Şimdi Ara

Haswell Retina Macbook Pro [Kullanıcı Kulübü] (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.270
Cevap
39
Favori
76.942
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Cihazi almayacagim ama bekliyorum halihazirda bir Retina sahibi olarak. Merak iste bir koseye ekleyebilirsin.

Bence Apple fiyatlandirmada bir indirime gidebilir, $2199 olan fiyati $1999 a cekmek gibi (baz model) dusuk ihtimal degil. 13" de yapti bunu ($1699 dan $1499a)

Donanim konusunda PCI-e SSD, 802.11ac Wifi iMac ve MBA'da oldugu gibi kesin. Iris Pro'lu bir Haswell i7 islemci kullanilir 15" icin. Ekran karti konusunda ben GTX765m bekliyorum bir ihtimal, Retina ekranla guzel olur.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: karti

Fiyattan ciddi ciddi beklentisi olanlar var ama bu kişiler sanırım güncel fiyatları takip etmiyor. Apple şuanda türkiyede satış yapıyor zaten fiyatlara bir bakın çoğu zaman ABD den daha uyguna alınabiliyor üstelik 2 yıl garantiyle. Ben fiyatın düşeceğini değil aksine çıkacağını bekliyorum.

katılıyorum ve ekleme yapmak istiyorum...

* Apple Store deki fiyatlara %7 - %10 arasında değişen eyalet vergisi dahil değildir.. ( ABD için )
    * ABD den aldığınızda klavye ingilizce olarak gelecektir , olaki türkçe klavye ile değiştirmek isterseniz 250 dolardan satılıyor türkçe klavye.
    * ABD de garanti 1 yıldır , Türkiyede 2 yıl kanun gereği... ABD de ekstra 1 yıl daha garanti için 120 - 130 dolar ödemeniz gerekir.
    * ABD den alırsanız fiş ucu ABD uyumlu olur ve Türkiyede kullanmak için adaptöre ihtiyacınız olur , 5-10 tl ye çin malı adaptörü kullanmak istemezseniz , orjinal adaptör 50-60 tl.
    * Türkiyeden alırsanız kullanma kitaapçığı , dökümanlar , garanti vs Türkçe olacaktır.

Bütün bunları hesaba katarsanız aslında Türkiyede pahalı olmadığını görebilirsiniz. Sırf klavye yüzünden ABD den almadım ve bende bir an önce DELL denen laptop bozuntusundan kurtulmak için yeni model mac leri bekliyorum... kısmet istanbul apple shop a inşallah... Tamamen apple geçiş iphone 5s ile başladı benim için , sırada mac book pro , ipad 5 ve imac var inşallah... eğer Türkiye desteği çıkarsa apple TV yide gözüme kestirdim... illahlah ettim artık windowstan , çöken uygulamalardan , yavaşlıktan...

Tutmayın beniiii , bırakınnnn

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi avanoss -- 21 Ekim 2013; 8:34:37 >

• Tamam, pahalı olacak deniyor.

Peki Air Macbook 'lar yeni modeller neden bir önceki modeller arasında nerdeyse aynı fiyatlarda çıktı o zaman ? Air Haswell çıktığında bir önceki model ile arasında 100-200 fark var idi ancak.Yeni modeller sonrası eskilerin fiyatında da az da olsa gerileme oldu.

Fiyat konusunda herkes bir şeyler yazıyor çiziyor ama mantıklı ama mantıksız ..Az kaldı yarın herşey belli olacak.En kötü ihtimal bu hafta içinde belli olur.Yarın fiyatları açıklamasalar bile bu hafta açıklanır artık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyoruk -- 21 Ekim 2013; 9:03:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyoruk

Tamam, pahalı olacak deniyor.

Peki Air Macbook 'lar yeni modeller neden bir önceki modeller arasında nerdeyse aynı fiyatlarda çıktı o zaman ? Air Haswell çıktığında bir önceki model ile arasında 100-200 fark var idi ancak.Yeni modeller sonrası eskilerin fiyatında da az da olsa gerileme oldu.

