Şimdi Ara

Harddisk Yavaşladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
1
Favori
510
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

256 GB Nvme (Sistem Kurulu)

2TB Mekanik HDD (Arşiv için)

1GB Sata SSD (Oyun vs.. Kurmak için)

Dün gece SSD'den HDD'e 130 GB kadar veri aktarıyordum. Tam aktarmanın sonuna doğru HDD aşırı yavaşladı. Aktarmayı iptal ettim. Soğumasını bekledim fakat halen yavaş. Aktarma hızı 1mb'ın altına bile düşüyor ve 20 mb'dan yukarı çıkmıyor.

İçindekileri yedekleyip formatlamayı düşünüyorum ama aktarma hızı çok düşük. Ayrıca sıcaklık aktarım sırasında 57 dereceyi buluyor.

Ne oldu bozuldu mu sizce? Hata vermiyor dosyaları başarıyla aktarıyor yavaşta olsa.

Ekleme: HDD Sentinel programı diski sağlıklı gösteriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GAMEHUNTER -- 9 Mart 2023; 9:4:31 >

• hdd kablolarını yada portlarının yerini değiştir ya da Download Smart Defrag 8.4.0.259 (majorgeeks.com) defrag programını dene

• potti34 P kullanıcısına yanıt

2,5 inç laptop diski.

Hızlı kopyalarken sonlara doğru aşırı yavaşladı ve öylece kaldı. Okuma kafaları zarar mı gördü bilmiyorum en son format atınca belli olur.

• Hard Disk sentinel ile test etmenizi öneririm. Ne oldğunu söyleyecektir.
  • SuperMert kullanıcısına yanıt

Crystal Disc Mark skoruna bakın. İlk defa başıma böyle bir şey geliyor.

Saniyede 100 MB yazan HDD aniden cortladı. Ama dediğim gibi yavaşta olsa verileri kurtarabiliyorum. Kafa vurma sesi de gelmiyor. Normal çalışır gibi çalışıyor. HDD Sentinel sağlıklı gösteriyor.

Harddisk Yavaşladı
  • GAMEHUNTER kullanıcısına yanıt

hdd söküp sata uçlarını silgiyle temizle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi potti34 -- 9 Mart 2023; 18:36:28 >
  • potti34 P kullanıcısına yanıt

Büyük veri aktarırken oldu. Zannetmiyorum ama söküp tekrar bakacağım.

• GAMEHUNTER kullanıcısına yanıt
    Diskin uzerindeki kart gitmis olabilir. Bence yedek alıp kurtulun o diskten en kisa surede
  • SuperMert kullanıcısına yanıt
    Şimdi 2tb Toshiba l200 sipariş ettim. Bu zaten 7 yıl olmuştu miadı dolmuş olabilir.

Bu arada arada hızlanıyor normalleşiyor az sonra tekrar yavaşlıyor anlamadım doğrusu. Belki hard format ile düzelir.
  • Hocam o Hdd ten verileri kurtarmaya bakın bir an önce size tavsiyem bu yönde olacaktır.

hd tune pro da health kısmından tarama yaptının bence

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.