Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
DH Mobil Uygulamasının yeni özelliklerini ilk siz deneyin. Gizle Şimdi Dene

Hareket öngörme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
16
Cevap
1
Favori
599
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
      862 Mesaj
      30 Eylül 2016 20:14:42 Konu Sahibi
      Nedir bu hareket öngörme? adını sıkça duyuyorum bu aralar yardımcı olabilecek bir arkadaşımız var mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

|
      |

Ben bir Türk'üm, dinim, cinsim uludur
    • Çavuş
      82 Mesaj
      30 Eylül 2016 21:08:06
      Mesela riven 1.u sunu açtı ama sana uzak seninde canın az o zaman o riven flash+ulti atacaktır sen bunu öngörüp ya flash atarsın yada yana doğru cekielbilirsin fakat o rivende yana cekilme islemiyor ileri ye doğru atmak gerek dun mesela arkadasimla riven vs riven atıyoruz ikimizde all in yaptık o tam 2.ultiyi atacagini sezdigim anda arkasına flash attım ve ultisi boşa gitti ve ben 2.ultimi atıp kestim onu bu tabi sadece bir örnek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Selam ?
    • Binbaşı
      1955 Mesaj
      30 Eylül 2016 21:27:51
      quote:

Orijinalden alıntı: Riıiven

Mesela riven 1.u sunu açtı ama sana uzak seninde canın az o zaman o riven flash+ulti atacaktır sen bunu öngörüp ya flash atarsın yada yana doğru cekielbilirsin fakat o rivende yana cekilme islemiyor ileri ye doğru atmak gerek dun mesela arkadasimla riven vs riven atıyoruz ikimizde all in yaptık o tam 2.ultiyi atacagini sezdigim anda arkasına flash attım ve ultisi boşa gitti ve ben 2.ultimi atıp kestim onu bu tabi sadece bir örnek

hareket öngörme derken oyun ayarlarındakinden bahsediyor

• Çavuş
      82 Mesaj
      30 Eylül 2016 21:30:32
      Heee ayarlara hic bulamadım ben öyle takıldığım için bilmiyorum

|
      |

Selam ?
    • Binbaşı
      1928 Mesaj
      30 Eylül 2016 21:40:14
      Hatırladığım kadarıyla smart castle ilişkisi olması lazım yetenek atışlarını ve normal vuruşlarını duruma göre ayarlamada olabilir
      |
      |

Stay DETERMINED
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      1 Not
      30 Eylül 2016 21:40:15
      Yüksek ping altında oynarken şampiyonun hareketini kolaylaştırıyor , normal bir pinge sahipsen de gereksiz bir seçenek .
      |
      |

GALATASARAYIN ÇOCUĞU AYKUT KOCAMAN
    • Binbaşı
      1574 Mesaj
      01 Ekim 2016 18:09:51
      Pingin coksa ise yariyo

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Yarbay
      2505 Mesaj
      01 Ekim 2016 18:58:07
      Şöyle, sana 0 pingin varmış gibi görüntü veriyor ama aslında pingin var ve senin gördüğün görüntü oyunda gerçekleşenle birebir örtüşmüyor. Nasıl anlatacağımı bilemedim, 0 pingli gibi görüyorsun ama gördüğün şey ve oynadığın şey birbirini tutmayabilir.

Benim kafa yorduğum kadarıyla bir avantajı var, ward jump yaparken wardı atar atmaz ward çıktığı için hemen atlıyorsunuz toplamda sadece ward jump yaptıktan sonra bunun servera iletilmesi gereken süre kadar kaybınız oluyor

Bu ayar kapalı olduğu zaman ward attıktan sonra wardın çıkması için servera iletilen süre kadar kayıp + serverdan size gelen yanıt süresi (wardın orada çıkması) + jump attığınızda servera iletilmesi gereken süreyi bekliyorsunuz.

