Şimdi Ara

HARMANKARDON SİNEMA VE MÜZİK SİSTEMLERİ GENEL KONU (315. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.551
Cevap
49
Favori
335.647
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 313314315316317
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • üstadım selamlar öncelikle iyisindir inşallah, hemen soruma geçmek istiyorum hk avr 370 ile ilgili. şimdi malum stereo için elimde pio a 757 var onu koyduk kenara lakin artık daha modern bişeylere geçmek için uzun zamandır araştırma yapıyorum bu kumanda sevdası bende takıntı oldu artık. hazır yapmışken bide avr alıp sinema sistemi yapayım istedim. ekim ayında alamanyadan akraba gelicek 635 euro gibi bir fiyatı var. jbl es 100 seti ile uyumu nasıl olur aşağı yukarı bi fikir bildirirsen sevinirim.
  • ttfvol kullanıcısına yanıt
    AVR alacaksanız daha güncel bir AVR almanızı tavsiye ederim. Aynı fiyat aralığında Marantz 5010 modeli gayet mantıklı bir seçim olur.

http://www.saturn.de/de/product/_marantz-sr5010-1999482.html
    http://us.marantz.com/us/products/pages/ProductDetails.aspx?CatId=avreceivers&ProductId=SR5010

Ama jbl ile uyumu nasıl olur, onu bilemem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turuncu55 -- 27 Nisan 2016; 2:00:24 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: turuncu55

AVR alacaksanız daha güncel bir AVR almanızı tavsiye ederim. Aynı fiyat aralığında Marantz 5010 modeli gayet mantıklı bir seçim olur.

http://www.saturn.de/de/product/_marantz-sr5010-1999482.html
    http://us.marantz.com/us/products/pages/ProductDetails.aspx?CatId=avreceivers&ProductId=SR5010

Ama jbl ile uyumu nasıl olur, onu bilemem.

ilgi ve alakanız için teşekkür ederim. hk nın jbl ile uyumu iyi olduğunu çoğu yerde okuduğum için ilk ona yöneldim. sony str dn 1060 da dahil olmak üzere tavsiyenizide listeme ekledim.

• Bu formun bu sayfası bitmiş arkadaşlar formun amacı nedir bilgili olmayanlar işi bilenlerden bilgi alsın diye malesef üstad denilen kişiler foruma girmiyor sanırım

• quote:

Orijinalden alıntı: reis35

Bu formun bu sayfası bitmiş arkadaşlar formun amacı nedir bilgili olmayanlar işi bilenlerden bilgi alsın diye malesef üstad denilen kişiler foruma girmiyor sanırım

PS3 ve Uydu cihazınızı TV ye değil AVR ye HDMI ile bağlayıp AVR den de HDMI out tan TV ye bağlantı yapmanız gerekiyor.
    BU şekilde hem görüntü hem sesi yüksek çözünürlükte alabilirsiniz.
  • Merhabalar. Bu YouTube taki 7.1 surround testler ne kadar gerçekçi arkadaşlar, ben test videosunu seyrederken arkalardan hiç ses alamıyorum da genellikle sağ önden geliyor sesler, ayrıca avr nin testini yaptığımda herhangi bir sıkıntı yaşamıyorum. Bilgisi olan varmı

• dolby prologic olmasın?
    malum bu prologic denen şey sanal surround,
    sesler kaynaktan 7.1 çıkmıyor, out kısmına gelince ayrılıyormuş diye biliyorum.
    gerçek surround da her kanal ayrı kaydediliyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhabalar tecrübeli abilerim kardeslerım. ben de aranıza yenı katılan tecrubesızlerdenım bu yuzden sacma sorular sorabılrıım kusura bakmayın.
    daha bugun hk 151s avr bıde hkts 5 aldım tamamen bılgım olmadan satıcının gazına gelerek ama mantıklı soylenımlerle satın aldım. sorularımı soylr sıralayayaım.
    1- aldıgım sıstem ıyı mıdır? amacım fılm ızlemek arada muzık dınlemek ama sınemadakı gıbı keyıf almak ıstıyorum?

