Şimdi Ara

Harry Potter'daki Mantık Hatası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
1.717
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar anlayamadığım şey şu neden Voldemort hortkuluklarını anlamsız yerlere saklamadı ki ? Melasa her hangi bir denizin dibi yada Kutuplardan birine... Anlamıyorum ki Voldemort onları anlamlı yerlere koydukça ne kadar koruma önlemi alırsa alsın bulma şansları daha çok oluyor ki. Söyleyin eğer Voldemort son hotrkuluğu saçma sapan bir eşya yapıp denizin dibine atsa kim bulabilirdi ki ? En büyük hata bu herhalde. Açıklayan olursa sevinirim.

• Voldemort senin gibi düşünmediği için,farklı düşünüyor
  • İyi de bu çok saçma neden böyle bir şey yapıyor ki ? Hatta hortkuluk olan yüzüğü resmen birisi gelsin de bulsun diye eski evinde bırakıyordu.
  • Hocam ben de çok düşünmüştüm bunu, ama bi şeye ulaşamadım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yazarın polisiyeden hiç anlamamasından kaynaklanıyor kardeşim.Manevi anlamları olan eşyalara geçiyor diyecem de çok saçma olacak :D Okuyucunun hoşuna gitsede bu durum bazı kişileri kesinlikle rahatsız ediyor :)
  • Beni de ediyor, nasıl bir saçmalıktır bu ya.
  • Zamanında bende çok düşünmüştüm bunu sonra döndüm ve kendime dedim ki: bula bula bunu mu buldun ?

• Yalnız bu güya önemsiz detay olmasa Voldemort kazanmıştı. Yani önemli sayılır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ekyoy -- 30 Mayıs 2015; 23:30:35 >
  • Öyle olsa Harry ölurdu

• Voldemort biraz kinci biri ve kendine aşırı güveniyor. Bu yüzden en değerli eşyaları hortkuluk yapıyor ve bunları kendine çok güvendiğinden, yaptığı büyülerin geçilemeyeceğini düşündüğünden kin tuttuğu kişilerle veya kendisiyle alakalı yerlere koyuyor. Daha önce düşünmemiştim birden bunlar geldi aklıma.

• İyi de kendine güveni bu kadar büyükse neden son savaşta yılanını saklıyordu, yanında savaştırması gerekmez miydi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ekyoy

İyi de kendine güveni bu kadar büyükse neden son savaşta yılanını saklıyordu, yanında savaştırması gerekmez miydi ?

İlk hortkulukların alınması sonucunda güveni sarsıldı da ondan

• Simdi soyle birsey var. Oncelikle voldemort kimsenin hortkuluk yaptigini bilmedigini saniyor. Bu yuzden icinde bir rahatlik var.
    Ikinci olarak voldemortta buyulu ve degerli nesnelere karsi buyuk bir acgozluluk var. Bunun nedeni ise Babasinin muggle olmasindan kaynaklanan utanci anne tarafindan salazar slyhterin soyundan gelmesiyle kapatiyordu ama kendinden oncekilerin butun malvarligini harcayip sefil bir hayat surmesiydi. Catalagiz olmasi atalarinin onemli kisiler olmasi Voldemortun kendini ustun gormesine ve yenilmez oldugu inancina kapilmasina neden oldu. Hatta kendini sihirin sinirlarini zorlayan olume karsi koymus biri olarak goruyordu. Boyle birisinden kendi ruhunu caydanliga saklayip copluge atmasini bekleyemezsin. Yikilan eve ya da magaraya saklamasinin bir diger nedenide sevsede sevmesede oralarla ilgili manevi bagi olmasidir.sonucta ruhunda beslendigi bazi seyler var bunlar cok farkli sihir ve buyuler. Harryi koruyan sevgi gibi. Umarim anlatabilmisimdir telefondan zor oldu yazmak. Sorun olursa sorarsan cevaplarim dostum

• Voldemort gücü seviyordu. Bu sebeble manevi şeyleri hortkuluklara çevirdi. Diğer sebebi ise birçoğunun yüzyıllardir bulunamamiş olmasiydi.

