Şimdi Ara

Harddisk Bad sectör onarma %99 başarı (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
202
Cevap
75
Favori
315.948
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bende 8 yıllık samsung 500 gb 3.5 hdd var. bir de yine 8 yıllık 500 gb wd passport harici hdd var. bu ikisi 8 senedir banamısın demedi 1 tane bile bad sector yok fakat henüz iki sene önce vatandan aldığım 1 tb 2.5 toshiba marka laptop hdd bad sector manyağı olmuş durumda. bir daha toshiba hdd yarı fiyatına verseler almam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zehir tukuren kobra -- 19 Nisan 2019; 9:32:28 >
  • Merhaba arkadaşlar, bilgisayarımda görüntülenmeyen ancak disk yönetimi ve aygıt yöneticisinde takılı olduğu görülen hard diskimin içinde önemli bir çok dosyam var. HDD Regenerator ile onarma işlemi yaptığımızda dosyalarımı kurtarabilir miyim? Harddisk Bad sectör onarma %99 başarı

https://forum.donanimhaber.com/seagate-2tb-okumama-sorunu--140367012#140403489

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skboga -- 20 Ekim 2019; 19:56:56 >

• DigitalVeri kullanıcısına yanıt
    Merhaba dediğiniz durumda kafa da mı arıza aranmalı kartta mı?
  • efsane61 E kullanıcısına yanıt
    ? Anlamadım
  • Bir mesajınız da Windows onarım yapıyor. Hdd de tık sesi yok. Tarama bitikten sonra hdd görüyor fakat dosya içinde hareket etme dosya kopyalama kalktığımda inanılmaz yavaş kopyalıyor. Siz de buna benzer bir yorum yapmıştınız. Acaba sorunu karttta mı aramak lazım yoksa okuyucu kafada mı?
     Harddisk Bad sectör onarma %99 başarı@DigitalVeri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efsane61 -- 4 Haziran 2020; 23:8:19 >
    Problem % 99.99 donanımsal. plaka hasarı veya zayıf okuyucu kafa.
    Ilk iş verileri yedeklemek olmalı. Disk 1 dakika sonra da bozulabilir, 1 yıl sonra da.
  • PC tam kapanırken elektrik gitmesi sonucu oldu ne yazık ki verileri yedekleyemiyoruz. 12 saatte 3 GB alabildik. Geçici de olsa bir çaresi var mı? Kart değiştirsem kurtarabilir miyiz?
  • Ayrıca diskin e bölümü raw oldu öncesi bilinmeyen dosya biçimi yazıyorrdu.
    Dışkı zorlamayın. Tavsiyem profosyonel destek almanız. Şu an uygun maliyetle verileri almak mümkün olabilir.

Profosyonel destek için özelden yazabilirsiniz
  • size bir sır vereyim başıma geldi 4tb diskim elektirik gidipgelme sorunu yuzunden raw oldu cok arastirdim ve linux işletim sisteminin bu diskin içine kolaylıkla girebildiğini ogrendim ve deenedim sonuc mütişti sanki diskte hiç bir problem yokmuş gibi verileri başka diske aktarıp diski windowsta tekrar biçimlendirdim.

not: yukarida arkadas belirtmiss hd regenator verileri bozarmı veya silermi hayir hd regenator hicbirsekilde verilere müdahale etmez fiziksel olmayan bad sektörleri yuzde 99 oranında onarır ve ordaki verileri almanızı kolaylastırır.fiziksel olan sektorlere pek bisey yapamadıgından diskin kasması donması muhtemeldir.basarılar dilerim
  • Fiziksel arızalı disklerde onarım denemek oldukça riskli bir işlem. Tavsiye etmiyorum
  • maxbalst 4 onarmadığı harddis yok dünyayın en iyi hdd onarıcısı
  • Hocam bende de eski laptoptan çıkma 10 yaşından büyük 250 gb lik bi hdd vardı. Sonra onu tekrar değerlendirmeye karar verip başka bi eski laptop a taktım. Şu an laptopu sadece dizi film izlemek için kullanıyorum veri kaybı falan hiç önemli değil. Çözülmesini istediğim tek problem yaklaşık 30 saniyede 1 falan çıkan kendine has click sesi. O ses çıkmasın isterse 50 gb kullanılsın hiç önemli değil. Bu olursa bad sector topuna gircem. Bu sesin gitmesi mümkün mü?
  • çok zamanınızı alacak şekilde uğraşlar vermeyin. öncelikle o hdd güvensiz dir. yok olmasını istemediğiniz bilgilerde güvenmeyiniz. ve program kullanmak o kadar zaman uğraşmak yerine basit bir işlem yapınız.

cmd enter

chkdsk (Sürücü) mesela g: boşluk /r

yani sürücü g dersek chkdsk g: /r enter hepsi budur.

öncesinde daha büyük bir sorun var mı diye bakacaksanız chkdsk (sürücü) enter. bu taramadan geçiyorsa diğerine geçin. Bu onarma dır

Harddisk Bad sectör onarma %99 başarı

Hocam kırmızı yerleri kapatıp kullanmaya devam edebilir miyim? Nasıl yapacağım gerekli verilerimi uzun sürse de kurtarabildim. Hard disk takılıyken sistem kitleniyor yada yavaş çalışıyor o yüzden söktüm.

• Diskin başlangıç bölgeleri hasar görmüş. bu diski kullanmamanızı öneririm. Düzelmez.

• Cryzprty kullanıcısına yanıt

maxblast yalnızca maxtor disk sürücülerde mi çalışıyor yoksa her disk sürücüye uygulanabilir mi?

• bu işlemi yaptıktan sonra windows kurabilirmiyim o hard diske?

• @DigitalVeri hocam bu disk hakkında ne dersiniz? hdd regenerator ile onarsam bilgileri durur dimi?
     Harddisk Bad sectör onarma %99 başarı

Hocam

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.