Hâlâ anlamayan varsa bu örnekten yola çıkarak bir kere daha anlatayım, hareket öngörme açıkken ward attığınız zaman ward direk beliriyor delay olmadan, ama sadece sizin görüntünüzde diğer playerlerda ve serverda o ward aslında yok, hemen ardından jump attığınız zaman hemen jumpu atmış gibi görüyorsunuz siz, ama aslında ortada ne ward var ne jump. Aradan bir servera iletilme süresi geçtiğinde herkes sizin ward ve jumpunuzu görüyor.

Bu ayar kapalıyken ward attığınız zaman wardın sizde gözükmesi için önce bilginin sunucuya gidip size yanıtın dönmesi gerekiyor, bunun üstüne jump attığınızda servera bu jump attığınız bilgisi gittiği anda siz oraya gitmiş oluyorsunuz ama sunucudan bilgi gelene kadar hâlâ jump yaptığınızı göremiyorsunuz.

edit: CS:GO'da AWP ile birine nişan aldığınıza emin olduktan sonra ateş ettiğinizde, çıkan sesten hemen sonra size gelen karşınızdaki adamın ateş sesi geldiğinde öldüğünüz zaman "İLK BEN SIKTIM" dediğinizdeki olay gibi bir nevi. Bu ayar açıkken 0 pingliymiş gibi sunucudan önce, kapalıyken sunucudan sonra görüyorsunuz. Şöyle bir sıkıntı var, bu ayar sadece sizin için geçerli diğer playerlerın ne yaptığını yine delaylı görüyorsunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CrashBone -- 1 Ekim 2016; 19:04:20 >

Yüzüklerin Efendisi Üçlemesi Dev Konu

AMD Ryzen 5 1600x / XFX RX Vega56 / Asrock AB350 Pro4 / G.Skill 2x8G 2933MHz / Deep Cool Tesseract SW WH / EVGA Supernova G2 650
      AOC G2460PF / Logitech G633 Virtual 7.1 Headset / Logitech G402 Hyperion Fury / Razer Goliathus / Logitech G710+

• Yüzbaşı
      844 Mesaj
      02 Ekim 2016 09:08:45
      quote:

Orijinalden alıntı: CrashBone

Şöyle, sana 0 pingin varmış gibi görüntü veriyor ama aslında pingin var ve senin gördüğün görüntü oyunda gerçekleşenle birebir örtüşmüyor. Nasıl anlatacağımı bilemedim, 0 pingli gibi görüyorsun ama gördüğün şey ve oynadığın şey birbirini tutmayabilir.

Benim kafa yorduğum kadarıyla bir avantajı var, ward jump yaparken wardı atar atmaz ward çıktığı için hemen atlıyorsunuz toplamda sadece ward jump yaptıktan sonra bunun servera iletilmesi gereken süre kadar kaybınız oluyor

Bu ayar kapalı olduğu zaman ward attıktan sonra wardın çıkması için servera iletilen süre kadar kayıp + serverdan size gelen yanıt süresi (wardın orada çıkması) + jump attığınızda servera iletilmesi gereken süreyi bekliyorsunuz.

Hâlâ anlamayan varsa bu örnekten yola çıkarak bir kere daha anlatayım, hareket öngörme açıkken ward attığınız zaman ward direk beliriyor delay olmadan, ama sadece sizin görüntünüzde diğer playerlerda ve serverda o ward aslında yok, hemen ardından jump attığınız zaman hemen jumpu atmış gibi görüyorsunuz siz, ama aslında ortada ne ward var ne jump. Aradan bir servera iletilme süresi geçtiğinde herkes sizin ward ve jumpunuzu görüyor.

