Şimdi Ara

HASAR UZMANINDAN, HASARINIZLA İLGİLİ SORULARINIZA CEVAPLAR... (55. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.436
Cevap
88
Favori
471.159
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: savap

slm abiçim bir banka şirketinin kaskosundan yaralanarak %50 indirimle annem emekli mensup oldugu için 3 dönemdir kaskom var ve gecen pazar kaza yaptı arkadaşım araçla araçta hasar çok perte cıkar dediler kasko hepsini ödermi indirimden dolayı bi kesinti yaparmı policede sürücü indirimi yok sadece personel indirimi var teşekkür ederim

quote:

Orijinalden alıntı: mishra

teşekkür ederim

kaza yapan şöförle annenizin tanışıklığı hakkında beyan vermeniz istenebilir
    onun dısında sorun olmaz
    gecmıs olsun
  • resimleri açamadım
    ama çoğu poliçede mini onarım teminatı var
    hem kaskoyu bozmuyor
    servisinize müracaat edip mini onarımdan faydalanmak istediğinizi söyleyiniz

gecmiş olsun

quote:

Orijinalden alıntı: shacks

mrblar...
    dün arabayı pazar yerine park etmiştim.hiç de içime sinmemişti.nitekim de sonucu öyle oldu.arkadan biri vurmuş arabaya.çok hasar yok ama böyle de çarşıya arabayı çıkarmak istemiyorum...
    fotoları aşağıdaki linkte.
    boyası falan çıkmış tamponun.Ne yapılması gerekli?sanayide ortalama ne kadara yaptırrım?
    çok masraflı bişeye benzemio ama içim rahat degil yinede...arkadan vuruldugu için bagaj kapağı zor kapanıyo artık...
    bi de eskisi gibi görünür dimi yapıldıktan snra...
    kaskosu da var...sizce ne yapmalıyım?bu arada kaskoyu nasıl kullanıyorum daha ilk kasko yaptırışım :)

http://img808.imageshack.us/i/dsc02869r.jpg/
    http://img863.imageshack.us/i/dsc02870.jpg/

quote:

Orijinalden alıntı: shacks

mrblar...
    dün arabayı pazar yerine park etmiştim.hiç de içime sinmemişti.nitekim de sonucu öyle oldu.arkadan biri vurmuş arabaya.çok hasar yok ama böyle de çarşıya arabayı çıkarmak istemiyorum...
    fotoları aşağıdaki linkte.
    boyası falan çıkmış tamponun.Ne yapılması gerekli?sanayide ortalama ne kadara yaptırrım?
    çok masraflı bişeye benzemio ama içim rahat degil yinede...arkadan vuruldugu için bagaj kapağı zor kapanıyo artık...
    bi de eskisi gibi görünür dimi yapıldıktan snra...
    kaskosu da var...sizce ne yapmalıyım?bu arada kaskoyu nasıl kullanıyorum daha ilk kasko yaptırışım :)

http://img808.imageshack.us/i/dsc02869r.jpg/
    http://img863.imageshack.us/i/dsc02870.jpg/

• Arkadaşlar A aracı benim ve istikametim kırmızı ok şeklinde. Sinyal verdim B aracı önümdeki sinyal veren aracın geçmesine izin verdi bende benim sinyalimi gördü deyip o tarafa doğru manevra yaptım ve sol arka teker kısmıdan bana sağ ön kısmı ile çarptı acaba burda suçlu kimdir.
     HASAR UZMANINDAN, HASARINIZLA İLGİLİ SORULARINIZA CEVAPLAR...

• hata A aracındadır
    en kötü %50 sonuc gelir

quote:

Orijinalden alıntı: isqwild

Arkadaşlar A aracı benim ve istikametim kırmızı ok şeklinde. Sinyal verdim B aracı önümdeki sinyal veren aracın geçmesine izin verdi bende benim sinyalimi gördü deyip o tarafa doğru manevra yaptım ve sol arka teker kısmıdan bana sağ ön kısmı ile çarptı acaba burda suçlu kimdir.

