Şimdi Ara

Harici Diske Windows 7 Kurulumu (Resimli) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
177
Cevap
34
Favori
135.616
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Vuraldesign

quote:

Orijinalden alıntı: oknglr

Benimde şöyle bir sorum var. DVDRW vs. olmadığı için laptopumu kullanarak. MAsaüstünde kullanacağım Harddiski harddisk kutusuna takarak laptop üzerinden Win7 kurmam gerekiyor. Kurduktan sonra Harici disk olarak kullanmıycam direk sisteme takıcam. Yine burdaki gibimi kurmam gerekiyor. Önceden PC de 2 hdd takılıyken direk iso yu Daemon tools la açıp istediğim birime işletim sistemi kurabiliyordum. Direk o şekilde denesem olurmu.

Not: Siz bu yazımı okurken ben çoktan denemiş Ve başarılı veya başarısız olmuş olacağım yinede Sorayım dedim :D

Peki sonuç ne oldu benzer bir işlem yapmam gerekiyorda?

Laptop'a format atamıyorum çeşitli sebepler bu nedenle usb olarak gösterip sabit olarak notebook'ta kullanacağım. İlk olarak sysprep kısmını yapacağım notebooka taktıktan sonra o kısmı yine orjinal haline getiririm diye düşündüm...

Deneyen arkadaşlardan bilgi alabilir miyim???

Bu sekilde yapamadım ben baya bi uğraştım. En sonunda arkadasımdan dvdrw sini aldım masaüstüne onunla kurdum :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Vuraldesign

quote:

Benimde şöyle bir sorum var. DVDRW vs. olmadığı için laptopumu kullanarak. MAsaüstünde kullanacağım Harddiski harddisk kutusuna takarak laptop üzerinden Win7 kurmam gerekiyor. Kurduktan sonra Harici disk olarak kullanmıycam direk sisteme takıcam. Yine burdaki gibimi kurmam gerekiyor. Önceden PC de 2 hdd takılıyken direk iso yu Daemon tools la açıp istediğim birime işletim sistemi kurabiliyordum. Direk o şekilde denesem olurmu.

Not: Siz bu yazımı okurken ben çoktan denemiş Ve başarılı veya başarısız olmuş olacağım yinede Sorayım dedim :D

Peki sonuç ne oldu benzer bir işlem yapmam gerekiyorda?

Laptop'a format atamıyorum çeşitli sebepler bu nedenle usb olarak gösterip sabit olarak notebook'ta kullanacağım. İlk olarak sysprep kısmını yapacağım notebooka taktıktan sonra o kısmı yine orjinal haline getiririm diye düşündüm...

Deneyen arkadaşlardan bilgi alabilir miyim???

Bu sekilde yapamadım ben baya bi uğraştım. En sonunda arkadasımdan dvdrw sini aldım masaüstüne onunla kurdum :)

Denemeye başlıyorum bende en azından bir kere denemek lazım sonucu sizlerle paylaşırım arkadaşlar...

• selam cok guzel calisma emegi gecenlere tesekkur ederim ben win7 ultimate dvd sini takiyorum sorunsuz yukluyorum ama ultimate yerine BASIC yukleniyor
    acaba nerde hata yapiyorum saygilar
  • yok mu cevap agalar

quote:

Orijinalden alıntı: maho-33

selam cok guzel calisma emegi gecenlere tesekkur ederim ben win7 ultimate dvd sini takiyorum sorunsuz yukluyorum ama ultimate yerine BASIC yukleniyor
    acaba nerde hata yapiyorum saygilar

yok mu cevap agalar
  • Kardeşim çok teşekkür ederim ellerine sağlık şimdi ben win 8 yüklüyorum bakalım olucak mi...
  • oldu mu dostum
  • Çok iyi anlatım, ellerine sağlık.
  • Biri içıklasın lütfen.Sonuç olarak bu işlemi yapabilmek için harddiskimdeki dosyalar gidecek mi?
  • beyler slm ben bunu adim adim yaptim hic bir sorun cikmadi ama pc yi yeniden baslatinca herhangi bir degisiklik olmuyor yine eski sistem aciliyor ve bios usb hdd yi goruyor ve first boot yaptigim halde olmuyor.bir yerde hata mi yaptim yoksa eksik birseylermi var bir yardimci olsaniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: coffin

beyler slm ben bunu adim adim yaptim hic bir sorun cikmadi ama pc yi yeniden baslatinca herhangi bir degisiklik olmuyor yine eski sistem aciliyor ve bios usb hdd yi goruyor ve first boot yaptigim halde olmuyor.bir yerde hata mi yaptim yoksa eksik birseylermi var bir yardimci olsaniz.