Fiyat konusunda herkes bir şeyler yazıyor çiziyor ama mantıklı ama mantıksız ..Az kaldı yarın herşey belli olacak.En kötü ihtimal bu hafta içinde belli olur.Yarın fiyatları açıklamasalar bile bu hafta açıklanır artık

Aynen biraz dayananın 1,5 günden az kaldı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: multiTYRT

quote:

bir kaç yabancı kaynaklardan okuduğuma göre macrumors-macworld falan macbook prolarının tanıtımı yarınki eventten daha sonra olabilirmiş.

ipad ipad mini mavericks mac pro falan tanıtım listesi uzun diye macbook pro yu erteleyebilirler diye bir söylenti de var. pesimistik yaklaşmıyım diyorum da ben ne zaman bir şey alcak olsam cenabet faktörüne yakalanıyorum :/

• quote:

Orijinalden alıntı: eylo88

quote:

Orijinalden alıntı: multiTYRT

quote:

bir kaç yabancı kaynaklardan okuduğuma göre macrumors-macworld falan macbook prolarının tanıtımı yarınki eventten daha sonra olabilirmiş.

ipad ipad mini mavericks mac pro falan tanıtım listesi uzun diye macbook pro yu erteleyebilirler diye bir söylenti de var. pesimistik yaklaşmıyım diyorum da ben ne zaman bir şey alcak olsam cenabet faktörüne yakalanıyorum :/

Lütfen bunu bize yapma ve banyoya gir Yarın kesinlikle tanıtılacağını düşünüyorum:

• sırf haswell işlemciler için bekliyorum sarj süresini 2-3saat uzatıyorlarmış.
    beni listenin ilk başına ekle yurd dışında rusyada yaşıyorum

• Yarin kesinlikle cikacak. Cikmamasi imkansiz gibi bir sey. Cok gec bile kaldilar bence, MacBook Air'le birlikte yenilenmeliydi. Haswell eskidi yahu.

• saat kaçta tanıtılıyor nerde canlı izleyebiliriz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: sirreal911

saat kaçta tanıtılıyor nerde canlı izleyebiliriz ?

Yarın saat 20:00'da hem DH hem iPhonedo canlı yayın yapacak. Başka kaynaklar da bulabilirsiniz tabii ki.

• arkadaşlar yarın tanıtılması beklenen macbook prolar retina ekranlımı gelecek sizce eğer gelmezse şimdiki macbook retina 15'' almakmı daha mantıklık yoksa yeni çıkacak macbook pro almak mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: baransese

arkadaşlar yarın tanıtılması beklenen macbook prolar retina ekranlımı gelecek sizce eğer gelmezse şimdiki macbook retina 15'' almakmı daha mantıklık yoksa yeni çıkacak macbook pro almak mı ?

tabiki retina ekranlı gelecek. belki retinasız model de ayrı olarak sürebilirler gene piyasaya. seçenek olarak yani isteyen ondan isteyen bundan alır.
    eski retinalardan da alabilirsin tabi ama bekleyip al ucuzlar biraz daha yenileri çıkınca şuan alma özel bir indirimin yoksa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zordion

Yarin kesinlikle cikacak. Cikmamasi imkansiz gibi bir sey. Cok gec bile kaldilar bence, MacBook Air'le birlikte yenilenmeliydi. Haswell eskidi yahu.

Neyse ki Intel, Broadwell'i erteledi. Yoksa vay bilgisayar üreticilerin haline derdik.

Bu arada umarım harici grafik yongasıyla ilgili senin söylediklerin doğru çıkar, Apple bizlere kötü bir sürpriz yapmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shady -- 21 Ekim 2013; 21:58:25 >
  • 12 intirim var almaya teğer mi ?
  • Shady kullanıcısına yanıt
    Umuyoruz. Senin de haberini yaptigin en alt modelde sadece Iris Pro'nun dogru olmasi cok zor zaten. Haswell iMac'lerde yapti bunu, en dusuk 21" konfigurasyonda Iris Pro var sadece. Ancak 2K cozunurluklu 27" de sadece islemciye entegre kart yok, Nvidia kart da var. 15" Retina 2K cozunurlugun de ustunde olduguna gore sadece Iris Pro'nun 2880x1800 bir ekrani idare etmesi zor. 3D uygulamalarda cuvallar.