• peki sonucu nerden öğrenebilirim( tutanak falan tuttuk). yani hatanın kimde olsuğunu. ben aracımda çizik dışında hasar olmadığı için aracı servise falan götürmedim fakat
    B aracı sanırım boya için gideckti servise. kimin hatalı olduğunu nerden öğrenebilirim eğer B aracı başvuru yapmış ise?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isqwild -- 11 Nisan 2011; 14:40:34 >
  • B aracının eksperinin telefonunu öğrenin
    5 gün sonra eksper bürosundan öğrenebilirsiniz
  • Selamun Aleyküm
    Hasan Bey Merhaba,
    1 Ay önce 2009 Model RENO KANGO 105 bg lık Aracım Kaza Yaptı.(Yaptı Diyorum Kazayı ben yapmadım.)
    Exper Araca ağır hasarlı diye kasko sirketine bildirdi.
    kasko şirketi araca 23.000 tl teklif verdi. kabul etmedik 24.000 çıkardı. yine kabul etmedik yaptırılmasını talep ettik. bu sefer 25.000 teklif ettiler.
    Reno Yetkili serviste Aracın hasarı 18.000 tl dendi. Kangoo 105 bg fiyatlarının 31.000 27.000 arası değişmesi sonucu 25 de kabul etmedik ve aracın kasko değeride 25.950 ve kasko başlangıcıda 3 ay önce.
    Kaskonun genel müdürlüğü ile görüştüğümüzde bize 25.000 tl araç fiyatı kabul etmiyorsanız. 8.500 tl hasar ödemesi yapacaklarını söylediler.

Aracımı Serviste Kaskodan Yaptırabilirmiyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MRHCTL -- 12 Nisan 2011; 15:53:19 >
  • Merhabalar hasan bey.. Yardımcı olursanız sevinirim.. Ben tek taraflı bi kaza yaptım ve aracın 20 25 bin tl masrafı var kazadan hemen sonra sigorta şirketimi aradım ve çekici yolluyoruz dediler tutnak felan hiç sormadılar yani tutanak tutulmadı çekici geldi aracı aldı götürdü onada sordum yapmamız gerekn bişi varmı o adamda geçiştirdi bende polisi aramaya gerek olmadığını düşündüm ve bugün gittim beyan yazdım olayı anlattım onlarda exper gelcek ve değerlendircek dediler acaba kasko şirketinin masraflarımı karşılamaması gibi bişey söz konusu olabilirmi yardımcı olur yönlerdirirseniz çok sevinirim tşkler.
  • selamlar Hasan bey dün bir arkadaşım bir kaza yaptı. polis 3 saat sonra gelmiş. alkol testi yapmış promil 0.06 çıkmış. acaba sigorta şirketim karşı tarafın hasarını ödermi. yasal sınır 0.50 diye biliyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: osman55

Merhabalar hasan bey.. Yardımcı olursanız sevinirim.. Ben tek taraflı bi kaza yaptım ve aracın 20 25 bin tl masrafı var kazadan hemen sonra sigorta şirketimi aradım ve çekici yolluyoruz dediler tutnak felan hiç sormadılar yani tutanak tutulmadı çekici geldi aracı aldı götürdü onada sordum yapmamız gerekn bişi varmı o adamda geçiştirdi bende polisi aramaya gerek olmadığını düşündüm ve bugün gittim beyan yazdım olayı anlattım onlarda exper gelcek ve değerlendircek dediler acaba kasko şirketinin masraflarımı karşılamaması gibi bişey söz konusu olabilirmi yardımcı olur yönlerdirirseniz çok sevinirim tşkler.

keşke rapor tuttursaydın
    aradığınız sigorta şirketi kaza yapmanız nedeniyle sizi asistans şirketine yönlendiriyor
    maalesef asistans şirketindeki görevli hasardan sigortadan yeteri kadar anlamaz
    onun işi bulunduğunuz konuma en yakın anlaştığı çekiciyi yönlendirmek
    bir nevi sekreter...

