Şimdi Ara

Harici Diskler kitleniyor..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
607
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar, benim Harici disklerle ilgili bir sorunum var. Elimde 5 adet 2TB lık harici disk var ve bu dikler arasında veri aktarımı yapmak istediğimde USB portlardan 2 diski birden bağlayıp çalıştırdığımda sadece tek bir
    diski görüyor bilgisayar, ikincisini görmüyor. Bu yüzden verileri ilk önce PC içine atıyorum sonra da aktarmak isteğim diskin içine ama bu çok zaman kaybına neden oluyor. Benim istediğim 2 harici diski USB den bağlayıp
    bir diskten diğerine veri aktarmak ama 2 diski USB den bağladığımda dikler kitleniyor. bu sorunu nasıl çözebilirim? Makinamın özellikleri 8GB ram ve I7 960 GIGABYTE UD3R BOARD kullanıyorum, sorduğum çoğu bilgisayarcı
    USB portları değiştirerek denememi ve virüs programlarını kapatmamı söyledi, bunları yapmama rağmen değişen birşey olmadı. yardımcı olabilirmisiniz?

• power kaliteli mi?, kaç watt?
  • kaç watt olduğunu bilmiyorum. bu nasıl anlayabilirim?
  • masaüstü ise kasayı açınca power suplynin üstünde yazar, anladığım kadarıyla 300W veya daha düşük olduğu için yeterli güç usb ye gelmiyor.
  • Kasayı açıp baktım. Kasanın markası ile aynı. XIGMATEK - NRP PC702 700 Watt
  • yani diyebileceğim bişey yok, 700W 100 tane usb taksan banamısın demez. tavsiyem kart okuyucuya benzer pci portuna takılan usb çoklayıcı kartlar var bir yerlerden bulup dene derim. ancak tahminim, hata anakart ayarlarıyla ilgili olabilir biostan ve anakart kitapçığından bir incele.
  • dostum bendede aynı sorun vardı 2 harici diski aynı anda bağlayınca kitleniyordu 2 sene önce casper marka pc aldım içine dandik 250 watlık bişi koymuşlar 4 çekirdekli sisteme yazık günah yaw:=) gittim 500 wat aldım 4 harici diskide bağlıyorum keyfini sürüyorum sanada tavsiyem iyi bir psu alman yönünde olucak iyi günler
  • core i7 işlemci var galiba ondan dolayı 700w yetmeye bilir 1000 watt alırsan sorun kalkar bi de kasayla beraber verilmiş psu galiba oda 550 - 600w olabilir tam 700w olmayabilir
  • Kaliteli Psu al dandik birşeyse 500w vermeyebilir tam olarak
  • quote:

Orijinalden alıntı: byhackermstf

core i7 işlemci var galiba ondan dolayı 700w yetmeye bilir 1000 watt alırsan sorun kalkar bi de kasayla beraber verilmiş psu galiba oda 550 - 600w olabilir tam 700w olmayabilir

işlemcim CORE I7 960 ayrıca USB ve kart okuyucu taktırtmıştım ön panele. PSU nun ne olduğunu bilmiyorum, bugün bilgisayarcıma soracağım. belki sorun PSU dan kaynaklanıyor olabilir.
  • psu :power suply (bilgisayar içindeki güç kaynağı)
    vay be ben yeni 500W fsp ye terfi ettim arkadaşlar 700W yetmez diyor
    ee bilgisayar farkı, hala kuruyemişten başka çekirdek bilmiyorum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.