GTX765m de dusuk bir ihtimal aslinda ancak boyle bir ekranda cok guzel olur Retina cozunurlugunde oyun. Belki de alt ve ust modeller arasinda bu sefer ekran karti farki da olur, alt model GT750m ust model GTX760m gibi. Neyse surada 22 saat kalmis sonra ogrenecegiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Shady

quote:

Yarin kesinlikle cikacak. Cikmamasi imkansiz gibi bir sey. Cok gec bile kaldilar bence, MacBook Air'le birlikte yenilenmeliydi. Haswell eskidi yahu.

Neyse ki Intel, Broadwell'i erteledi. Yoksa vay bilgisayar üreticilerin haline derdik.

Bu arada umarım harici grafik yongasıyla ilgili senin söylediklerin doğru çıkar, Apple bizlere kötü bir sürpriz yapmaz.

Hocam bence GT765M hem o seviyedeki bir ekrana ideal. Daha düşüğü gelirse bence performans kaybı olabilir. Birde o işlemcinin yanına yazık günah Güzel bir GPU gerekli. Haberi ilk sen yaparsın sanırım

• quote:

Umuyoruz. Senin de haberini yaptigin en alt modelde sadece Iris Pro'nun dogru olmasi cok zor zaten. Haswell iMac'lerde yapti bunu, en dusuk 21" konfigurasyonda Iris Pro var sadece. Ancak 2K cozunurluklu 27" de sadece islemciye entegre kart yok, Nvidia kart da var. 15" Retina 2K cozunurlugun de ustunde olduguna gore sadece Iris Pro'nun 2880x1800 bir ekrani idare etmesi zor. 3D uygulamalarda cuvallar.

GTX765m de dusuk bir ihtimal aslinda ancak boyle bir ekranda cok guzel olur Retina cozunurlugunde oyun. Belki de alt ve ust modeller arasinda bu sefer ekran karti farki da olur, alt model GT750m ust model GTX760m gibi. Neyse surada 22 saat kalmis sonra ogrenecegiz.

Söylediklerine kesinlikle hak vermekle birlikte Apple'ın pil süresini daha arttırabilmesi (aslında pazarlama için) Iris'leri öne çıkarması şart. Hal böyle olunca işler karışıyor. Benim tahminin çok uygun fiyata Iris 5200'lü bir Pro çıkartabilirler. Daha üstünden kesinlikle dGPU olması şart. Ama bu sefer de güç dengesi için daha düşük Iris ve alt modele göre farklı bir işlemciyle gelmesi gerekiyor. İşler cidden karışık. Ne yapacaklarını merakla bekliyorum.

Tabi bir de Dell XPS 15 var ki onu da hesaba kattın mı işler süper karışıyor Bu arada bilmeyenlerimiz olabilir. Dell'in son dönemdeki en iyi makinesi XPS 15. Tek kötü tarafı 11 Kasım'da tam olarak satışa sunulmak olacak:

i7-4702HQ
    16 GB bellek
    512GB SSD
    NVIDIA® GeForce® GT 750M
    15.6 inç dokunmatik, 3200 x 1800'lik IGZO ekran (Artık Apple MBP'yu en yüksek çözünürlüklü dizüstü olarak pazarlayamayacak)

Fiyat: Sadece 2300 dolar Darısı Apple'ın başına

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shady -- 21 Ekim 2013; 22:22:21 >

• Shady kullanıcısına yanıt
    O fiyata zor Apple sonuçta. Iris 5200 bence 13" MBP'lerde olabilir. Birkaç saat bekleyemiyoruz

• multiTYRT kullanıcısına yanıt
    Zor olduğunun farkında olmakla birlikte bir bakmışız adamlar bizi şaşırtmış. Kötü sürpriz olmadığı taktirde tüm şaşırtmalara tamamım.
  • Yaz beni ... beni beni , Volkan konağa bağladım bi an , 15" almak istiyorum ama Şahin parası resmen , Apple bilgisayarı 1 kere kullanan birdaha kopamıyor

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.