Şimdi Ara

Harici HDD Tavsiyeleri - [ ANA KONU ] (216. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.562
Cevap
51
Favori
526.406
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 214215216217218
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 12 yıllık Seagate 160 gb.lık ağzına kadar dolu olan diskimin kafasından sesler gelmeye başlayıp fiziksel olarak bozulup devre dışı kalınca, İstanbul'da Veri Kurtarma Servisi diye bir yeri aradım (http://www.profesyonelverikurtarma.com). Yetkili şahsın dediğine göre, bugüne kadar içini açıp baktıkları 7000'in üzerindeki hdd arasında, (parça -donanım bakımından) müşteri menfaatini ve uzun ömürlü ürün sunmayı düşünen marka olarak TOSHIBA'yı gördüklerini, Western Digital'den bile daha üst kalite üretim yaptıklarını söyledi.

Elimde 4 ayrı WD harici hdd var, kullanıyorum, memnunum, hiçbirinde sorun yok.

Ancak bu arkadaşın söylediğini de dikkate alarak şimdi yedekleme için 2 TB veya 3 TB'lık Toshiba disk bakıyorum.

2.5" veya 3.5" bir şey bulup alayım diyorum. Yorumu olan varsa beklerim.
  • Selam beyler. 3 tb harddisk almak istiyorum laptopum var. 300-350 tl arasi bir butcem var.

bazi seyleri anlamadim. aydinlatmanizi rica ediyorum. 2.5 ile 3.5 arasindaki fark nedir ?

laptop icin olan hdd lerden almak mi daha iyi olur masaustu icin olanlardan mi ? fark nedir ?

film oyun muzik vb depolamak icin alicam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şimdi harddiske güvenip içini ağzına kadar oyun , müzik , film vs. doldursak , ilerde harici disk bozulsa tüm emekler ve içindeki her şey yok mu olacak , boşa mı gidecek...???

• quote:

Orijinalden alıntı: R3hab

Şimdi harddiske güvenip içini ağzına kadar oyun , müzik , film vs. doldursak , ilerde harici disk bozulsa tüm emekler ve içindeki her şey yok mu olacak , boşa mı gidecek...???

Evet. Bu yüzden adam gibi bir harddisk almalısın. Ucuza kaçmamalısın. Kalitesi birçok kimse tarafından takdir edilen bir marka model bulmalısın. İş aramaya inanmakta yatıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: neleda

quote:

Şimdi harddiske güvenip içini ağzına kadar oyun , müzik , film vs. doldursak , ilerde harici disk bozulsa tüm emekler ve içindeki her şey yok mu olacak , boşa mı gidecek...???

Evet. Bu yüzden adam gibi bir harddisk almalısın. Ucuza kaçmamalısın. Kalitesi birçok kimse tarafından takdir edilen bir marka model bulmalısın. İş aramaya inanmakta yatıyor.

Tamam. Şu an kalitesinden ömrüm boyunca vazgeçmeyeceğim Sony i düşünüyorum. Bulmak biraz zor. İstediğim gibi bulamazsam Samsung ya da Toshiba...

• quote:

quote:

quote:

Tamam. Şu an kalitesinden ömrüm boyunca vazgeçmeyeceğim Sony i düşünüyorum. Bulmak biraz zor. İstediğim gibi bulamazsam Samsung ya da Toshiba...

Disk konusunda Sony çok da iyi değil. Seagate ve Western Digital'in yanında çocuk kalır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sabrina_

quote:

quote:

quote:

Disk konusunda Sony çok da iyi değil. Seagate ve Western Digital'in yanında çocuk kalır.

Hmm. Anladım. Peki yarın alacak olsam net bir marka söyler misiniz?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Taşınabilir olarak WD My Passport Ultra

Dahili olarak da WD Black serisi.

Depolama olarak kullanılacaksa sürekli pcde takılı olmasına gerek yok. Malum ülkenin elektriği olmadık yerde gidiyor, bazen HDD bu yüzden bozulabiliyor, taşınabilir daha iyi.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Taşınabilir olarak WD My Passport Ultra

Dahili olarak da WD Black serisi.

