Şimdi Ara

Harddisk Açılmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
496
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

elimde phillips external 250 GBlik bir harddisk var ve butun yedeklerim icerisinde ancak soyle bi sıkıntım var
    harddisk USB olarak baglanıyor ve bagladıgım zaman sorunsuz sekilde makina tanıyor. Buraya kadar problem yok ancak harddiskin (F) uzerıne bilgisayarımdan çift tıkladıgımda birlikte ac penceresi geliyor ve acamıyroum sadece sag tıklayıp ta aç yada araştır dersem acabiliyorum. Bunun nedeni nedir? Yarıdmcı olur musunuz

Tesekkur ederım

• O BI VIRUS SANIRIM BANADA OLMUSTU YEDEKLEME YAP DISKE FORMAT AT
  • Genelde avast antivirüsün bulamadığı bi virüs yapıyo bunu flash belleklerdede oluyor. Autorun.inf dosyası ekliyor virüs programıda siliyo autorun ın çağırdığı şeyi, sonra tıklayınca auto run boşa çıkıyo ve açılmıyo dolayısı ile. Korunan işletim sistemi dosyalarını aç klasör ayarlarından. auto run inf yi sil ve iide bi antivirüs programı al tabe oda lazım
  • ya bu korunan işletim sistemi dosyalarını actım ve auto run inf i sildim icinde bittorent i calıstırıyormus. ancak sorunum halen daha cozulemedı. Haddiske formatta atamıyorum icindekileri yedeklıyebilecekbi alanım yok cunku:(
  • noob_killer. by.leerz diye bi program var onu kullan ısı coz
  • quote:

Orjinalden alıntı: ortorigo

ya bu korunan işletim sistemi dosyalarını actım ve auto run inf i sildim icinde bittorent i calıstırıyormus. ancak sorunum halen daha cozulemedı. Haddiske formatta atamıyorum icindekileri yedeklıyebilecekbi alanım yok cunku:(

Dostum sizinde dediğiniz gibi problemi bittorrent.exe virüsü oluşturuyor. öncelikle hem sizteminizden hem de taşınabilir hdd nizden o virüsü silmelisiniz. Bunun için NOD32 birebirdir. Virüsü sileiliyor.

NOD32TR
    http://download1.eset.com/eval/win/v2/nenttrst.exe

Bu virüsü sildikten sonra çift tıklama sorunu ortaya çıkıyor. Onu da araçlar-klasör seçenekleri- gizli dosyaları gösteri işaretliyorsunuz- onun altında korunan işletim sistemi dosyalarını gizlenin önündeki tiki kaldırıyorsunuz ve çift tıklamayla açılmayan sorunlu aygıtınıza gelerek, açığa çıkmış olan autorun.inf dosylarının hepsini elle silerek çift tıklamayı halledebilirsiniz.

Yine de yapamadı iseniz, aşağıdaki linke göz atınız:
    bittorrent.exe virüsü
    http://resim.donanimhaber.com/m_10310569/mpage_2/key_/tm.htm

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.