Şimdi Ara

Hattı devraldım hemen taşıma yapabilir miyim 3 ay beklemem mi gerek?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
378
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Faturalı Turkcell hattı devraldım Telekom veya Vodafone'a hemen taşıma yapabilir miyim yoksa 3 ay beklemem mi gerek acaba?

Edit: Direkt taşıyabilirsiniz beklemeniz gerekmiyor 2015'de 90 gün bekleme olayı kaldırıldı ben sorunsuz taşıdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi myalperen -- 11 Mayıs 2019; 2:15:37 >

• Evet 3 ay beklemen gerekiyor, devir işlemlerinden sonra sıfır hat muamelesi görüyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tekara

Evet 3 ay beklemen gerekiyor, devir işlemlerinden sonra sıfır hat muamelesi görüyor.
    Teşekkürler hocam, internetteki bilgilerden kafam karıştı açıkçası. BTK'nın sitesinde de böyle yazıyor ama yine de beklemek gerekiyor sanırım, anlam veremedim.https://www.btk.gov.tr/haberler/numara-tasimada-yeni-donem
    quote:

Abonenin, numarasının tahsisli olduğu işletmeciyle ilk abonelik sözleşmesini imzaladığı tarihten itibaren 3 ay geçmeden numarasını taşıyamadığını hatırlatan Yıldırım, yeni düzenlemeyle sabit abonelerin bu 3 aylık bekleme süresi olmaksızın numaralarının taşınmasına imkan tanındığını kaydetti.

Yıldırım, mobil abonelerde ise numaranın taşınabilmesi için numaranın tahsisli olduğu işletmeciyle ilk abonelik sözleşmesinin imzalandığı tarihten itibaren geçmesi gereken 3 aylık bekleme zorunluluğunun devir yoluyla yapılan aboneliklerde kaldırıldığını anlattı.

http://www.milliyet.com.tr/numara-tasimada-beklemeye-son-/ekonomi/detay/2155137/default.htm
    quote:

Yıldırım, mobil abonelerde ise numaranın taşınabilmesi için numaranın tahsisli olduğu işletmeciyle ilk abonelik sözleşmesinin imzalandığı tarihten itibaren geçmesi gereken 3 aylık bekleme zorunluluğunun devir yoluyla yapılan aboneliklerde kaldırıldığını anlattı.

• Taşıma başvurusunda bulun belli olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fırsat webde 10gb için numara taşımaya başvurdum taşınacağını belirten günü ve saati yazan mesaj geldi yani sorunsuz taşınacak, devir aldıktan sonra beklemenize gerek yok isterseniz 1 gün sonra bile taşıyabiliyorsunuz. Ben faturalıdan faturalıya taşıdım aynı türe taşımak gerekiyor olabilir beklemek istemiyorsanız. Türk Telekom müşteri hizmetlerine de sordum sorun olmayacağını söyledi yeni hat olmadığı ve devir yoluyla abonelik yapıldığı için. Sonuç olarak btk'nın 2015'de aldığı karar geçerli ve devir aldıktan sonra taşıma yapmak için beklemeniz gerekmiyor.
  • Taşırsın ben taşımıştım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.