Şimdi Ara

HARDDİSK PROBLEMİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
278
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • MERHABA! PROBLEMİ PARÇALARA AYIRIRSAM DAHA RAHAT ANLAYACAĞINIZI DÜŞÜNÜYORUM.

1) BİLGİSAYARDA İKİ HARDDİSK VAR.

2) HARDDİSKLER C D F H I BÖLÜMLERİNE AYRILMIŞ.

3)H VE I BÖLÜMLERİ MUHTEMELEN İKİNCİ HARDDİSKİN BÖLÜMLERİ.

4) İLK ÖNCELERİ H ve I BÖLÜMLERİ NORMAL ÇALIŞIYORDU.

5) DAHA SONRALARI H VE I BÖLÜMLERİNE GİRMEK İSTEDİĞİMDE SÜRÜCÜ BİÇİMLENMEMİŞ ŞEKLİNDE BİR MESAJ İLE KARŞILAŞTIM. DAHA SONRA HER BİR BÖLÜMÜN DOSYA SİSTEMİ ÖZELLİKLERİNE BAKTIĞIMDA H VE I BÖLÜMLERİNİN RAW DİYE BİR DOSYA SİSTEMİNE SAHİP OLDUĞUNU GÖRDÜM. DİĞER HARDDİSK BÖLÜMLERİ (C D ve F) İSE NTFS.

6)SONRA I SÜRÜCÜSÜNE XP Yİ KUMAYA ÇALIŞTIM. FAKAT BU SEFER I VE H SÜRÜCÜLERİNİ HİÇ GÖRMEMEYE BAŞLADI.

BU SÜRÜCÜLERİ KULLANABİLMEK İÇİN NE YAPMAM GEREKİR. ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.

• kardeş sen bu sürücüleri biçimlendir
  • aaa pardon sürücüler görünmüordu..walla diecek bişeim yok diğer arkadaşlar umarım yardımcı olur
  • söylediğin partionları biçimlendirirsen mesele kalmaz.
  • aaa pardon sürücüler görünmüordu..walla diecek bişeim yok diğer arkadaşlar umarım yardımcı olur
  • hayir bicimlendirme!!!!!!!! bekle yazacam cevabini
  • o ikisini de NTFS olarak formatla istersen fat yap . sorun kalkacaktir.
  • Bak simdi o hdd ye sag tiklayip properties e gel. Sonra security ye gel. sonra asagidan advanced e gel. sonra owner a gel. oradan owner kismina kendi kullanici adini yaz. yani windows u actigin kullanici adi. yanliz kullanicinin administrator olmasi lazim. neyse sora alttaki "Replace owner on subcontainers and objects" iconunuda aktif et. sonra apply de. aritk owner kisminda senin kullanici adin olmali sonra okey le. daha sonra onceki properties penceresinde gene security kisminda group or users names kisminda isim yoksa oraya da ADD yaparak kendini ekle. sonra butun yetkileri ver kendine. artik hdd lere ulasabilirsin. bi sorun olursa. bana mail at. emirceltek@kablonet.com.tr ve lutfen sorunlara sirf cevap yazmak icin format at gecer YAPMAYALIM!!!
  • ya arkadaslar rutbe yukseltmek icin mi herkes bilsin bilmesin cevap yaziyor yaw!!!
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.