harici diskiniz üzerinde hangi bölüme işletim sistemini kurduysanız aktif olarak işaretlemeniz gerekiyor. aksi halde bios harici disk üzerinde boot edecek bir bölüm aramadan second boot a geçer. aktif olarak işaretlediğinizden emin olun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: REdbLACKI

Kardeşim çok teşekkür ederim ellerine sağlık şimdi ben win 8 yüklüyorum bakalım olucak mi...

windows 7 ve windows 8 nt6 çekirdeğini kullandığı için sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum. iyi çalışmalar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrbilgisayar

quote:

beyler slm ben bunu adim adim yaptim hic bir sorun cikmadi ama pc yi yeniden baslatinca herhangi bir degisiklik olmuyor yine eski sistem aciliyor ve bios usb hdd yi goruyor ve first boot yaptigim halde olmuyor.bir yerde hata mi yaptim yoksa eksik birseylermi var bir yardimci olsaniz.

harici diskiniz üzerinde hangi bölüme işletim sistemini kurduysanız aktif olarak işaretlemeniz gerekiyor. aksi halde bios harici disk üzerinde boot edecek bir bölüm aramadan second boot a geçer. aktif olarak işaretlediğinizden emin olun.

dostum cevabin ve ilgin icin saol ben her yolu denedim aktif (etkin bolum)olarak isaretledim ama yine sonuc ayni degisen bir sey yok.bunun baska bir program ile cozme olayimiz yokmu mojopac diye bir progam varmis ama onunda nette bir turlu bulamiyorum satin almayi bile dusunuyorum ama yok yani bulamiyorum.Bu tasinabilir hdd ye sistem kurma olayi gercekten cok lazim hergun notebook ile gezmekten artik biktim :(

• quote:

quote:

quote:

dostum cevabin ve ilgin icin saol ben her yolu denedim aktif (etkin bolum)olarak isaretledim ama yine sonuc ayni degisen bir sey yok.bunun baska bir program ile cozme olayimiz yokmu mojopac diye bir progam varmis ama onunda nette bir turlu bulamiyorum satin almayi bile dusunuyorum ama yok yani bulamiyorum.Bu tasinabilir hdd ye sistem kurma olayi gercekten cok lazim hergun notebook ile gezmekten artik biktim :(

pwboot adlı bir program var. google a yazdığın zaman ilk sırada bulabilirsin. programla istersen kurmuş olduğun işletim sistemini kullanıma hazır hale getirebilirsin yada bu program ile grafiksel arayüzü kullanarak tekrar kurabilirsin. burada yaptığın işlemleri kısa yoldan halleden bir program.

• bu yöntemle usb boot olmayan laptopa win 7 kurdum hdd kutusu sayesinde bilgisayara bağladım ve şuan kullanıyorum teşekkürler
  • HEr şey hazır ama işlemlere başlayamadım

quote:

Dikkat! NT6x klasörünü herhangi bir partition'un root kısmına açarak çalıştırın. Komut satırı kullanıldığı için problem çıkabilir.

Burada tam olarak ne demek isteniyor, NT6x klasörü tam olarak nerede?

Ek:
    Şimdi farkettim

Ancak başka şuana kadar geldiğim bölümde AIO kurulum dosyasındaki 2 numaralı dizini seçmeme izin vermedi, bende 1 numaralı x86 olan windows yüklemeye devam ettim. 2 numarada x64 vardı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fuckulteli -- 20 Ekim 2012; 20:43:50 >

• Kurulumu başka bir AIO W7 ile tamamlayabildim biraz uğraş sonucunda, ilk denememde hata almıştım, dizin seçememiştim falan..