• Voldemort belki hortkulukların yerini hep bilmek istiyordu elinin altında olduğunu bilmek ki zaten kendisini yenilmez olarak gördüğü için kendisinin daha iyi koruyabileceğini düşünüyordu

• düşünürseniz daha çok saçmalık bulursunuz zevkini çıkarın boşverin.

Zamanda yolculuk mümkün seride mesela
  • Benim de aklıma su takıldı, ruhunu parçalara bölmek için birilerini öldürmesi gerekiyor bu adam katil, neden 7 parçaya ayirmakla yetindi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Be All My Sins Remembered -- 1 Haziran 2015; 1:29:48 >
  • Harry niye sıradan nesneler değil dediğinde Dumbledore Anahtarlarla karıştırma bunu diyor ve sorunun cevabını tam olarak orada veriyor.

Harry Rawenclaw'ın hayalet kızıyla konuştuktan sonra, İhtiyaç Odası'nda Rawenclaw Tacı'nın olduğunu öğreniyor ve orada geçiyor, "okulun en gizemli yerlerini sadece kendisi biliyor gibi bişey düşündüğünü" söylüyor Harry.

Yılan'ı zaten yanından ayırmıyor ki son anda yaptığını ve başka bişey bulamadığından yılanı hortkuluk yaptığını Dumbledore söylüyor.

O gölde buldukları şey, onu bulmak o kadar kolay mı? Binbir türlü zorluk var, Dumbledore'u bile güçten düşürdü oradaki sıvı. Geri kalan şeyleri söylemiyorum bile.

Kupaya gelirsek Gringostta duruyor, dünyanın en güvenli ikinci yeri olarak geçiyor, daha nereye koyacak?

Günceyi de yine güvendiği Lucius'a veriyor, ona sadece sırlar odasını açacağını söylüyor, hortkuluk olduğunu söylemiyor. Dumbledore diyor ya, Voldemort günceyi mahvettiğini duyunca Lucius'un hali nice olacak diye :D

• Denizin dibine atsa akıntılarla kendisi bile bulamazdı hortkuluğun yerini ondan.

Şaka bir yana her fantastik seri üzerinde düşünüldüğünde böyle açıklara sahiptir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Santiago Munez

Simdi soyle birsey var. Oncelikle voldemort kimsenin hortkuluk yaptigini bilmedigini saniyor. Bu yuzden icinde bir rahatlik var.
    Ikinci olarak voldemortta buyulu ve degerli nesnelere karsi buyuk bir acgozluluk var. Bunun nedeni ise Babasinin muggle olmasindan kaynaklanan utanci anne tarafindan salazar slyhterin soyundan gelmesiyle kapatiyordu ama kendinden oncekilerin butun malvarligini harcayip sefil bir hayat surmesiydi. Catalagiz olmasi atalarinin onemli kisiler olmasi Voldemortun kendini ustun gormesine ve yenilmez oldugu inancina kapilmasina neden oldu. Hatta kendini sihirin sinirlarini zorlayan olume karsi koymus biri olarak goruyordu. Boyle birisinden kendi ruhunu caydanliga saklayip copluge atmasini bekleyemezsin. Yikilan eve ya da magaraya saklamasinin bir diger nedenide sevsede sevmesede oralarla ilgili manevi bagi olmasidir.sonucta ruhunda beslendigi bazi seyler var bunlar cok farkli sihir ve buyuler. Harryi koruyan sevgi gibi. Umarim anlatabilmisimdir telefondan zor oldu yazmak. Sorun olursa sorarsan cevaplarim dostum

Tamam nesnelerin değerli olmasının bir nedeni var onu anladım, ama neden böyle belirgin yerlere saklıyor ki ? Evinden bahsediyoruz burada ya evinden ! Hiçbir önlem yok, gelip geçen herkes alabilir... Hem hortkulukların hep manevi değeri olan bir yerde saklanması gerektiği hakkında hiç bir şey yazmıyor ki ?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.