Şimdi Ara

HASAR UZMANINDAN, HASARINIZLA İLGİLİ SORULARINIZA CEVAPLAR... (72. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.436
Cevap
88
Favori
471.221
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7071727374
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kursatr

HASAN BEY, KONUYA VAKIF ARKADAŞLAR,
    internetten farklı bir şehirde 4*2 bir pick up buldum, aracın 20.000 tl gibi bir hasar kaydı varmış ancak değişen ve boya yok dedi satıcı, hasar kaydını sorduğumda sağ ön lastikten bir kaza olmuş gibi birşeyler söylendi, bu kadar tutmaz dediğmde bu hasar kaydının yüksek olmasının sebebinin karşıda oluşan hasar dolayı yukseldiği söylendi. hasar kaydı rakamları karşı tarafıda karşılayan şekildemi verilir?
    baktıgığım araç başka şehirde oldugu için bosuna gitmek istemiyorum. tesekkurler

kesinlikle almayınız...!
    20 bin aracın hasarıdır, karşı aracın değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: alprock88

hasan bey merhaba benim sorum biraz farklı

tali yoldan hızla gelen bir dengesiz sağ yolcu kapısından bana çarptı benim sağ kapı sağ çamurluk ve ön tampon değişcek servise verdim
    aracı kaskodan yapıcaklar kasko suclu tarafın sigortasından parasını alıcak sanırım yalnız benim en çok merak ettiğim olay şu

şimdi ben cadde üzerinde ana yolda gidiyordum tali yoldan hızla gelen araç bana çarpıyor herhangi bir yol ver tabelası yok tabela olup olmaması farketmez değilmi
    taliyoldan gelen %100 suçludur bana göre diye düşünüyorum sizce kim ne oranda suçlu?

tali yoldan çıkan %100 kusurludur
    eğer yön geçiş belirte vb uyarı levhaları ve tali yoldan gelen aracın geçiş üstünlüğü gibi ( ambulans emniyet.. ) yoksa

geçmiş olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: tylerdurden79

Herkese merhaba

2006 model seat ibiza bir aracım var. 6-7 ay önce araç babamdayken şoför kapısına çarpmışlar, ufak bir çökme ve çizikler falan oluşmuş. Kaskom Ankara sigorta. Her zaman gittiğim seat servise sordum, ankara sigorta ile anlaşmaları yokmuş, ama ödemeyi yapıp yaklaşık 35 gün içinde sigortadan paramı alabileceğimi söylediler servisten. Bunun için beyan yazmam gerekiyormuş. Beyanda olayı, geçen hafta olmuş gibi anlatmayı düşünüyorum. Akşam park edilip bırakılmış arabayı sabah o şekilde bulduğumu, meçhul bir araç tarafından yapılmış gibi anlatmayı düşünüyorum, Bu konuda bir sıkıntı var mı ? Ya da nasıl yapmalıyım sizce, yorumlarınızı bekliyorum.
    Beyanla kaskodan yaptırırken başka hangi belgeler gerekli ?

Aracımın ön alt plastik koruması ve ön sağ lastik bölgesinde çamurluk davlumbazı da kırıkmış, bunlar kaskodan yaptırılabilir mi ?

Sağ dikiz aynamın camını, park halindeki bir kamyona çarparak ben kırdım, bu kaskodan yaptırılabilir mi? Yaptırılabilirse beyan dilekçesinde nasıl anlatılması gerekir ?

Beyan dilekçesi nasıl yazılır ? Nasıl başlanır? Olay nasıl anlatılır? İsim tarih adres tckimlik vs ne yazılması gerekir beyana, nereye yazılması gerekir ? Elinizde örnekler varsa paylaşabilir misiniz ? Teşekkürler

Bana kimse cevap yazmayacak mı :(

• quote:

quote:

Herkese merhaba

2006 model seat ibiza bir aracım var. 6-7 ay önce araç babamdayken şoför kapısına çarpmışlar, ufak bir çökme ve çizikler falan oluşmuş. Kaskom Ankara sigorta. Her zaman gittiğim seat servise sordum, ankara sigorta ile anlaşmaları yokmuş, ama ödemeyi yapıp yaklaşık 35 gün içinde sigortadan paramı alabileceğimi söylediler servisten. Bunun için beyan yazmam gerekiyormuş. Beyanda olayı, geçen hafta olmuş gibi anlatmayı düşünüyorum. Akşam park edilip bırakılmış arabayı sabah o şekilde bulduğumu, meçhul bir araç tarafından yapılmış gibi anlatmayı düşünüyorum, Bu konuda bir sıkıntı var mı ? Ya da nasıl yapmalıyım sizce, yorumlarınızı bekliyorum.

