girişde olan komşu kutudan direk eve kablo çektirdi ama hızı max ne bilemiyorum

Hali hazırda ki kutu ne ona bakmak lazım bi. Fiber geliyor mu apartmana. Telekom para istemiyor bunu kendisi getirip takıyor uygun bölgelere. Ben sitede oturduğum için apartmanlarda nasıl bir yol izliyorlar bilmiyorum ama sitelerde yönetim başvurunca getiriyorlar. İmkanınız var ise kutunun bir resmini atarsanız fikir yürütebiliriz.
  • m1xer kullanıcısına yanıt
    Google a vadofone fiber sorgulama yaz gir oraya adresini bina nosuna kadar secerek daire nosuna adar secerek sorgula bi ne cikacak bakalim

• Arkadaşlar 100mbps alabilecek kapasitede altyapım. Turk.net kullanıyorum. Bunu yükseltmeleri için eve mi gelmeleri lazım?
  • arkadaşlar biri şunu yorumlar mı? eski bir modem kullanıyorum ve sık kopma oluyor ve bağlantı hızım da 6-8 mb. normalde 16 mb abonesiyim. sorun nerde sizce modemde olabilir mi?
    ADSL Durumu
    Bağlantı Durumu
    Ba?landy
    Upstream Rate (Kbps)
    799
    Downstream Rate (Kbps)
    10978
    Upstream Margin
    17
    Downstream Margin
    8
    Trained Modulation
    ADSL_2plus
    LOS Errors
    0
    Downstream Line Attenuation
    25
    Upstream Line Attenuation
    13
    Peak Cell Rate
    1884 cells per sec
    CRC Rx Fast
    399
    CRC Tx Fast
    0
    CRC Rx Interleaved
    0
    CRC Tx Interleaved
    0
    Path Mode
    Fast Path
  • Archelot kullanıcısına yanıt
    TurkNet bağlatmayı düşünüyorum da maksimum kac mbps upload ve download gordunuz

• Upload bilmiyorum da donload 4.5 mb/sn gördüm
  • serdarlike kullanıcısına yanıt
    Downstream Margin en az 10 olması lazım. Hatta 12-13. Ancak bu şekilde kopmadan kullanabilirsiniz. Şu an altyapınız sorunlu gözüküyor.
  •  Hattımın Alabildiği Max. Hızı Nasıl Öğrenebilirim?

Hat nasil görünüyor arkadaslar.suan 6.7 mbit alabiliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oldboy83tr -- 10 Şubat 2017; 22:21:1 >
  •  Hattımın Alabildiği Max. Hızı Nasıl Öğrenebilirim? Hattımın Alabildiği Max. Hızı Nasıl Öğrenebilirim?

Durumlar nedir arkadaşlar bir şeyleri değiştirmek gerekir mi ?

• ADSL Hat Durumu SHOWTIME.L0
    ADSL Modu G992.5
    Gönderme Hızı 799 kbps
    İndirme Hızı 16383 kbps
    İndirme Hızı Zayıflaması 29
    Gönderme Hızı Zayıflaması 15
    İndirme Hızı SNR Marjı 10.6
    Gönderme Hızı SNR Marjı 19.3
    Üretici ID'si TP-LINK
    Firmware Versiyonu 3924ca26
    CRC hataları 0
    Gönderme Hızı BER 0e-7
    İndirme Hızı BER 0e-7
    Yukarı Çıkış Gücü 12
    Aşağı Çıkış Gücü 19
  • noise margin upstream: 17 db
    output power downstream: 10 db
    attenuation upstream: 1 db

noise margin downstream: 35 db
    output power upstream: 11 db
    attenuation downstream: 0 db

TurkNet'e geçmeyi düşünüyorum bu değerlerle ne kadar hız alabilirim?
  • turn table kullanıcısına yanıt
    Hocam yorumlar mısın ?

