Şimdi Ara

Hat Devir Artık Ücretli! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
56
Cevap
1
Favori
3.697
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ne denilebilir ki ...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben bu muhabbet olmadan önce turkcell e gidip hattı üzerime almıştım, 2 ay oluyor alalı vay be ortalık baya karışmış erken davranmakla iyi etmişim
  • quote:

Orijinalden alıntı: fusem

açık hat kullanıp numarasıyla devam etmek isteyen 667.000 kişi bu hizmetten yararlanmış.
    kalanlar neyi beklediyse artık

İşim düşsün de Tekirdağ merkeze gideyim de, sırf onun için yol parası harcamayayım gereksiz yere diye bekledim. Zaman da vardı nasılsa, nereden bilebilirdim döneklik yapacaklarını. :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: AyqnByc

Elektronik Haberleşme Kanunu’nun Geçici 5. Maddesine istinaden kullanıcılara hatlarını 1 kereye mahsus olmak üzere 01.10.2013 tarihine kadar ücretsiz üzerlerine alabilme hakkı tanınmıştı.( Süreli Devir ) Ancak Bilgi Teknolojileri Kurumundan gelen 29.07.2013 tarihli yazısında kullanıcıların hatları üzerlerine kaydettirebilmeleri için gerekli vergi, resim,harç ve benzeri mali yükümlülüklerin müşteriler tarafından karşılanması yönünde karar iletmiştir.

Buna istinaden 2 Ağustos itibarıyla yapılan süreli devir işlemlerindeki vergiler müşterilerimizden alınmaya başlanacaktır
    39 Tl dir
    TURKCELL

üstad slm,
    bişety sormak isterim sana turkcell de olduğun için,

bu süreli devir işlemi 2012-ekim ayında çıktı ve aynı tarih üstüne 1 yıl süre verildi karar da yazan tarihe göre ama operatör e (turkcell) e 2012 kasım ayında btk kararını da götürmeme rağmen bize böyle bir bilgi gelmedi dediler ist. daki bir çok tim e gittim aynı yanıtı aldım aradan bayağı geçti 2 ocak 2013 te başlamıştı süreli devir işlemi diğer operatörlerde hemen hemen aynı peki 1 yıl süre olayını operatörler 3-4 aynı zaten uygulamayı başlatana kadar tabiri caizse yediler peki şimdi burada bir haksızlık söz konusu bir yıl süre tüketici için tam olarak kullanılamadı ve bilenler de ücretsiz olduğu için ekim 2013 e kadar yaparım düşüncesi ile onlarda ayrı bir şekilde mağdur oldu bu sürenin uzatılması için ne yapmak lazım acaba BTK ile mi görüşmek lazım yada hangi yola başvurmalı zaten bu olayı bilen kullanıcı sayısı bilenlere göre 100 kat fazladır bununla ilgili yazılı basın tv. veya operatörün sms vs hiç bir bilgilendirme işlemi yapmadığı da malum işlemi apmak için gittimiz tim lerinden yapmamak için ne kadar yoğun çaba harcadığını da bilmeyen yoktur konu ile ilgili ne yapabiliriz tüketici lehine yardım ve bilgilerini beklerim tşk..

• quote:

açık hat kullanıp numarasıyla devam etmek isteyen 667.000 kişi bu hizmetten yararlanmış.

senin böyle demeni beklemişlerdir belkide

arkadaşım kalanlar neyi bekledi diyosun ya bu olayı bilen kaç kişi olduğunu sanıyorsun da kalanların neyi beklediğini soruyorsun insanların hatları üzerine almaktan başka işleri yokmu sanıyorsun ve bu işlemin ücretsiz olduğu için bilen kişiler ekim 2013 e kadar yapacağını düşündüğü için de beklemiş olabilir alanları alkışlıyosunda almayanları neden küçümser gibi yorum yazıyorsun

• quote:

Orijinalden alıntı: cagataycatli

quote:

senin böyle demeni beklemişlerdir belkide

arkadaşım kalanlar neyi bekledi diyosun ya bu olayı bilen kaç kişi olduğunu sanıyorsun da kalanların neyi beklediğini soruyorsun insanların hatları üzerine almaktan başka işleri yokmu sanıyorsun ve bu işlemin ücretsiz olduğu için bilen kişiler ekim 2013 e kadar yapacağını düşündüğü için de beklemiş olabilir alanları alkışlıyosunda almayanları neden küçümser gibi yorum yazıyorsun

ağzı olan konuşuyor kardeş boşver.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: cagataycatli

quote:

Orijinalden alıntı: AyqnByc

Elektronik Haberleşme Kanunu’nun Geçici 5. Maddesine istinaden kullanıcılara hatlarını 1 kereye mahsus olmak üzere 01.10.2013 tarihine kadar ücretsiz üzerlerine alabilme hakkı tanınmıştı.( Süreli Devir ) Ancak Bilgi Teknolojileri Kurumundan gelen 29.07.2013 tarihli yazısında kullanıcıların hatları üzerlerine kaydettirebilmeleri için gerekli vergi, resim,harç ve benzeri mali yükümlülüklerin müşteriler tarafından karşılanması yönünde karar iletmiştir.

Buna istinaden 2 Ağustos itibarıyla yapılan süreli devir işlemlerindeki vergiler müşterilerimizden alınmaya başlanacaktır
    39 Tl dir
    TURKCELL

üstad slm,
    bişety sormak isterim sana turkcell de olduğun için,

bu süreli devir işlemi 2012-ekim ayında çıktı ve aynı tarih üstüne 1 yıl süre verildi karar da yazan tarihe göre ama operatör e (turkcell) e 2012 kasım ayında btk kararını da götürmeme rağmen bize böyle bir bilgi gelmedi dediler ist. daki bir çok tim e gittim aynı yanıtı aldım aradan bayağı geçti 2 ocak 2013 te başlamıştı süreli devir işlemi diğer operatörlerde hemen hemen aynı peki 1 yıl süre olayını operatörler 3-4 aynı zaten uygulamayı başlatana kadar tabiri caizse yediler peki şimdi burada bir haksızlık söz konusu bir yıl süre tüketici için tam olarak kullanılamadı ve bilenler de ücretsiz olduğu için ekim 2013 e kadar yaparım düşüncesi ile onlarda ayrı bir şekilde mağdur oldu bu sürenin uzatılması için ne yapmak lazım acaba BTK ile mi görüşmek lazım yada hangi yola başvurmalı zaten bu olayı bilen kullanıcı sayısı bilenlere göre 100 kat fazladır bununla ilgili yazılı basın tv. veya operatörün sms vs hiç bir bilgilendirme işlemi yapmadığı da malum işlemi apmak için gittimiz tim lerinden yapmamak için ne kadar yoğun çaba harcadığını da bilmeyen yoktur konu ile ilgili ne yapabiliriz tüketici lehine yardım ve bilgilerini beklerim tşk..

Merhaba, yarın dosyaları karıştırıp Devir ile ilgili sinyalin bize ilk ne zaman ulaştığını sana tarih olarak soyleyebilcem

• quote:

Orijinalden alıntı: 9008

turkcellin yeni çakallığı btk turkcele çalışıyor... Diğer operatörler böyle bişey uygulamaz çünkü tcell btk kararı gereği devir işlemi sonrası 2015e kadar numara taşıma yapamazsınız derken diğerleri hemen git taşı diyor

Süreli devir yapılan hattı taşıyamadığımız için hattın asıl sahibi ben, itiraz ettim ve sonunda hattı Turkcell'den başka operatöre taşıyabildim.

• Önce ekim de sonra erkenden bitir. Ne yaptıkları belli değil.
  • 39 çok beya
  • Eski hat sahibiydim, itiraz ettim; ama Turkcell'in yavşak sistemlerinden dolayı 4 ay SÜRELİ DEVİR İPTALİ bekledim. Sonunda İPTAL edildi ve numaramı Turkcell'den başka operatöre taşıdım.

• Nasıl bir yol izlemem gerekiyor hocam, bilgi verebilir misiniz ?
  • Hattın asıl sahibi benim; ama kullanıcısı kardeşim. Süreli devir fırsatı çıkınca kardeşim kullandığı hattı kendi üzerine almak istedi, Turkcell bayisine gitti, gerekli formları imzaladı, hat kardeşimin adına kayıt edildi. (537'li bir hat)

Aynı şekilde ben de babamın adına kayıtlı bir Turkcell hattı kendi adıma süreli devir ile aldım. (535'li bir hat) 16/1/2013'te devir aldığım hattı Vodafone'a taşımak istedim ve 30/3/2013'te (73 gün sonra) hat Vodafone'a taşındı.