Bu ayar kapalıyken ward attığınız zaman wardın sizde gözükmesi için önce bilginin sunucuya gidip size yanıtın dönmesi gerekiyor, bunun üstüne jump attığınızda servera bu jump attığınız bilgisi gittiği anda siz oraya gitmiş oluyorsunuz ama sunucudan bilgi gelene kadar hâlâ jump yaptığınızı göremiyorsunuz.

edit: CS:GO'da AWP ile birine nişan aldığınıza emin olduktan sonra ateş ettiğinizde, çıkan sesten hemen sonra size gelen karşınızdaki adamın ateş sesi geldiğinde öldüğünüz zaman "İLK BEN SIKTIM" dediğinizdeki olay gibi bir nevi. Bu ayar açıkken 0 pingliymiş gibi sunucudan önce, kapalıyken sunucudan sonra görüyorsunuz. Şöyle bir sıkıntı var, bu ayar sadece sizin için geçerli diğer playerlerın ne yaptığını yine delaylı görüyorsunuz

+1

|
      |

• Yarbay
      2379 Mesaj
      02 Ekim 2016 11:08:08
      Açık oynayanların nasıl dodge attığını merak ettiğim seçenek

Mesela açıkken gittiğiniz yerin tersine tıklayın karakter hafif bombeli şekilde oraya dönecektir ama kapalıyken direk keskin dönüyor kullanan niye kullanıyor anlamıyorum büyük ihtimal ne olduğunu bilmeyen bilinçsiz oyunculardir

|
      |

• Er
      13 Mesaj
      02 Ekim 2016 12:22:32
      Hocam hareket ön göre bilmek için karşındaki heroyu çok iyi bilmen gerekır ve o anda yapa bilcegi kaç hareket oldugunu kestirip onun önlemlerını alman gerekır çok da olmasa ortalama iyi bir Leona oyuncusuyumdur ve karşıma leona geldiginde az çok nerde ne yapcagını gırıp gırmeyecegını ön göre biliyorum anlata bilmişimdir umarım...
      |
      |

Karanlıkta Gölgen Bile Seni Yanlız Bırakır.

-ZED
    • Yüzbaşı
      462 Mesaj
      03 Ekim 2016 11:58:56
      hareket öngörmesiz oynarken 100 ms var gibi hissettigim icin acik oynuyorum. mastera kadar hareket ongorme acik geldiysem o kadarda onemli deildir acik veya kapali olmasi

|
      |

• Yarbay
      4563 Mesaj
      03 Ekim 2016 12:38:03
      Acikken sikinti cikiyor. Internetiniz iyiyse yine cok fark etmeyecektir ama kotuyse hareket ongorme acikken sizi 2 sn onceki konuma atma sorunuyla falan karsilasabilirsiniz. Pek işe yarar bir şey değil.

|
      |

• Yarbay
      2228 Mesaj
      03 Ekim 2016 13:13:37
      Tam olarak nerede bu ayar? Bir de ingilizcesi ne acaba, büyük ihtimalle açık bende. Çok tuhaf olaylar dönüyor anlatılan şekilde.
      |
      |

• Yüzbaşı
      275 Mesaj
      03 Ekim 2016 16:46:58
      örnekler muazzam
      |
      |

Intel i5 8600K | MSI Z370 PC PRO | GSKILL 8x2GB SNİPERX GRİ DDR4 3000MHz | EVGA 1070 FTW 8GB | CORSAIR CARBIDE SPEC-ALPHA+VS650 | Toshiba 3.5" 1TB SATA 3.0 32MB 7200Rpm | Samsung 850 EVO 250GB |Logitech G430 + G103 + G302 +C270 | MSI OPTIX G24C 23.6" 144Hz 1ms |
    • Binbaşı
      1459 Mesaj
      03 Ekim 2016 17:05:38
      quote:

Orijinalden alıntı: Riıiven

|
      |

• Onbaşı
      24 Mesaj
      04 Ekim 2016 11:49:49
      tam olarak nasıl anlatsam diyordum mükemmel anlatmış :D
      |
      |

Reklamlar
paykasa
modasor
SEO
Yeni Abonelik d-smart
chat.gen.tr
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,390
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.