Aracımın ön alt plastik koruması ve ön sağ lastik bölgesinde çamurluk davlumbazı da kırıkmış, bunlar kaskodan yaptırılabilir mi ?

Sağ dikiz aynamın camını, park halindeki bir kamyona çarparak ben kırdım, bu kaskodan yaptırılabilir mi? Yaptırılabilirse beyan dilekçesinde nasıl anlatılması gerekir ?

Beyan dilekçesi nasıl yazılır ? Nasıl başlanır? Olay nasıl anlatılır? İsim tarih adres tckimlik vs ne yazılması gerekir beyana, nereye yazılması gerekir ? Elinizde örnekler varsa paylaşabilir misiniz ? Teşekkürler

geçen hafta aynen dediğiniz gibi beyan yazabilirsiniz
    ama aynı servise gittiğinizde o servis ekspere demez mi bu araç daha önceden hasarlı diye...
    başka servise mümkünse anlaşmalı servise müracaat edin
    dediğiniz parçalar kaskodan tabi ki alınır

sağ dikiz aynası için farklı bir beyan yazınız, kaskodan alırsınız

geçmiş olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: hasanyy

quote:

quote:

Herkese merhaba

geçen hafta aynen dediğiniz gibi beyan yazabilirsiniz
    ama aynı servise gittiğinizde o servis ekspere demez mi bu araç daha önceden hasarlı diye...
    başka servise mümkünse anlaşmalı servise müracaat edin
    dediğiniz parçalar kaskodan tabi ki alınır

sağ dikiz aynası için farklı bir beyan yazınız, kaskodan alırsınız

geçmiş olsun

çok teşekkür ederim

beyan nasıl yazacağım ? yoksa serviste yardımcı olurlar mı ?

• arkadaşlar yolda önümdeki araç durdu bende durdum ve arkamdan gelen araç duramayarak bana arkadan vurdu. şimdi bende çok fazla hasar yok lokal bi düzeltme ve boyayla geçebilecek bi durum var. ancak ne yapmam gerektiğine karar veremedim bana en yakın servis 160 km uzakta ve memur olduğum için uğraşmak çok zor. acaba kaskoyu bozdurmadan çarpan kişiyi ikna edip sanayide mi yaptırsam? amacım tramer kayıtlarına geçmemesi bi taraftan çünkü ciddi bi durum yok. bu arada çarpan kişinin ruhsat fotokopisini, trafik sigorta ve ehliyet fotokopilerini aldım kaskodan yaptırmak istersem tam olarak ne yapmam lazım.?
  • quote:

Orijinalden alıntı: teomanonur

arkadaşlar yolda önümdeki araç durdu bende durdum ve arkamdan gelen araç duramayarak bana arkadan vurdu. şimdi bende çok fazla hasar yok lokal bi düzeltme ve boyayla geçebilecek bi durum var. ancak ne yapmam gerektiğine karar veremedim bana en yakın servis 160 km uzakta ve memur olduğum için uğraşmak çok zor. acaba kaskoyu bozdurmadan çarpan kişiyi ikna edip sanayide mi yaptırsam? amacım tramer kayıtlarına geçmemesi bi taraftan çünkü ciddi bi durum yok. bu arada çarpan kişinin ruhsat fotokopisini, trafik sigorta ve ehliyet fotokopilerini aldım kaskodan yaptırmak istersem tam olarak ne yapmam lazım.?

Arac marka, model, ikamet iliniz ve sigorta sirketi bilgisini paylasirsaniz daha kolay yardimci olabiliriz.. Sigorta sirketinizin autoking ile anlasmasi var ise tramere yansimadan mini onarim teminatindan yararlanabilirsiniz.

