Şimdi Ara

harici hdd'i dahili yaparsak diğer hdd ile kullanımda sorun yaratır mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
454
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaslar elimde smartdisk gs3381 1,5 tb lık 32 mb önbellekli 5400 rmp hızına sahip bir hdd var bunu kutusundan ayırıp dahili olarak kullanmak istiyorum yalnız sistemimdeki wd 1 tb caviar black serisi 64 mb önbellekli 7200 rmp dönüş hızına sahip hdd ile donanımsal sorunlar yasarmıyım veri aktarımı vesairede zararları neler olur konu hakkında tecrübesi ve bilgisi olan arkadaşlardan yardımlarını rica ediyorum

şimdiden teşekkürler

• Merhaba,

Mantıksız bir işlem olur. Çalışmasına çalışır fakat veri aktarımı 5400 rpm de daha yavaş olacaktır. Tam tersini yapman senin kârına olacak arkadaşım.

7200 rpm harddiske sistemi kurarsın 5400 rpm harddiski de depolama amaçlı kullanırsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ProbLem!

Merhaba,

Mantıksız bir işlem olur. Çalışmasına çalışır fakat veri aktarımı 5400 rpm de daha yavaş olacaktır. Tam tersini yapman senin kârına olacak arkadaşım.

7200 rpm harddiske sistemi kurarsın 5400 rpm harddiski de depolama amaçlı kullanırsın.

teşekkürler

zaten sistem kullanımı için değil depolama amaçlı kullanmak istemiştim yalnız bir uyumsuzluk yaratır korkusu hakim içime konuyu açma sebebimde bundan ötürü

depo amaçlı haricimi dahili olarak kullanmak istiyorum agzına kadar veri dolu zaten 3d max dökümanları filmler vesaire doldurmuş durumdayım harici kullanmak istemiyorum devamlı sök tak derdi var elektrigi bir kesip bir açıyorum her ne olursa olsun bu tarz kullanımdan ziyade dahili olarak kullanmak daha mantıklı geliyor bana keza harici kullanımda hdd nin basına bir sey gelir veriler gider nede olsa sabit durumda değil biz insanoğluda sakarlık yapma konusunda oldukça başarılıyız biri gelir düşürür üstüne oturur :D neme lazım dursun kasanın içerisinde

• Ben yanlış anlamışım o zaman kusura bakma.

Tabii harici harddiskinizi kasanın içerisine sabit bir şekil de takabilirsiniz. Uyumsuzluk söz konusu dahi değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ProbLem!

Ben yanlış anlamışım o zaman kusura bakma.

Tabii harici harddiskinizi kasanın içerisine sabit bir şekil de takabilirsiniz. Uyumsuzluk söz konusu dahi değil.

eyvallah hocam sağolasın

ilgi ve bilgi için teşekkürler
  • Rica ederim, sorunsuz kullanımlar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.