Şimdi Ara

Hatalı Overclock

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
210
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İyi günler arkadaşlar. Tamamen meraktan dolayı dün MSI Afterburner üzerinden overclock yapmayı denedim. Frekans ve voltaj oranlarını ne yapmam gerektiğini bilmediğimden dolayı intarnette biraz araştırma sonucu 150Mhz ve bellek hızına 400 verdim. Sonrasında Dragon age inqusition oyununda test yaptım. Test sonucunda 3-5 fps artışını gördüm. Bende bunun gereksiz bişi olduğunu düşünüp oyunu kapatmadan "Sisteminiz bu oyunu açmak için yeterli değil. En düşük olarak xxx marka xxx ürününü kullanın." Diye bir yazı belirdi. Bilgisayarı kapatıp açınca ekran kartı düzgün çalışmaya başladı fakat +10 derece sıcaklıkla. Boşta durunca ortalama 47 derece olarak çalışıyor ve sistemi yorabilecek fakat normalde sorunsuzca oynadığım oyunlara girince(GtaV, Dragon age inqusition) bir süreden sonra Gpu sıcaklığı 84'ün üstüne çıkıyor ve ekran kartı kendini kapatıyor.

Bağzı uygulamalra aracılığıyla ekran kartının sürücüsünü kaldırmayı denedim, MSI Afterburner'i silemyi denedim, BIOS'un ayarlarını defaulta'a çektim ve maalesef hiç bir işe yaramadı.

Sizden ricam eğer bu işten anlayan biri iseniz yardım edebilir misiniz? Şimdiden teşekkürler.

Dipnot: Benzer "Overlock" başlıklarında benim gibi sorun yaşayan arkadaşlara genelde kızarcasına neden yaptıklarını söyleyen benzer cevaplar gördüm. Eğer gerçekten yardım etmek istiyorsanız çok müteşekkir olurum fakat "Neden yaptın, derdin neydi?" Gibi cevaplar yazacaksanız zahmet etmeyin.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.