• Arkadaşlar bugün Afyon Çay da bir kavşağa yaklaştım solumda bir kamyon vardı kırmızı yandı durduk. Ben hep vites boşta beklerim. kırmızı sarıya döndü vitesi attım ve yeşilde yola çıktım solumda duran kamyon olduğundan çıkışta gerimde kaldı tam yolun ortasında birden bir kargo firmasının minibüsü belirdi ve benim sol ön köşemden çarptı bende ona çarpmış oldum haliyle. sorun şu iki tarafta yeşilde geçtiğini idda ediyor mobese yok tanık yok. polis geldi ama ben ne yapayım dedi ikinizde yeşilde geçtiğinizi söylüyorsunuz mahkemelik olur dedi. tutanağı tuttuk ben yeşilde geçtim kavşakta araç yoktu dedim o da benim kırmıza geçtiğimi yazmış. Aracımın kaskosu var trafik sigortası da tabi bendeki hasar çok büyük değil ama bir ton uğraşacağım.

sizce bu durumda karar ne olur?

hangi tarafın haklı olduğuna nasıl karar verirler?

ben haksız çıkarsam eğer kaskom benim hasarı, trafik sigortam karşı tarafın hasarını karşılarmı?

ben haklı çıkarsam zaten sorun yok ama kırmızıda geçseydim polis bile çağırtmazdım verirdim adamın parasını yollardım

son olarak benim aracın 2. kazası eger ben haklı çıkarsam maddi değer kaybı davası açabilirmiyim?

1. ışık yeşilken 2 . ışık kırmızı 3.ışık yeşil

2. ile 3. ışık arasında yani kazalar olmadan önce çıkılan ışıklar arasında 4 sn fark var bana kırmızı kalkmadan 4 sn önce 2. ışık kırmızı oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceycey11 -- 29 Nisan 2012; 13:32:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ceycey11

Arkadaşlar bugün Afyon Çay da bir kavşağa yaklaştım solumda bir kamyon vardı kırmızı yandı durduk. Ben hep vites boşta beklerim. kırmızı sarıya döndü vitesi attım ve yeşilde yola çıktım solumda duran kamyon olduğundan çıkışta gerimde kaldı tam yolun ortasında birden bir kargo firmasının minibüsü belirdi ve benim sol ön köşemden çarptı bende ona çarpmış oldum haliyle. sorun şu iki tarafta yeşilde geçtiğini idda ediyor mobese yok tanık yok. polis geldi ama ben ne yapayım dedi ikinizde yeşilde geçtiğinizi söylüyorsunuz mahkemelik olur dedi. tutanağı tuttuk ben yeşilde geçtim kavşakta araç yoktu dedim o da benim kırmıza geçtiğimi yazmış. Aracımın kaskosu var trafik sigortası da tabi bendeki hasar çok büyük değil ama bir ton uğraşacağım.

ben haksız çıkarsam eğer kaskom benim hasarı, trafik sigortam karşı tarafın hasarını karşılarmı?

ben haklı çıkarsam zaten sorun yok ama kırmızıda geçseydim polis bile çağırtmazdım verirdim adamın parasını yollardım

son olarak benim aracın 2. kazası eger ben haklı çıkarsam maddi değer kaybı davası açabilirmiyim?

2. ile 3. ışık arasında yani kazalar olmadan önce çıkılan ışıklar arasında 4 sn fark var bana kırmızı kalkmadan 4 sn önce 2. ışık kırmızı oluyor

Tutanka gozukmuyor. Size carpan arac duz mu devam edecekti yoksa sizin istikametinize mi yonelecekyi. eger sizin istikametinize yonelecekse kusur o aracta. Cunku kamyonunseridini gecmis 2 ci seridi işgal etmeye baslamis. Bu durumda mahkemeye gitsenizdesiz haki olursunuz.
    Diger bir nokta, her arac sagindaki arctan sorumlu sol onden yemeniz sizi hakli duruma dusurur. Bu dedigim kavsak olmayan yerlerde kavsaklardagi gecis ustunlugunu bilmiyorum cunku oda kavsaga girerek yolu yarilamis sigortavi hozuyle sizin hakli olmaniz lazim dedigim gibi sizin seridinize yonelecekse. Duz devam edecek ise yani orda cizilmeyen bir cadde veya sokak var ise bilemiycem. Tramer sitesinden takip etmenizi oneririm ama benim kanaatim sizin haki oldugunuz yonunde. Sigortaci gozu ile...

