Şimdi Ara

Harddisk açılmıyor, disk biçimlendir diyor! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
17
Favori
118.908
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bir gün benim de işime yarayabilir. mesajım bulunsun
  • Allah razı olsun burayı seviyorum. Hdd geri geldi mukemmelsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tarantulaist

Geç cevap olabilir ama belki başka sorun yaşayanlar için yazıyorum , Başlar - çalıştır - cmd

chkdsk G: /f

Benim harici hdd G: olduğu için g yazdım siz ona göre düzenlersiniz.Bu şekilde sorunu çözdüm. İyi forumlar. Olmazsa tekrar deneyin.

Allah razı oluversın hacım yılların ardından yardımın dokundu bana :D
  • bu konudaki çözümler zamanında ulaşmamıştı bana. arkadaşın bütün bilgileri gitti. Ama sonrasında bildiğin destan oldu bu konu destan :)) çok şükür bir daha başımıza gelse çözümü bulduk ama çok şükür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: psychomax13

Arkadaşlar meraba, harddiskimin içinde özel ve önemli birçok belge var. Harddiski bilgisayarıma taktığımda disk biçimlendir diye bir uyarı alıyorum, yani harddiskin içindekilere ulaşım sağlayamıyorum. disk yönetimi üzerinden de harddiskin görünümü resimde göründüğü gibi raw halinde. İçindekileri kaybetmeyecek şekilde bu durumu nasıl düzeltebilirim? şimdiden tşk ederim arkadaşlar lütfen yardımcı olursanız sevinirim...

Harddisk açılmıyor, disk biçimlendir diyor!

2015 ŞUBAT EDİT (şimdiye kadar birçok kişinin yardımına yetişen çözüm):

quote:

Geç cevap olabilir ama belki başka sorun yaşayanlar için yazıyorum , Başlar - çalıştır - cmd

Benim harici hdd G: olduğu için g yazdım siz ona göre düzenlersiniz.Bu şekilde sorunu çözdüm. İyi forumlar. Olmazsa tekrar deneyin.

En son yapılan bilgilendirmeyi denedim.2 kere denedim sonunda RAW olan harici hard diskim NTFS oldu.Arkadaşların bunu denemesini tavsiye ederim.Sorunun çözümünü anlatan arkadaşa sonsuz teşekkürler...

• Arkadaşlar bende Harici Harddisk sorunu yaşıyorum WD marka 500gb hard diskim var.

Hiçbir sorunu yokken,hardiskimin içinde oyun setup ı alırken donma olduğu için işlemi iptal etmiştim alt+ctrl+enter la görev yöneticisinden.. Sonra tekrar takıp açmak istediğimde ise ya hard diskimi görüyordu,hatta harddiskimden ses geliyodu böyle okuyor gibi ancak ''Diski biçimlendir'' diyip duruyordu.. İçinde benim için önemli olan bir çok dosya mevcut..

Harddiskim Raw konumunda değil,TV ye taktığım zaman içindeki dosyaları görebiliyorum ancak Bilgisayarımda açamıyorum harddiskimi ..

''Geç cevap olabilir ama belki başka sorun yaşayanlar için yazıyorum , Başlar - çalıştır - cmd

chkdsk G: /f ''

Bunu denediğimde ise şöyle bir durumla karşılaşıyorum,böylece kalıyor ;

Ne yapıcağımı bilmiyorum,Harddiskimi nasıl eski haline geri getirebilirim?

• chkdsk sorunumu halletti tşkler

• arkadaslar benim sorun şu ki; belleği pc ye takıyorum, girdiğine dair ses çıkıyor ama bilgisayarımda görünmüyor. yönet kısmındaki görünümü de şu şekilde ;

ben bu belleğe nasıl ulaşım sağlayabilirim

• Üstatlar çok acil yardım edin lütfen.

chkdsk G: /f cmd komutunu yazdım HDD düzeldi ama içindekiler kayboldu?

burda bunu yapanlar hiç böyle bir veri kaybından bahsetmemişler.

nasıl geri dönebilirim, yardımlarınızı bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ffati

Üstatlar çok acil yardım edin lütfen.

chkdsk G: /f cmd komutunu yazdım HDD düzeldi ama içindekiler kayboldu?

burda bunu yapanlar hiç böyle bir veri kaybından bahsetmemişler.

nasıl geri dönebilirim, yardımlarınızı bekliyorum.

veri kaybı olmaması lazım ya
  • quote teşekkürler
  • Çok teşekkür ederim, o kadar zamandır forumdan faydalanırım en çok işime yarayan konu bu oldu, çok sağolun.
  • arkadaşlar fotoğraf kamerasında kullandıgım hafıza kartını pc ye takınca bozuldu,format atılması gerekiyor hatası veriyor ne yapabiliriz?
  • Yukarıda yazılanların bir kısmını okudum.

Raw olan diskte mutlaka bir sorun vardır.

Düzeltme denemesi yapmadan verileri almanın metodları denenmeli. Bazen duzelteyim derken dosyalar tamamen kaybolabiliyor. Bu sıkça karşılaştığım bir durum.

Nitekim benzer şeyleri yaşayanların mesajları da var yukarıda.

DigitalVeriKurtarma.com

Raw disklerin bazılarında programsız 10 sn de veri kurtarabiliyorum. Metod bana aittir. Hepsinde olmuyor. Ama çoğunlukla işe yarıyor Yakında videosunu yayınlayacağım.

• tarantulaist kullanıcısına yanıt
    Sayende hard diskimi kurtardim cok tesekkurler

• quote:

Orijinalden alıntı: tarantulaist

Arkadaşlar merhaba.

Bilgisayardan pek anlamayan birisi olarak burda yazılanı yapınca cannot open volume for direkt access diye uyarı alıyorum ne yapmam lazım acaba? Teşekkürler

• Yok mu yardımcı olabilecek birisi

• revolutionx kullanıcısına yanıt
    Disk management görüntüsünü atabilir misiniz buraya

• DigitalVeri kullanıcısına yanıt
    Hocam nasıl açacağımı bilmiyorum, netten bakıp şunu açtım da doğru mudur bilmiyorum.

• revolutionx kullanıcısına yanıt
    Evet . İstediğim resim buydu. Bad sector , yazılımsal hata veya bozuk okuyucu kafadan kaynaklı olabilir.

Önce veri kurtarma yapıp sonra diski bicimlendirip tekrar kullanmayı deneyebilirsiniz. Verileri almadan işlem yapmamanızı tavsiye ederim.

Verileriniz için risk almak istemiyor iseniz Veri kurtarma için özelden yardımcı olabilirim.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.