Öncesinde biz hattı taşımak için 90 gün beklememiz gerektiğini zannediyorduk; ama 535'li hattın taşınabildiğini görünce kardeşim de 537'li hattını taşımak istedi, işte olay burada başladı:

535'li hat taşınabilmesine rağmen 537'li hat taşınamayınca müşteri hizmetlerini aradık ve süreli devir yapılmış bir hattın 01/10/2014'e kadar Turkcell'den ayrılamacağını söylediler, sanırım Turkcell'in aklı sonradan başına gelmiş...

Eee, numarayı nasıl taşıyacağız dedik. Hattın asıl sahibi Turkcell İletişim Merkezi'ne gidecek ve süreli devir itiraz formu doldurarak süreli devire itiraz edecek; yoksa numarayı 01/10/2014'e kadar taşıyamazsınız.

Hattın asıl sahibi ben ve kardeşim gittik, formu doldurup kimlik fotokopisi vererek itiraz ettim. Hat benim üzerime devredildi; ama Turkcell'in sistemlerinde teknik sorunlar sebebiyle numarayı Turkcell'den başka bir operatöre taşıyamadık. (Hatta süreli devire itiraz sonrası ben hattı tekrar süreli devirle üzerime almış gibi göründüm...)

Defalarca 532 müşteri hizmetlerini aradık, Turkcell İletişim Merkezi'ne danışmak istedik; ama kimsenin konuyla ilgili bilgisi yok. Dördüncü ayın sonunda nihayet Turkcell'den üst düzey bir yetkili bu konuya el attı ve 537'li hat eski hâliyle benim adıma geçti ve SÜRELİ DEVİRDEN HİÇBİR ŞEY ANLAYAMADAN numarayı Vodafone'a taşıdık.

EK BİLGİ: Turkcell Müşteri Hizmetleri 532, müdahele edemediği konularda talep oluşturup talebi bir üst birime (ÇÖZÜM MERKEZİ deniyormuş) yönlendiriyor, o da ÇÖZEMEZSE bir üst birime (TURKUAZ deniyormuş) yönlendiriyor. Bizim meseleyi TOPLAMDA 7 ay sonunda TURKUAZ çözdü.

• Yani itiraz hakkından vazgeçme gibi bir durum değil aksine itiraz edilmesi gerekiyor. Anladım hocam, ne yapalım bizde hattı tekrar babamın üzerine geçireceğiz. Türkcell'in kazığından bıkmış bulunmaktayım.
  • Bugüne kadar süreli devir yapılmış hatların asıl sahiplerinin 01 Ekim 2014'e kadar süreli devire itiraz hakkı bulunuyor.

• durtcell kullanan varmi daha ya

• quote:

Orijinalden alıntı: Lene

bende bugun hattimi tasidim, ama ucret falan yok dediler ,tamamen ucretsiz denildi.
    yeni tarife yildiz 20 faturasiz

Hat devir konusunda hat taşıma ?! Ne alaka?
    Aksiyona girdin onu mu haber veriyosun

• quote:

Orijinalden alıntı: man utd

quote:

bende bugun hattimi tasidim, ama ucret falan yok dediler ,tamamen ucretsiz denildi.

pardon ya hakkeden ne alaka
    konulari karistirmisim iyimi
    hep sicaktan oluyor bunlarys
    neyse kusura bakmayin

• quote:

quote:

quote:

neyse kusura bakmayin

Hayırlı olsun o zaman ben turkcell den çok memnun kaldım , umarım siz de kalırsınız..

• quote:

quote:

quote:

quote:

neyse kusura bakmayin

Hayırlı olsun o zaman ben turkcell den çok memnun kaldım , umarım siz de kalırsınız..

tesekkur ederim
    aslinds internet paketleri.icin gectim
    su anda bimcell kullaniyorum.
    ama internet paket sorunu var
    turkcelde cesit cok paket anlsminda
    ayiptir soylemesi yeni tel aldim iste
    turkcel 3g turbo interneti merak ediyorum
    tabi hız olayinida
    insallah memnun kalirim.
    evde avea jet var wifi
    disarda da turkcel kullaniyim diyorum.
    en azindan kaliteli olur diye dusunuyorum
    bakalim kullanalimda ortaya cikacak
    avea da 2_4.5 megabit arasi

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.