Depolama olarak kullanılacaksa sürekli pcde takılı olmasına gerek yok. Malum ülkenin elektriği olmadık yerde gidiyor, bazen HDD bu yüzden bozulabiliyor, taşınabilir daha iyi.

Çok teşekkür ederim.Sağolun :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi R3hab -- 29 Haziran 2015; 14:51:09 >

• 2,5 inçlik 2 TB lık harddisk olarak hangi marka ve modelleri önerirsiniz ? Tv ye felen bağladığımda çalışmasını istiyorum.
  • bana da 1 tb 2.5 inch lazım önerileriniz var mı
  • Toshiba 1 TB Canvio Basics modelini almayı planlıyorum, nasıldır hakkında bilgi verebilecek birileri var mı ? Western Digital ile benzer mimari üzerine kuruldu falan diyenler var, internette WD nin bazı modellerinin PS3 lerde çalışmadığını okumuştum, eğer konsolunda kullanan varsa bu da yardımcı olacaktır.
  • 3.5 inç 200 ila 275 TL arası HDD önerebilecek var mı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yspyavuz -- 17 Temmuz 2015; 9:38:52 >
  • 150-200 TL bandında önerebileceğiniz bir harici harddisk var mıdır?

şu ikisinden birini almayı planlıyorum ama, bunlardan biri olarak ya da bunlar dışı bir öneriniz varsa çok makbule geçer.

http://www.vatanbilgisayar.com/wd-25-1tb-elements-usb30-usb20-tasinabilir-disk.html#yorumlar

http://www.bimeks.com.tr/urun/124851/seagate-1-tb-2-5-expansion-usb-3-0-external-disk.aspx

• WD My Passport Ultra 2TB 2.5 ve WD Elements 2TB 2.5 arasındaki fark nedir arkadaşlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sargon06
    150-200 TL bandında önerebileceğiniz bir harici harddisk var mıdır?

http://www.sinerji.gen.tr/silicon-power-25-1-tb-stream-s03-usb30-external-pmu64785
  • quote:

Orijinalden alıntı: İmportant

quote:

Orijinalden alıntı: sargon06
    150-200 TL bandında önerebileceğiniz bir harici harddisk var mıdır?

http://www.sinerji.gen.tr/silicon-power-25-1-tb-stream-s03-usb30-external-pmu64785

teşekkür ederim hocam yanıt için, şu ürünü aldım ben bikaç gün önce.

http://www.vatanbilgisayar.com/wd-25-1tb-elements-usb30-usb20-tasinabilir-disk.html#yorumlar

• Merhaba Bilgisayarımda şu an takılı 5tb diskim mevcut oyun-film-müzik-dizi arşivim var içinde 5 tb da bi harici disk alıcam,aynı arşivi orda da saklamak için...

5 TB Seagate Expansion mı alayım yoksa

5TB TOSHIBA CANVIO mı alayım ...

Hangisi daha iyi olur arşivlemek için...? nedeni ile yazarsanız sevinirim.
    Toshiba artık hardisk üretmiyor biliyorum.Seagate aldı toshibanın hardisk departmanını bu sebeplerden SEGATE 5TB modeli ağır basıyor siz nedersiniz?
  • Arkadaşlar seagate barracuda 500gb harddiskim war bilgisayarda kullaniyordum yenisini alınca kenara koydum.Dün gittigidiyordan sata usb dönüştürücü kablo aldım.ilk televizyonda denedim iki usb girişini bağladım ama harddisk tepki vermedi.acces ışığı yesil yaniyor power ışığı kırmızı. Harddiske takmasamda aynı yanıyor.Acaba kablomu bozuk yada kablo harddiske göre değilmi.Yardimci olursaniz cok sevinirim.Fatutadaki firmayi ariyorum ama hep meşgul çalıyor.
    Harddiskim:http://www.computerglobe.net/index2.php?page=shop.product_details&product_id=1966&flypage=shop.flypage&pop=1&option=com_virtuemart&Itemid=1
    Kablom:http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/2-5-usb-to-sata-harddisk-cevirici-kutu-hediyeli-178844456

• Toshiba canvio 1 tb ile toshiba canvio basic 1 tb arasında ne fark var ?
  • 
Sayfa: önceki 214215216217218
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.