Şimdi Ara

Harici HDD Dolu ama boş gözüküyor ve açılmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
2
Favori
23.156
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar.Seagate portable 1tb harici harddiskim 1 haftadır çalışmıyor.Laptopa bağlıyorm biçimlendirilmemiş bir hdd bölümü gib görünüyor ve diski biimlendir seçeneği çıkıyor içerisindeki bilgilerimi kaybetmeden nasıl kurtarabilirim ? Ayrıca HDD yi tv ye bağlayıp film de izliyorum tv ye bağlayınca sorun yok ama laptopa bağlayınca böyle yapıyor farklı bir laptop tada denedim ondaad çalışmıyor.Forumda benzer bir konu vardı fakat bende sorun biraz daha farklı sanırım bende işe yaramadı oradaki çözümler.

• diskin RAW olmuş olabilir mi ?
    diske sağ tık yap özellikler de dosya sistemi ismi hangi formatta ona bir bak ona göre bakarız..
  • RAW ne tam olarak bilmiyorum açıkçası.Üstüne sağ tıklayıp özellikler dediğimde takılıp kalıyor birşey çıkmıyor.Aygıt yöneticisinden disk sürücülerinde seagate portable usb device olarak görünüyor
  • raw bir fotografla ilgili bir format olsada disklerde kaba haliyle henüz format atılmamış ham disk formatı olarakta karşımıza çıkar.. aslında öyle olmasada windows bu formatı okuyamadığı için öyle görünür yani hdd içinde dosyalar vardır ama bunu windowsta göremiyoruz..(linux işletim sistemleri görebilir)

takılıp kalıyorsa ,diski maus ile bir kere tıklayıp işaretleyin solda ayrıntılarda yazar şu anki dosya sistemi
  • Seçiyorum.Açıklamalar bölümünde sadece seçili 1 öğe seçili yazıyor başka hiçbirşey yazmıyor.10 saniye sonra o yazıdaı gidiyor Yerel Disk (F:) olarak değişiyor bakadabirşey yok.
  • Arkadaşlar yardımcı olabilicek yokmu
  • quote:

Orijinalden alıntı: a.candemir

Arkadaşlar yardımcı olabilicek yokmu

Genelde virüs bulaşınca içerisindeki dosyaları göremezsin ama biçimlendirme yazısı gelmesi bununla ilgili değil. ilk olarak chkdsk yaparsın şöyle

çalıştır a cmd yaz
    gelen ekrana
    chkdsk /r f: yazıp entere bas f yazdığım kısıma senin hdd hangi isimde görünüyorsa onu yazmalısın.

bu işlemi yaptıktan sonra biçimlendir hatası vermiyorsa eğer

cmd ye tekrar gir

attrib /d /s -h -r -s

komutunu yazıp entere bastıktan sonra bekle bir alt satıra inene kadar bu içeriğine bağlı olarak değişebilir.

bu işlemi de yaptıktan sonra yine göremezsen

hdd ye güzel bir format atıp recovery my files programıyla geri kurtarabilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: recepkng

quote:

Genelde virüs bulaşınca içerisindeki dosyaları göremezsin ama biçimlendirme yazısı gelmesi bununla ilgili değil. ilk olarak chkdsk yaparsın şöyle

çalıştır a cmd yaz
    gelen ekrana
    chkdsk /r f: yazıp entere bas f yazdığım kısıma senin hdd hangi isimde görünüyorsa onu yazmalısın.

cmd ye tekrar gir

attrib /d /s -h -r -s

komutunu yazıp entere bastıktan sonra bekle bir alt satıra inene kadar bu içeriğine bağlı olarak değişebilir.

hdd ye güzel bir format atıp recovery my files programıyla geri kurtarabilirsin.

