Şimdi Ara

Harp Okulu Hakkında Sorular (Sağlık & Başvuru)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
603
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamun aleykum arkadaşlar. Bu sene Harp Okulu başvurusunu kaçırdım. Gelecek sene başvuracağım.
    Üç tane önemli sorum var.
    1. Sağlık kontrolü normal devlet hastanesinden mi alınıyor? Yoksa Harp okuluna gidip askerlerin önünde mi muayeni oluyoruz?
    2. Her iki gözümde 1.5 miyop var. Gözlükle Harp okuluna alıyorlar mı? Eskiden 0 istiyorlardı. Bazı yerlerde artık alıyorlar gibi yazılar gördüm. Doğrusu nedir?
    3. Bu sene bir üniversiteye başvurmayı düşünüyorum. Büyük ihtimal hazırlık okuyacağım. Aynı zamanda YGS LYS çalışıp Harp Okuluna başvurabilir miyim? Bazı yerlerde hiç üniversiteye gidilmeyecek gibi yazılar gördüm. Bazılarında gidilir diye. Doğrusu nedir?
    Bu konularda bilgisi olan yardımcı olabilir mi?

• Resmi kılavuza göre her iki gözü toplamı 2 olan adaylara izin veriliyor.(Renk körlüğü ve şaşılık hariç.)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • askeri hastaneler kapandığı için devlet hastanesinde oluyorsun ama her hastane değil okulun belirlediği 2 hastane var. dışkapı yıldırım bayezid ve beytepe devlet hastanesi
    hava için biri en fazla 1 olabilir mesela ikisi de 1 ise girersin ama biri 1.25 diğeri 0.25 giremezsin. kara ve denizi bilmiyom
    üniversiteye gidip başvurabilirsin
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.