20-25binliralık bir hasarı sizin yaptığınızızı nasıl ispat edeceksiniz
    ehliyetli birinin kulandığını
    alkolsüz birinin kullandığını
    nasıl ispat edeceksiniz

2-3 bin liralık hasar olsa neyse

gecmiş olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: gencfenerli_ertan

selamlar Hasan bey dün bir arkadaşım bir kaza yaptı. polis 3 saat sonra gelmiş. alkol testi yapmış promil 0.06 çıkmış. acaba sigorta şirketim karşı tarafın hasarını ödermi. yasal sınır 0.50 diye biliyorum...

her zaman diliminde alkol oranı azalır
    sigorta şirketlerinde bunun ölçüleri mevcuttur
    bana göre öder
  • Selam Hasan Bey;

geçen perşembe bir kaza yaptık tutanakları tuttuk. pazartesi eksper geldi araca baktı ve akşam tramer sayfasına baktığımda %100 karşı taraf kusurlu gözüküyordu. ertesi gün tekrar baktığımda iptale alındı dedi sayfaya yeni bir dosya açılmış sigorta şirketleri değerlendiriyor dedi.

bugün sigortacı arkadaşımı aradım o tramerden biri ile görüştü ve bana karşı tarafın sigortası %50 kusuru kabul etmiş benim sigortam %100 karşı tarafa demiş kusuru şimdi kaza tespit komisyonuna gitmiş olay benim sorum eksper %100 karşı tarafa verdi kusuru komisyondan ne sonuç çıkabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: kunart

Selam Hasan Bey;

geçen perşembe bir kaza yaptık tutanakları tuttuk. pazartesi eksper geldi araca baktı ve akşam tramer sayfasına baktığımda %100 karşı taraf kusurlu gözüküyordu. ertesi gün tekrar baktığımda iptale alındı dedi sayfaya yeni bir dosya açılmış sigorta şirketleri değerlendiriyor dedi.

bugün sigortacı arkadaşımı aradım o tramerden biri ile görüştü ve bana karşı tarafın sigortası %50 kusuru kabul etmiş benim sigortam %100 karşı tarafa demiş kusuru şimdi kaza tespit komisyonuna gitmiş olay benim sorum eksper %100 karşı tarafa verdi kusuru komisyondan ne sonuç çıkabilir

1 nisan 2008 tarihinden itibaren yürürlüğe giren anlaşmalı tutanaklarda
    3 sonuc çıkıyor

ya tamanen kusurlu % 100
    ya tamamen kusursuz %0
    veya %50 iki taraf ta kusurlu

• quote:

Orijinalden alıntı: hasanyy

quote:

Orijinalden alıntı: kunart

Selam Hasan Bey;

1 nisan 2008 tarihinden itibaren yürürlüğe giren anlaşmalı tutanaklarda
    3 sonuc çıkıyor

ya tamanen kusurlu % 100
    ya tamamen kusursuz %0
    veya %50 iki taraf ta kusurlu

Hasan Bey;

%50 çıkması durumunda 2 taraf kendi hasarını mı karşılayacak bu kazada en büyük hasar bende haksız bir durum olmayacak mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: hasanyy

quote:

Orijinalden alıntı: gencfenerli_ertan

selamlar Hasan bey dün bir arkadaşım bir kaza yaptı. polis 3 saat sonra gelmiş. alkol testi yapmış promil 0.06 çıkmış. acaba sigorta şirketim karşı tarafın hasarını ödermi. yasal sınır 0.50 diye biliyorum...

her zaman diliminde alkol oranı azalır
    sigorta şirketlerinde bunun ölçüleri mevcuttur
    bana göre öder

acaba bunu nasıl kesin bir şekilde öğrenebiliriz şimdiden teşekkür ve saygılarımı iletirim...
  • bende daha doğrusu arkadaşım benimm arabayla kaza yaptı kazada aracın sol ön tarafından önündeki arabaya arkadan vurmuş benim sorum şu: arabam 2001 model golf 4 comfortline ve kasko değeri 19200 olarak gözüküyor kayıtlarda. aracı volkswagen yetkili servisine çektirdik ve aracın hasarını 5000-6000 civarında çıkarttılar ve ekssper dosyayı genel merkeze göndermiş. şimdi ki durum aracın deüerini falan çıkaartıp aracın parasını mı yatırırlar yoksa yapılma yoluna mı gider ve ne kadar teklif ederler bana aracın değeri olarak piyasa değeri 17000 - 18000 den başlayıp 24000 e kadar piyasası var bana 21 000 vermişlerdi vermemiştim sizce şirketin teklif edeceği miktar nedir?? birde bu işlemler zaman alacak değerlendirme komisyon momisyon derken uzun sürecek bu zamanı daraltmak için ne yapmamız gerekiyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gkhan4

