Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

hard-disk tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
24
Cevap
0
Favori
379
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    389 Mesaj
    80-120 gb hdd'ler arasında hangi markayı alacağıma karar veremedim. önerdiğiniz bir marka var mı?

|
    |
  • Binbaşı
    1943 Mesaj
    Seagate Baracuda alabilirsin ama bunların biraz ısınma problemi var. Maxtor lar nasıl dersen bir adte maxtor 133 kullanıyorum buda seagate ge göre sanki biraz daha sesli çalışıyormuş gibi geldi bana. Son olarakta Samsunglar var bunların ısınma ve ses problemi bildiğim kadarıyla yok dolayısıyla samsung garanti süresinin de 3 yıl olduğu göz önünde bulunulursa senin için iyi bir seçim olabilir. (Tabiki serial ata ve 8MB cachli HDDler öncelikli olarak tavsiye olunur ama anakartının serial ata desteği varmı bilemiyorum ozaman istersen Western dijital 8MB cachli bir hdd biraz daha pahalı olmasına rağmen senin işini görebilir, )
    |
    |
  • Mareşal
    3812 Mesaj
    ya wd jb al yada samsung
    |
    |
  • Binbaşı
    1192 Mesaj
    bende seagate var ve aletten çıt çıkmıyo. sadece kasadaki fanların sesi geliyo
    |
    |
  • Binbaşı
    1414 Mesaj
    Seagate Barracuda al bir ömrü beraber paylaşın :)
    |
    |
  • Yarbay
    3267 Mesaj
    para varsa western digital 8m al. yoksa seagate barracuda al 2.5 yıldır kullanıyorum daha bi tık sesi bile gelmedi aletten.
    |
    |
  • Binbaşı
    1260 Mesaj
    maxtorum vardı 1 yıl olmadan bozuldu hiç hırpalamadım bile
    bide samsung var onu baya taşımama rağmen sorun olmadı daha(2 yıl)..
    bu deneyimler ışığında samsung al diyebiliyorum
    |
    |
  • Emekli Yönetici
    2774 Mesaj
    Hem Maxtor hem Seagate kullanıyorum aralarında hic fark yok desem pek de yanlıs olmaz.alabiliyorsan western jb yada sata seagate al. yok normal bir disk alacaksan seagate onerırım. gorunusu ıle guven verıyor.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    927 Mesaj
    western d. 8mb kullanıyorum çok memnunum tavsiye ederim çok çok sessiz değil yanlız onu belirteyim
    |
    |
  • Binbaşı
    1260 Mesaj
    Samsung SP0802N modelini kullanıyorum 2 MB cache, ata133 varalet oldukca sessiz Seagate kadar degil. Seagate'den daha az ısınıyor, tavsiye ederim 2-3 aydır bi yamugunu gormedim. Performans farkı da gormedim ama 3 yıl garanti guven veriyor :)
    |
    |
  • Yüzbaşı
    389 Mesaj
    seçimimi 8mb cacheli 120gb westernden yana kullanıcam sanırım ama archuman çok çok sessiz değil demiş. umarım bu ses rahatsız edecek derecede değildir?
    |
    |
  • Emekli Yönetici
    2774 Mesaj
    güzel secim
    kasa kapalı kullanırsan farkedecegını sanmam.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    696 Mesaj
    <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by Che Guevara</i>
    <br />Seagate Barracuda al bir ömrü beraber paylaşın :)
    <hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>

<font size='4'>+1 </font id='size4'>derim
    |
    |
  • Çavuş
    72 Mesaj
    bende western digital kullanıyorum (120gb 8mb cache), gerçekten çok iyi. bence oldukça sessiz. hatta hiç ses çıkarmıyor diyebilirim. yani fandan başka ses duyulmuyor...
    |
    |
  • Yüzbaşı
    294 Mesaj
    Bir tanıdığım için aldığım Seagate Barracuda 80 gb 7200 gerçekten şaşırtıcı derecede sessizdi (bende IBM deskstar 30 gb var. (Bu 2 diski kasama taktım ve Seagate e bisiklet dersek IBM yanında kamyon gibi kaldı). Ancak ısınma problemine dikkat etmedim.
    selamlar
    |
    |
  • Yarbay
    3835 Mesaj
    Kuzenimde ki Seagate ile karşılaştırdığımda WD biraz daha sesli diyebilirim. (Seagate'in sesini kasa kapalıyken duymak imkansız, WD ise rahatsız etmemekle birlikte biraz dikkat ederseniz sesini farkedebiliyorsunuz)
    |
    |
  • Binbaşı
    1131 Mesaj
    Seagate al derim tabiki cash li
    |
    |
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    western digital 80GB JB kullanıyorum,
    yahuu bilgisayar kitlendimi yoksa işlemmi yapıyor diye anlamak için kafamı aşağıya indirim hdd ışığına bakıyorum,

bu hdd ke sesli diyen arkadaşlara sorum,
    bu hdd testlerde diğer bir hdd'ke göre %1 daha fazla ses çıkardımı diye sesli diyolar
    yoksa harbiden kullanıp sesli mi buldular

cevaplar önemli ona göre kulak doktoruna gidecem

şirketteki 4 pc de 40gb seegate, 1 tanesinde de 80gb seegate var,valla onların çıkardığı sesi duyabiliyorum kafamı eğip kasanın ışığına bakmaya gerek kalmıyor, ama elbette rahatsız edici bir ses değil, bu arada yeni seegate leri karalamış olmayım şirketteki hdd lerin hepsi1 seneden eski...

benim 200MMX teki hdd sanki dosya okuması değilde Beledeiye adına kazı çalışması yapıyordu

ancak yeni hddlerde böyle bir şey yok
    o yüzden sesi bir kriter olarak kullanmak bence gereksiz

hele western digital 80GB JB ye sesli demek
    aman çarpılırsınız valllam...
    |
    |

• Yüzbaşı
    808 Mesaj
    W.D JB serisi 80Gb ve 120GB disklerini kullandim, kasa kapaklari kapali oldugu surece sesiz duyma oldukca guc, ancak sessiz bir ortamda disk ile yogun calisirsaniz yani kopyalama vb. islemlerde kulaginizi verdiginizde sesi duyabilirsiniz, ben bu durumdan rahatsiz degilim performansindan memmunum, umarim en kisa zamanda 10.000RPM diskler yayginlasir da masaustu pclerde kullanabiliriz.
    |
    |
  • Binbaşı
    1408 Mesaj
    WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD WD
    |
    |

HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
son dakika
Masal
haberler
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,597
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.