• öncelikle cevabınız için teşekkür ederim düz devam edebileceği bir yol var ama ne tutanakta ne de polise hangi yönde devam edeceğini söylemedi. yarın yok yere 100km gidip servise gidip konuşacağım ama ne çıkacak bilemiyorum. yardımlarını esirgemeyen ve esirgemeyecek tüm arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ceycey11

Arkadaşlar bugün Afyon Çay da bir kavşağa yaklaştım solumda bir kamyon vardı kırmızı yandı durduk. Ben hep vites boşta beklerim. kırmızı sarıya döndü vitesi attım ve yeşilde yola çıktım solumda duran kamyon olduğundan çıkışta gerimde kaldı tam yolun ortasında birden bir kargo firmasının minibüsü belirdi ve benim sol ön köşemden çarptı bende ona çarpmış oldum haliyle. sorun şu iki tarafta yeşilde geçtiğini idda ediyor mobese yok tanık yok. polis geldi ama ben ne yapayım dedi ikinizde yeşilde geçtiğinizi söylüyorsunuz mahkemelik olur dedi. tutanağı tuttuk ben yeşilde geçtim kavşakta araç yoktu dedim o da benim kırmıza geçtiğimi yazmış. Aracımın kaskosu var trafik sigortası da tabi bendeki hasar çok büyük değil ama bir ton uğraşacağım.

olay yerinde foto çektinizmi_?
    genelde sağ tarafın geçiş üstnlüğüvardır bana göre siz %100 haklısınız
    ama tramerde %50 de çıkabilir

çok geçmiş olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: metehan028

arkadaşlar yolda önümdeki araç durdu bende durdum ve arkamdan gelen araç duramayarak bana arkadan vurdu. şimdi bende çok fazla hasar yok lokal bi düzeltme ve boyayla geçebilecek bi durum var. ancak ne yapmam gerektiğine karar veremedim bana en yakın servis 160 km uzakta ve memur olduğum için uğraşmak çok zor. acaba kaskoyu bozdurmadan çarpan kişiyi ikna edip sanayide mi yaptırsam? amacım tramer kayıtlarına geçmemesi bi taraftan çünkü ciddi bi durum yok. bu arada çarpan kişinin ruhsat fotokopisini, trafik sigorta ve ehliyet fotokopilerini aldım kaskodan yaptırmak istersem tam olarak ne yapmam lazım.?

kaskodan yaptırmak isteseniz, anlaşmalı servise müracaat ediniz
    hasar az ise yedek parça değişmeyecek ise kaskonuzun mini onarımını kullanın
    foto yükleseniz daha çok yardımcı olacağım

• evet fotoğraflarda var. ama tabi tramer ne der bilemiyorum kaskoyu bozdum umarım dediğiniz gibi %50 değilde %100 karşı tarafa verirlerde en azından kasko bozulmamış olur. ilginize ve yardımlarınıza teşekür ederim
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: metehan028

kaskodan yaptırmak isteseniz, anlaşmalı servise müracaat ediniz
    hasar az ise yedek parça değişmeyecek ise kaskonuzun mini onarımını kullanın
    foto yükleseniz daha çok yardımcı olacağım

şimdi anlaşmalı servise gideceğim..açıkcası tramere girmese çok sevinirim ancak parça değişirse tramere girer sanırım.. değişmese tramere girmeden onarım için anlaşmalı servis ile görüşeceğim bana yakın anlaşmalı servis var..çünkü yetkili peugeot servisi baya uzak.. malesef foto yok çünkü hava kararmak üzereydi ve iki taraftada makine yoktu ama kaza tutanağını doldurduk umarım bi problem çıkmaz bundan dolayı...