bende daha doğrusu arkadaşım benimm arabayla kaza yaptı kazada aracın sol ön tarafından önündeki arabaya arkadan vurmuş benim sorum şu: arabam 2001 model golf 4 comfortline ve kasko değeri 19200 olarak gözüküyor kayıtlarda. aracı volkswagen yetkili servisine çektirdik ve aracın hasarını 5000-6000 civarında çıkarttılar ve ekssper dosyayı genel merkeze göndermiş. şimdi ki durum aracın deüerini falan çıkaartıp aracın parasını mı yatırırlar yoksa yapılma yoluna mı gider ve ne kadar teklif ederler bana aracın değeri olarak piyasa değeri 17000 - 18000 den başlayıp 24000 e kadar piyasası var bana 21 000 vermişlerdi vermemiştim sizce şirketin teklif edeceği miktar nedir?? birde bu işlemler zaman alacak değerlendirme komisyon momisyon derken uzun sürecek bu zamanı daraltmak için ne yapmamız gerekiyor?

5-6 bine aracınız pert olmaz
    ama bazı kaskolar %35 ile pert yapabiliyor
    kaskonuz hangisi_???
    eksper geldi, ne söyledi
    pert olur dedi mi_???
    aracınız pert olursa 21 vermezler verecekleri rakam 19200 tl civarında bir rakam olacaktır
    gecmis olsun

• benimki hdi kasko
    eksper gelmiş bakmış parçaları falan onaylamış
    sonrasında kasko şirkertinin genel merkezi ön rapor istemiş şuan rapor ellerine ulaşmış değerlendirme aşamasındalarmış
    bende anlamadım olayı hasar ön kaput ön tampon ve sol çamurluktan ibaret
    fiyat olarak 19200 az değil mi aynısı 20500 e satıldı ve benimkine 21 vermişlerdi tabi normal satışla orası bir olmaz dersiniz ama
    birde aracın fiyatını uygun bulursam aracı kendim alıp yaptırsam nasıl olur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gkhan4

benimki hdi kasko
    eksper gelmiş bakmış parçaları falan onaylamış
    sonrasında kasko şirkertinin genel merkezi ön rapor istemiş şuan rapor ellerine ulaşmış değerlendirme aşamasındalarmış
    bende anlamadım olayı hasar ön kaput ön tampon ve sol çamurluktan ibaret
    fiyat olarak 19200 az değil mi aynısı 20500 e satıldı ve benimkine 21 vermişlerdi tabi normal satışla orası bir olmaz dersiniz ama
    birde aracın fiyatını uygun bulursam aracı kendim alıp yaptırsam nasıl olur?

parçaları onaylamış ama in rapor istemiş
    bu nasıl oluyor_???

hem hdı sigortayı nerden buldunuz
    ben servis olarak o sigorta ile çalışmıyorum
    amatörce iş yapıyorlar
    hakkında hayırlısı
    Allah yardımcın olsun

bu arada hiç uğrasma hasarlı aracı satamazsın
    sıkıntı alma basına

• bulduk işte o zaman uygun fiyat verdiler yaptırdık ilk önce eksper gelmiş bakmış tamam başlayın demiş
    radyatörde falan sıkıntı çıkarsa haber edin demiş sonrasında başlamadan geri aramışlar
    genel merkezden ön rapor istemişler raporu göndermiş pazartesi ellerinde oldu ve bugün aradım ne oldu bir gelişme var mı diye mağdur oluyorum m dedim kaç gün oldu kaza olalı herhangi bir gelişme yok bekliyoruz dediler bende
    ikame aracın süresi doldu hala siz başladığınız yerdesiniz dedim dedim ben mağdur oluyorum bir an önce ne yapılacaksa yapılsın daha yapımm aşaması olacak bunun 1 haftada dedim elimizden geldiği kadar hızlandırıyoruz dediler. asıl sorun pert e ayırma durumları olursa ne yapmalıyım bana yapabiileceklerim hakkında bilgi verirseniz sevinirim kendi aracımın ayarında arac isteyebiliyormuyum veya f,yat olarak ne teklif ederler kaçı kabul etmeliyim aracın piyasa değeri 20 civarında dedim ya benim aracın ayarında aracı 20500 e sattılar sizce benim ne yapmam gerekir. birde perte ayrılacak olursa aracımın üzerinde kaskoda işli olmayan malzemelerim onlarıda alabilirmiyim araç volkswagen özel servisinde

• 
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.