DSL senkronizasyon durumu:

Yukarı

Bağlantı durumu:

Showtime

Yukarı akım hattı hızı (kbit/s):

3070

Aşağı akım hattı hızı (kbit/s):

16387

Maksimum yukarı akım hızı (kbit/s):

7941

Maksimum aşağı akım hızı (kbit/s):

18816

Yukarı akım gürültü güvenliği katsayısı (dB):

13.3

Aşağı akım gürültü güvenliği katsayısı (dB):

7.9

Yukarı akım aralık derinliği:

1

Aşağı akım aralık derinliği:

1

Hat standardı:

VDSL

Yukarı akım hat zayıflaması (dB):

6.8

Aşağı akım hat zayıflaması (dB):

20

Yukarı akım çıkış gücü (dBm):

6.3

Aşağı akım çıkış gücü (dBm):

8.6

Kanal türü:

Hızlı

DSL çalışma zamanı:

0 gün 0 saat 26 dakika 6 saniye

Önceden ttnet adsl ile 10 mbit alıyordum Superonline vdsl e geçtim 17-13 arası (24 mbit paket) hız alıyorum. Bazen kopuyor ve cs de ping fazla.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Hatta çok fazla gürültü var. Ek var mı kablolama da buna bir bakmak lazım. Normalde bu değerde sürekli kopma olmaz ama zaman zaman düşme yaşamanız normal. Kablolama sistemi ne durumda anlatırsanız daha iyi yorumlarız. Dağıtım nasıl yapılıyor evinize.
  • quote:

Orijinalden alıntı: turn table

Hatta çok fazla gürültü var. Ek var mı kablolama da buna bir bakmak lazım. Normalde bu değerde sürekli kopma olmaz ama zaman zaman düşme yaşamanız normal. Kablolama sistemi ne durumda anlatırsanız daha iyi yorumlarız. Dağıtım nasıl yapılıyor evinize.

Salonda bir tane

Hattımın Alabildiği Max. Hızı Nasıl Öğrenebilirim?

Bundan var. bu girişe uzun bir kablo takılı ve diğer odaya gidiyor, ordan modeme.

Edit;bina eski

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Deleted_User-04 -- 15 Şubat 2017; 7:3:13 >

• Anladım önemli olan duvarda ki telefon prizine gelen kablolama ayrıca dairenize nereden dağıtım yapılıyor. Önemli olan bunlar. Superonline fiber mi TTNET mi ne kullanıyorsunuz.Eve gelen kablo nasıl bir kablo. Binanızda dslam var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: turn table

Anladım önemli olan duvarda ki telefon prizine gelen kablolama ayrıca dairenize nereden dağıtım yapılıyor. Önemli olan bunlar. Superonline fiber mi TTNET mi ne kullanıyorsunuz.Eve gelen kablo nasıl bir kablo. Binanızda dslam var mı?

Fiber değil normal adsl kablosu geliyor. Önceden adsl ttnet vardı şimdi gene aynı kablolar ile superonline vdsl var. Dslam ne anlamadım tam internetten baktım ama. Binanın içinde kutu var o mu ?

• bizim hızımız nasıl?kimse bir şey demiyor

ADSL Hat Durumu SHOWTIME.L0
    ADSL Modu G992.5
    Gönderme Hızı 799 kbps
    İndirme Hızı 16383 kbps
    İndirme Hızı Zayıflaması 29
    Gönderme Hızı Zayıflaması 15
    İndirme Hızı SNR Marjı 10.6
    Gönderme Hızı SNR Marjı 19.3
    Üretici ID'si TP-LINK
    Firmware Versiyonu 3924ca26
    CRC hataları 0
    Gönderme Hızı BER 0e-7
    İndirme Hızı BER 0e-7
    Yukarı Çıkış Gücü 12
    Aşağı Çıkış Gücü 19
  • Hocam aynı binada 1 ay önce Türk Telekomdaki değerlerim ve şimdi turknetteki değerlerim. Bu kadar fark nasıl oluyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi braveheartgs43 -- 15 Şubat 2017; 20:56:13 >

• 
Sayfa: önceki 592593594595596
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.