Şimdi Ara

Harici disk öneri ve USB 3.0

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.086
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Film arşivim için kısa zaman içinde hard disk alıcagım hangisini önerirsiniz.

WD 3,5" 2TB My Book Essential USB 2.0

Seagate FreeAgent GoFlex Desk 2TB 7200RPM 3.5''

Seagatenin 1 tb 3.5'' lık freeagent modelini kullanıyorum memnunum.
    USB 3.0 dan fazla bir bilgim yok. biraz araştırdıgım kadarıyla USB 2.0 rıda desteklemekteymiş ama işi riske atmak istemiyorum. ne bilgisayarım nede medya playerım USB 3.0 rı desteklemiyor. İlerisi için 3.0 iyi bir yatırım olucagından bu tür hard diskler daha cazip.

KISACASI SORUM ŞU USB 3.0 BİR HDD İLE USB 2.0 PC YADA PLAYERA BAGLIYABİLİRMİYİM. + BİR KABLO ALMAM LAZIMMIDIR ?

WD 3,5" 2TB My Book Essential USB3.0 / USB2.0

SEAGATE 3.5" 2TB FreeAgent® GoFlex™ Desk USB3.0 / USB2.0

• USB 3.0 dan hiç bir endişen olmasın. Benim laptopum USB 2.0 ama 2TBlik USB 3.0 WD harddisk kullanıyorum. Hiç bir problemde çıkmadı. Ama media playerda nolur bilmiyorum. Tabi ürünlerde hem USB 2.0 hemde USB 3.0 desteği vardır yazıyor. Buda USB 2.0 ürünleri destekliyor demek. Sonuçta aynı usb uç kullanılıyor. Ben hem USB 2.0 hemde 3.0 portlarda kullandım. USB 3.0 portta daha hızlı çalışıyor o kadar.

Marka dersen Seagate daha ucuz ama Westerndigital Seagateden daha önde bir marka.

Westerndigital dersen senin gösterdiğin USB 2.0 model ile USB 3.0 model arasındada 10 lira fark var. Ben aşağıda linkini veridiğim ürünü kullanıyorum sanada tavsiye ederim. İncelemesinide yaptım imzamda görebilirsin.

http://www.vatanbilgisayar.com/wd-wdbacw0020hbk-eesn-3,5-2tb-my-book-essential-usb3.0--usb2.0-harici-disk/productdetails.aspx?I_ID=50927

• quote:

Orijinalden alıntı: Aydolan

USB 3.0 dan hiç bir endişen olmasın. Benim laptopum USB 2.0 ama 2TBlik USB 3.0 WD harddisk kullanıyorum. Hiç bir problemde çıkmadı. Ama media playerda nolur bilmiyorum. Tabi ürünlerde hem USB 2.0 hemde USB 3.0 desteği vardır yazıyor. Buda USB 2.0 ürünleri destekliyor demek. Sonuçta aynı usb uç kullanılıyor. Ben hem USB 2.0 hemde 3.0 portlarda kullandım. USB 3.0 portta daha hızlı çalışıyor o kadar.

Marka dersen Seagate daha ucuz ama Westerndigital Seagateden daha önde bir marka.

Westerndigital dersen senin gösterdiğin USB 2.0 model ile USB 3.0 model arasındada 10 lira fark var. Ben aşağıda linkini veridiğim ürünü kullanıyorum sanada tavsiye ederim. İncelemesinide yaptım imzamda görebilirsin.

http://www.vatanbilgisayar.com/wd-wdbacw0020hbk-eesn-3,5-2tb-my-book-essential-usb3.0--usb2.0-harici-disk/productdetails.aspx?I_ID=50927

Evet 10 tl cik fark neden var anlamış degilim.
    bu hard disk içindede alttaki caviar green varmış +19 tl ye hdd kutusu usb kablo ve adaptör
    WD 3,5" 2TB Elements USB 2.0 Harici Disk

WD 3.5" 2TB Caviar Green Sata 2.0 64MB Cache intellipower Harddisk

WD 3.0 rın içinde hangi hard disk var biliyormusunuz. caviar green gibi istediginde 5400 rpm istedigindede 7200 rpm çıkabiliyormu yoksa sabit hızdami dönüyor. yorumlara göre seagatede denge konusunda sorunlar varmış wd lin dengesi nasıl.

• İçindeki hdd hakkında bir bilgim yok. Dengeden kastın dik ve düzgün durması iste. Önceki WD haricimdede bundada hiçbir sıkıntı yok. Hatta şuanki haricini altındaki lastik ayaklar eskisinden dahada iyi.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.