Sysprep işlem basamağını yapmadan önce şu an kullanmakta olduğum bilgisayar için driver'ları yükledim, birde internet tarayıcı yükledim, daha sonrasında Sysprep işlem basamağını yaptım, umarım bu sıralama sorun teşkil edecek bir ayrıntı değildir..

Ayrıca Windows'u kurduktan sonra lisans girişini şu ana kadar yapmadım, tüm bu işlemlerden (Sysprep işlem basamağından) sonra Windows'a orijinallik kazandırmam, orijinalliğin sürekliliğini etkiler mi?

• Ben 16Gb lık usb belleğe kurdum...Herşey sorunsuz; biostan boot ayarını da yaptım ancak açılışta windows başlatılıyor yazısının ardından mavi ekran hatası alıyorum; nasıl düzelte bilirim bilgisi olan yardım ederse sevineceğim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fuckulteli

Kurulumu başka bir AIO W7 ile tamamlayabildim biraz uğraş sonucunda, ilk denememde hata almıştım, dizin seçememiştim falan..

Sysprep işlem basamağını yapmadan önce şu an kullanmakta olduğum bilgisayar için driver'ları yükledim, birde internet tarayıcı yükledim, daha sonrasında Sysprep işlem basamağını yaptım, umarım bu sıralama sorun teşkil edecek bir ayrıntı değildir..

Ayrıca Windows'u kurduktan sonra lisans girişini şu ana kadar yapmadım, tüm bu işlemlerden (Sysprep işlem basamağından) sonra Windows'a orijinallik kazandırmam, orijinalliğin sürekliliğini etkiler mi?

Kurduğunuz windows üzerine driverler yüklemeniz herhangi bir problem teşkil etmiyor. Çünkü sysprep işleminden sonra windows sürücülerden bağımsız olarak çalışıyor. Yani kullandığınız her bilgisayar için ayrı bir "SID" oluşturup sanki sıfırdan windows kurulmuş gibi davranıyor. Tabi bu durum sadece sürücüleri etkiliyor. Kurduğunuz programlar aynen olduğu gibi kalıyor. Sysprem işlemini yapmadan önce lisans girişini yaparsanız daha iyi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Aaakrep

Ben 16Gb lık usb belleğe kurdum...Herşey sorunsuz; biostan boot ayarını da yaptım ancak açılışta windows başlatılıyor yazısının ardından mavi ekran hatası alıyorum; nasıl düzelte bilirim bilgisi olan yardım ederse sevineceğim?

Öncelikle usb belleğe işletim kurmanızı tavsiye etmiyorum. Çünkü okuma ve yazma hızları çok düşük olduğundan sorunsuz olarak açılması saatler alabilir. Açıldıktan sonra da çok ağır çalışacaktır. Windows başlatılıyor yazısından sonra mavi ekran hatası alıyorsanız Sysprep işlemini tam olarak yapamamış olabilirsiniz. Tekrar kontrol edip sonucu yazarsanız sevinirim.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Aaakrep

Ben 16Gb lık usb belleğe kurdum...Herşey sorunsuz; biostan boot ayarını da yaptım ancak açılışta windows başlatılıyor yazısının ardından mavi ekran hatası alıyorum; nasıl düzelte bilirim bilgisi olan yardım ederse sevineceğim?

Öncelikle usb belleğe işletim kurmanızı tavsiye etmiyorum. Çünkü okuma ve yazma hızları çok düşük olduğundan sorunsuz olarak açılması saatler alabilir. Açıldıktan sonra da çok ağır çalışacaktır. Windows başlatılıyor yazısından sonra mavi ekran hatası alıyorsanız Sysprep işlemini tam olarak yapamamış olabilirsiniz. Tekrar kontrol edip sonucu yazarsanız sevinirim.

evet dediğiniz doğru ancak elimde bu var malesef...Ztn sistemin hızlı calısmasıda pek önemli değil....sysprep ayarını kurmuş olduğum yeni sistemden yapmam gerekmiyo mu? aksi taktirde bu ayar pc de suan sabit takılı olan harddiskteki win7 için geçerli olur yani?? ve ben bu harici cihazıma kurduğum win7 de ayarı yapamıyorum çünkü sistem acılmadan önce mavi ekran hatası alıyorum

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.