Şimdi Ara

HarmonyOS 4'e ilgi büyük: İki haftada 5 milyon cihaza yüklendi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
573
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Huawei, Geliştirici Konferansı 2023’te çeşitli akıllı telefonlar ve tabletler için yeni işletim sistemi HarmonyOS 4’ü duyurdu ve test etmek isteyenler için sundu. Ayrıca HarmonyOS 4 güncellemesini alacak ilk cihazları paylaştı. Şirket, yeni yazılımın 5 milyon cihazda kurulu olduğu bilgisini paylaştı.

Ayrıca Bkz.Huawei Mate 60 ilk kez canlı olarak görüntülendi: İşte tasarımı

1 günde 1 milyon yükleme!

HarmonyOS 4, yalnızca iki hafta içinde 5 milyon cihaza kuruldu. İlk günde de 1 milyon kişi cihazını HarmonyOS 4’e güncelledi. Huawei, eski cihazlara yeni yazılımı yükleme imkanı sağlıyor ancak bu, yine de büyük bir rakam.

HarmonyOS 4 neler getiriyor?

Üst düzey Huawei yetkilisi Bay Gang, HarmonyOS 4’ün kişiselleştirilebilir temalar gibi yeni görsel ve etkileşimli deneyimler getirdiğini söylüyor. Kullanıcılara yalnızca eğlence sunmakla kalmayıp aynı zamanda canlı pencere özelliğiyle yepyeni bir dünyayı keşfetmelerini sağladıklarını da ekliyor.

HarmonyOS 4 ile gelen SuperHub özelliği, destekleyen uygulamalar ve farklı senaryolar aracılığıyla dosyaları verimli bir şekilde aktarıp saklayabiliyor. Yeni HarmonyOS, güvenlik ve gizliliği de büyük ölçüde odaklanıyor. Performans açısından, %20 sistem genelinde, %30 pil ömründe artış söz konusu. Önceki sürüme kıyasla daha yüksek kare hızları işleyebiliyor.

HarmonyOS 4 beta alan cihazlar

HarmonyOS 4’ün ilk herkese açık ve kapalı betası yeni ve eski 30’dan fazla cihaza yüklendi.

• Huawei P60, P60 Pro, P60 Art

• Huawei Mate X3, Mate X3 Collector’s Edition

• Huawei Mate 50, Mate 50 Pro, Mate 50 RS Porsche Design, Mate 50E

• Huawei Pocket S

• Huawei P50, P50 Pro, P50 Pro Collection, P50E, P50 Pocket, P50 Pocket Art Edition

• Huawei Mate 40, Mate 40 Pro, Mate 40 Pro 4G, Mate 40 Pro+, Mate 40 RS Porsche Design, Mate 40E Pro

• Huawei Mate X2, Mate X2 4G, Mate X2 Collection, Mate Xs 2, Mate Xs 2 Collection

• Huawei Nova 11, Nova 11 Pro, Nova 11 Ultra

• Huawei MatePad Pro 11 inç, MatePad Pro 12.6 inç 2022, MatePad Pro 12.6 inç 2021

Kaynak:https://www.huaweicentral.com/harmonyos-4-installed-on-5-million-devices-within-2-weeks-of-launch/

• Türkiye deki cihazlara vermiyorlar. Verseler nova serisi alırdım. Onun yerine googlesız Android veriyorlar. Kalsın baby.

Nesnelerin İnterneti konusunda rakipsiz bir iş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi javaprof -- 24 Ağustos 2023; 18:24:52 >
  • Harmony Launcher deseler daha bir doğru sanki ama...

• Asıl olay elektrikli araçlardaki kullanımı olacak. Huawei bu işe feci yatırım yapıyor ve Çin elektrikli araç piyasasını domine ediyor halihazırda. Yani Çinli üreticilerin en zayıf noktası olan yazılım işinde iyiden iyiye yürüyorlar.

• camelon kullanıcısına yanıt

Çekirdeği farklı Android çekirdeği kullanmıyor. Sadece apk ve abb desteği var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • javaprof kullanıcısına yanıt
    bu şey gibi olmuş; linux dağıtımı ama exe ve msi desteği var :D Sence apk ve abb desteği olan bir sistem android den ne kadar farklı olabilir? aosp i alıp giydirmişler işte.

• Zaten tam oturmuş bi' sistem değil, bir de her cihaza göndermiyor bu güncellemeyi. Çıkardığı orta segmentlere 1'er sürüm güncellemesi verip bırakıyorlar.

Ayrıca HarmonyOS Android 12 tabanlı...

AOSP + UI olduğunu düşünüyorum ben de...

• viper17 kullanıcısına yanıt

Ben Linux'a wine ve lutris kurmak gibi düşünüyorum.

en.m.wikipedia.org
    LiteOS - Wikipedia
    https://en.m.wikipedia.org/wiki/LiteOS

Kernel bsd lisanslı bu da freebsd yada open bsd üzerine kurulu bir sistem olduğunu gösteriyor. Bu ne demek?

Gnu gibi tüm kodları halka açmak zorunda değiller demek. Berkeley playstation sistemlerinde de var kodu kapayabiliyorlar. Bsd üzerinde kde gibi linux arayüzlerinin de açık kaynak dağıtımları var ama açmak zorunda değiller.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi javaprof -- 25 Ağustos 2023; 12:31:12 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

kodu açmak zorunda değiller ama reklamı ve stratejiyi çok yanlış yaptılar. eski android telefon güncelleme alıyor harmonyOs oluyor bak sen :D Sistem tamamen base android üzerine kurulu yani açıkça söylemeseler de bu.

• Büyük ilgiye bak çay demle.

Yıllarca aynı Android çekirdeğini kullandığı için idi o yorum. Yeni versiyonda LiteOS kerneli kullanıyormuş. Keza çoğu "OS" aslında launcher. En azından bu OS daha OS bir hal almış [:)]

• Alternatif iyidir çoğalsın büyüsün keza ileride google android her ülke için büyük tehdit olabilir

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Kaynak kodu halka açılacak zaten, ayrıca port rehberi de hazırlıyorlar, kendi sitesinde görebilirsiniz. Yakın zamanda güzel ve sıkıntısız portlar gelir de deneriz umarım.

• Huawei ve Çin kendi ülkesinde olduğu gibi özgürlüğü engelliyor. Çinde Google yasak olduğu gibi çoğu şey sansürleniyor. İşletim sistemi dediğin özgür olmalı yoksa iOS tan ne farkın var. Harmony OS Next Android uygulamalarını kurmayı da engelleyecek. Çin ile Kuzey Koreye doğru. Hepsini evrensel olarak destekleyen bir işletim sistemi çıkarın.

• kullandınmı da konuşuyorsun?
    android 13 ten kat kat kat daha akıcı,stabil.
    hem android uyg. çalıştırıp onu androidin kendisinden daha akıcı bir şekilde çalıştırıyor ama sen ona harmony launcher de.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.