Şimdi Ara

Harici Harddiskim Görünmüyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
444
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Merhaba, İyi günler. Sabah WD 3.5" harici harddiskimi masadan düşürdüm. tekrar taktığımda ilk algılama sesi geliyor ama sonrası yok. Disk yönetiminde "Disk1 bilinmeyen Başlatılamadı" şeklinde görünüyor. diski başlat dediğimde mbr ve gpt seçeneklerinin ikisindede sistem belirtilen yolu bulamıyor hatası veriyor. çevrimdışı seçeneğini tıkladığımda da aynı hatayı veriyor. hdd sentinel programında sadece ismi gözüküyor. aygıt yöneticisinde asmt 2115 şeklinde gözüküyor ama daha önce böyle değil di sanki ismi. Yardımcı olabilecek varsa sevinirim. bilgisayarım arızalı olduğu için içindekileri yedekleyemedim umarım gitmezler.

Harddisk kutusunu değiştirsem aradaki aparattan bunu yapıyor olabilir mi?

Halı'ya düştü sert bir zemin değil. Kutuyu ben daha önce değiştirmiştim. Uç kısmındaki dönüştürücü ve güç girişi olan aparat hasar almaya daha yatkın diye düşünüyorum.

• çalışırken düşürdüyseniz bozulmuş olabilir bazı firmalar içindeki bilgiyi kurtarıyor eğer sizin için değerli ise.

bilgisayara taktığınızda bi dönme sesi fln geliyormu ne gibi bi ses geliyor ? normalinden farklımı ?
  • yok sadece aygıtın algılandığına dair ses geliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: RomanticaL

yok sadece aygıtın algılandığına dair ses geliyor

Yabancı sitelerede baktım fakat disk i formatlayın diyen olmuş

edit: bulduğum site farklı bi problemin çözümünü gösteriyormuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi syndicatedynamics -- 2 Aralık 2017; 15:34:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: drfree1

quote:

Orijinalden alıntı: RomanticaL

yok sadece aygıtın algılandığına dair ses geliyor

Yabancı sitelerede baktım fakat disk i formatlayın diyen olmuş

edit: bulduğum site farklı bi problemin çözümünü gösteriyormuş

formatlamak için görmesi lazım o kısma gelemedik.
  • Onu yapan firmalar dünya para ister. Zamanında bir bozulan bir haddisk için yaptıracaktık mb başına para istediler. GB'larca veri söz konusu olunca baya ciddi rakamlar istiyorlar. Az değil istedikleri paralar.

Aynı üründen alıp bozulan parçayı sağlam üründe olan parçayla değiştirmek daha ucuz çözüm diyebilirim.
  • Profesyonel bir firmaya gösterme vaktim olmadı. Masaüstü bilgisayarda denedim ondada çalışmadı. Kartını söktüm aynı marka bir kart bulursam birde onunla deneyeceğim.
  • Benimde benzer bir problemim eğer problemi çözebilirseniz, çözüm yolunu burda paylaşırsanız sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Storyofwarrior

Benimde benzer bir problemim eğer problemi çözebilirseniz, çözüm yolunu burda paylaşırsanız sevinirim.

Harddisk kutusu ve kartını değiştirmeyi deneyin.

Ben harddiskin içini açtım hava, toz alınca bir daha çalışması imkansız diyorlar. Direkt olarak profesyonel bir firmaya gidin tavsiyem.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.