2- bu cıhazda bt yoktu o yuzden ben extradan bt aldım ıyı mı yaptım nıye aldım bılemedım? yanı ne ıse yarayacak

3- ps4 dıgıturk baglamak ıstyorum ama cıhazları avr mı baglıcam yoksa tvye mı baglıcam hdmı kalıtesınde ses ve goruntuyu nasıl alıcam?

cevaplarınız ıcın sımdıden tesekkurler.
  • 4-5 i geçermiyiz ki
  • kimse mi yok yahu cevaplayacak
  • Arkadaşlar AVR360 cihazda ARC özelliği var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rosebud32 -- 14 Haziran 2016; 11:33:09 >
  • arkadaslar eve aldıgım sıstemde dıgıturku avr ye bagladım. fılmı dıgıturkten ızledıgımde ses sıstemını kullanıyor ama televızyonun ınternetınden herhangı bırsey actıgımda sadece tvnın hoparlorunu kullanıyor ses sıstemını kullanmıyor.
    avr nın out kısmını tvye bagladım acaba bı yanlıslık mı var? tv yı avr ye baska bıseyle mı baglamam gerekıyor ?
  • kho2009 K kullanıcısına yanıt
    Tv'de ARC özelliği varsa avr'den gelen hdmi kabloyu tv'de ARC yazan hdmi yuvasına takın. Sonrasında da hem avr'den hem de Tv'den hdmi cec control ve de ARC özelliklerini aktif edin. Bu sayede Tv'den hangi kaynağı açarsanız onun sesi AVR'ye gidecektir. Tabii bunun için hem Tv'nin hem de AVR'nin ARC özelliği olması lazım. Bunu da ürünlerin kendi sitelerinden bakarak öğrenebilirsiniz.

Eğer cihazların ARC desteği yoksa da Tv'den optik kablo ile AVR'ye bağlantı yapıp, Tv'nin ses menüsünden ses çıkışını optik (spdif) olarak seçin. Tv'den video seyredeceğiniz zaman da avr'den optik girişin tanımlı olduğu TV yada hangi seçenekse onu seçin.

• Selamlar
    Sistem değişikliği için AVR 265 ve HKTS 16 setimi satmak istiyorum. İlgilenen olursa ulaşabilir, istanbul beşiktaştayım.
  • Merhaba arkadaşlar. Avr 270 cihazımı fişe taktığımda güç düğmesi devamlı yanıp sönüyor, cihaz açılmıyor sebep be olabilir

• Yanıp sönüyor sa besleme devresi yanmış olabilir servise götürün

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkürler

• Arkadaşlar avr151, pioneer vsx 322 ve 323 modellerini karşılaştırırsak tercihiniz hangisinden yana olur?
    Cinema 510 var set olarak kullanabileceğim.

• AVR 151 USB bağlantısından, USB belleğe kaydedilmiş Mp3 formatını dinleyebiliyor muyuz?
  • Selamlar

AVR 265 cihazım var. 5 adet hoparlörüm var, bu sisteme ek olarak bir stereo amfi aldım. Bu stereo amfiden sadece ön 2 hoparlörü sürmeyi düşünüyorum, AVR cihazımdan stereo amfiye sinyal çıkışı almam gerekiyor. Rec outtan normalde çıkış alabilmem gerekiyor fakat bu çıkıştan herhangi bir ses aktarımı gerçekleşmiyor. Bu rec out çıkışının aktif olabilmesi için menüden bir ayar mı söz konusu? Başka bir ses çıkışı alabilmem için fikri olan varsa yardımcı olabilirse çok sevinirim. Bu setup'ı kullanan arkadaşlar nasıl bir yol izliyor?

Teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 313314315316317
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.