çalıştır a cmd yaz
    gelen ekrana
    chkdsk /r f: yazıp entere bas

Bu işlemi yaptım 3-4 saat kadar sürdü tamamlaması.En sonunda HDD nin içindeki bazı filmlerin ismi bozuk dosya falan filan baya karışık birşeyler yazıyordu birde boş yer olmadığından dosya değiştirilemedi gibi birşeyler yazıyordu sonuç olarak bir işe yaramadı acaba Harddiskte boş yer filanmı olması gerekiyor ? Bu arada dosya türü NTFS olarak görünüyor ilk başlarken.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi a.candemir -- 29 Mart 2013; 13:23:51 >

• bence çok umutlanma yaşadığın sorunun kaynağı büyük olasılıkla hdd nin mekaniksel kısmıdır. yolla garantiye. eğer garantisi yok ise aç içini hdd yi direk bilgisayara bağlamayı dene. olmaz ise ne yazıkki geçmiş olsun diyorum.
  • ilk başta bende böyle düşünmüştüm fakat HDD de mekaniksel bir arıza olsa tv ye bağladığımdada çalışmazdı diye düşünüyorum.Tv ye bağladığımda hiçbir problem yok sorunsuz şekilde içindeki filmleri izleyebiliyorum PC ye bağladığımda sorun var sadece.
  • Tv sorun yaratti o zaman. Siz ustte yazilanlari deneyin. Hdd dosya sistemi ucmustur degisik partition kurtarma yazilimlari var onlarla da deneyebikirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Farklı bir laptopta deniyorum aynı işlemi yapmayı umarım işe yarar.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: recepkng

quote:

çalıştır a cmd yaz
    gelen ekrana

cmd ye tekrar gir

attrib /d /s -h -r -s

çalıştır a cmd yaz
    gelen ekrana
    chkdsk /r f: yazıp entere bas

Bu işlemi yaptım 3-4 saat kadar sürdü tamamlaması.En sonunda HDD nin içindeki bazı filmlerin ismi bozuk dosya falan filan baya karışık birşeyler yazıyordu birde boş yer olmadığından dosya değiştirilemedi gibi birşeyler yazıyordu sonuç olarak bir işe yaramadı acaba Harddiskte boş yer filanmı olması gerekiyor ? Bu arada dosya türü NTFS olarak görünüyor ilk başlarken.

Arkadaş Allah razı olsun Şu chkdsk olayını yaptım hepsinin bitmesi 6-7 saat sürdü ama beklediğime deydi Harddsik eski haline geldi şuan sorunsuz şekilde laptopa bağlayıp dosyaları görebiliyorum.

• Harici hard diskte giremediğim klasöre ulaşmak için chkdsk /r f yaptım 7 saat sürdü bitince giremediğim klasör kayboldu ne yapmalıyım
  • döngüsel hata veriyo acıl mıyor.ama dolu görürnüyor.yardımcı olabilir mısınz acaba içindekilere ulaşmam lazım hdd
  • Ya acil yardim ne olur 1 tb hard disk im var butun bilgolerim icinde resim muzik video felan hepsi ayri ayri hard diksimi benden baska kimse kullanmaz ben sadece kullanirim cok ta temiz kullanırım kolay kolay disardan bilgi atmam acil yardim edin dun aksam taktim hard diskiki onceden 50 gb bostu baktim hala ayni ama 200 tane videolarimdan sadece 5 tanesi var videolarim hepsi ayri ayri klasordeydi ama sadece 5 klasor var doluluk orani oncekiyle ayni silinmedi kaldiki neden o 5 kalosr kalmis digerlrinyok gizli dosya gösterdim gizlilik konut istemi falan hepsini yaptim acil yardim edin ne olur acil yardik destek .
  • çok zaman geçmiş ama belki işine yarayan olur.

bende de aynı durum oldu.
    başlat'tan disk bölümleri oluştura gidip oradan harddiskin adını D 'den Z'ye çevirdim sonra düzeldi hepsi göründü.
  • Geçen gün başıma gelmişti,

çalıştır'a cmd yaz
    gelen ekrana
    cmd ye tekrar gir
    attrib /d /s -h -r -s
    hdd ye güzel bir format atıp recovery my files programıyla geri kurtarabilirsin. Denedim ama olmadı.
    Harddisk Dolu Fakat İçi Boş Görünüyor

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.