• merhabalar.. benım soyle bır sorunum var : dun nızamı park halındekı arabama benım bır arac carptı(benım aracım dahi 3 araca vırden hepsı nızamı park halınde) trafık polısı geldı kaza raporu yazıldı ve bız polıse kazaya karısanların ehlıyet ruhsat fotokopilerını almamız gerekıyormu dedık polıs ıse yok bız gonderdık gıbısınden bır sey soyledı bızde gerek gormedık. sorum su kı aramı bırkatıgım tamırcı bu evraklara ıhtıyacımız olabılır dedı ekspertız ıster buyuk ıhtımal dedı bu durumda ne yapabılırım? aracın bırı kıralıktı bu kafamı karıstıryor.. yardımlarınız ıcın sımdıden tsekkur ederım..
  • Bugün aracıma alt geçite hızlı girip savrulan araç sağ şeritten giderken solda bana çarptı.O çarpmayla duvara vurdum.
    Araçta sol kapı ve sol ön taraf göçük,sol ön kapı açılmıyor.Ön tampon komple gidik.Sağ lastik kaldırma sürtünmeden dolayı yarık,jant kötü durumda.Hasarlarım bunlar.Kasko çekici yolladı çekildi vs.
    Merak ettiğim böyle bir olayın benim aracın değerine etkisi ne olur ileride?Ayrıca hiç hatam olmadığından dolayı,kasko maliyetim ve ödemelerde bir sorun olur mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dogy1

Bugün aracıma alt geçite hızlı girip savrulan araç sağ şeritten giderken solda bana çarptı.O çarpmayla duvara vurdum.
    Araçta sol kapı ve sol ön taraf göçük,sol ön kapı açılmıyor.Ön tampon komple gidik.Sağ lastik kaldırma sürtünmeden dolayı yarık,jant kötü durumda.Hasarlarım bunlar.Kasko çekici yolladı çekildi vs.
    Merak ettiğim böyle bir olayın benim aracın değerine etkisi ne olur ileride?Ayrıca hiç hatam olmadığından dolayı,kasko maliyetim ve ödemelerde bir sorun olur mu?

rapor tutturduysanız sizin kaskonuz suçlu olan karşı aracın trafik sigortasından alacaktır.

değer konusuna gelince, bayiye giip öğreniniz

geçmiş olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: izzzmirlim

merhabalar.. benım soyle bır sorunum var : dun nızamı park halındekı arabama benım bır arac carptı(benım aracım dahi 3 araca vırden hepsı nızamı park halınde) trafık polısı geldı kaza raporu yazıldı ve bız polıse kazaya karısanların ehlıyet ruhsat fotokopilerını almamız gerekıyormu dedık polıs ıse yok bız gonderdık gıbısınden bır sey soyledı bızde gerek gormedık. sorum su kı aramı bırkatıgım tamırcı bu evraklara ıhtıyacımız olabılır dedı ekspertız ıster buyuk ıhtımal dedı bu durumda ne yapabılırım? aracın bırı kıralıktı bu kafamı karıstıryor.. yardımlarınız ıcın sımdıden tsekkur ederım..

polis merkezinden rapor alırken diğer araçların ehliyet ruhsat ve trafik poliçelerini isteyiniz eğer polis almamışsa ki alması lazımdı...
    yoksa raporda bulunan telefonlardan ulaşınız

geçmiş olsun

• düzeltme: yanlış mesaj

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RevidaL -- 7 Mayıs 2012; 1:06:14 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: izzzmirlim

merhabalar.. benım soyle bır sorunum var : dun nızamı park halındekı arabama benım bır arac carptı(benım aracım dahi 3 araca vırden hepsı nızamı park halınde) trafık polısı geldı kaza raporu yazıldı ve bız polıse kazaya karısanların ehlıyet ruhsat fotokopilerını almamız gerekıyormu dedık polıs ıse yok bız gonderdık gıbısınden bır sey soyledı bızde gerek gormedık. sorum su kı aramı bırkatıgım tamırcı bu evraklara ıhtıyacımız olabılır dedı ekspertız ıster buyuk ıhtımal dedı bu durumda ne yapabılırım? aracın bırı kıralıktı bu kafamı karıstıryor.. yardımlarınız ıcın sımdıden tsekkur ederım..

polis merkezinden rapor alırken diğer araçların ehliyet ruhsat ve trafik poliçelerini isteyiniz eğer polis almamışsa ki alması lazımdı...
    yoksa raporda bulunan telefonlardan ulaşınız

geçmiş olsun

polıs merkezınden raparu kazanın oldugu gun sonrasında aldım ve sadece polıs rapora sıgorta polıce numaralarını yazdı baska bır sey yapmadı bırde ruhsattakı bılgılerı.. bu arada bu gun tamırcımle konustum ekspertız gelmıs fotograf cekmıs degıstırılecek dogrulacak parcaları belırmlemıs ve tahmını masrafı cıkarmıs

• 
Sayfa: önceki 7071727374
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.