Şimdi Ara

Harddisk alacağım bi yardım edin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
237
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

laptopum için harddisk alacağım (taşınabilir değil, içine takılandan!) ancak konu hakkında pek bilgim yok. birkaç sorum var, yardım ederseniz sevinirim:

not: şimdi harddisk alıp ilerde de taşınabilir disk almayı planlıyorum.

1) kapasitesi konusunda karar veremedim. 500 gb alıp 400 gb dolduğu zaman mı bilgisayar daha çok yavaşlar yoksa 1 tb alıp 900 gb dolduğu zaman mı?

2) 7200rpm, 5400rpm / sata2, sata3 falan diyor, bunlar çok önemli farklar mı? (ne işe yaradıklarını açıklarsanız süper olur)

3) bilgisayarın harddiski kaldırmaması/desteklememesi gibi bir durum söz konusu mu? yani alırken laptopumun sistem özelliklerini göz önünde bulundurmalı mıyım? 5-6 yıllık çünkü benimki, çok yüksek özellikleri yok.

benim almayı planladığım parça bu, iyi mi?

>http://www.webdenal.com/toshiba-mq01abf050_663165.html

• bu hdd işini görmez sana 16mb önbellekli bir hdd lazım zaten 500gb altında hdd üretilmiyor artık. 1tb olması sorun teşkil etmez.
    senin cihazının sata2 mi 3mü desteklediği önemli.

5-6 yıllık bilgisayar deyip geçme. ben 8 yıldır aynı laptopumu kullanıyorum SSD disk taktım harika hızı var ve uzun bir süre gidecek..
    ayrıca 8 yıl önce aldığım laptopun parmak izi okuyucusu ve mini subwoofer içeren hoparlörleri var. laptop bildiğim bas vuruyor.
    şimdi nerde parmak izi okuyuculu laptop?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadistica -- 8 Mart 2016; 16:20:36 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.