Şimdi Ara

Hapis cezasının ödül olduğu gerçeği (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
1.757
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: For Mother Russia

Bunu babası hapiste olan birine söylüyorsun

samimi ol babandan nefret ediyorsun değil mi? o yüzden hapiste olanlara şöyle yapılsın böyle yapılsın diyorsun şimdi anladım seni.
  • quote:

Seninkinden fazla olma olasılığı yüksek

Gerçi baban hapisteymis belli sıkıntılı bir tipsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Yazdıklarım hoşuna gitmiyorsa blokla geç

Dostum yazdiklarini begenmemekle yazdigina katilmamak arasindaki farki ayirt edemeyecek potansiyelde misin ?

Birde cocuk musunda begenmiyorsan blokla diyorsun burda her gun kac kişinin mesajina katiliyoruzda ,katilmadigimiz her kisiyi blokluyoruz ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İleride suikastçi olma hayalim var yani "normal insanlara" göre sıkıntılı bir tip olduğum doğrudur

• ozbey08 kullanıcısına yanıt
    Kısmen,ama tecavüzcü insanların bedava yemek yiyip yatacak yer bulmalarına da katlanamıyorum

• Neduun N kullanıcısına yanıt
    Saçmalamışşın=Beğenmedim

Sen bunu anlayacak kapasiteye sahip misin peki

• güle güle
  • quote:

Kaybol

(Kendi kayboldu)

• Veletsin

• İdam ve işkenceyi savunan birisinin psikolojisinin yerinde olduğunu düşünmüyorum.Ayrıca suç işlemiş birine verilmesi gereken ceza , ona verilmesi gereken zararla paralelel değildir. Suçluyu topluma kazandırmak ve rehabilite etmek önemlidir.Kimse annesinin karnından kriminal olarak doğmaz.Açılan bu konu çok saçma ve gereksiz bir konu.Hayatında hukukla ilgili ne okudun da böyle saçma bir konu açıyorsun.Saçma sapan şeyler yazıyorsun.Bizim ülkemizdeki insanlar kadar komiği yok yav. Hiçbir şey bilmeden her şeye fikir yürütüyorlar.
  • Banlanmis adiyos amigo

• quote:

Orijinalden alıntı: ozbey08

boş boş konuşuyorsun. hakiminden tut,polisine kadar herkesin hapse düşme ihtimali vardır.
    araba sürerken bir anlık dikkatsizlik yüzünden birine çarptın ve öldü hapse düşersin. adamın birisi çok yakınına bir fenalık yapar bir anlık sibirle o kişiyi öldürebilirsin. yani türlü türlü senaryolar.
    ben hapse düşmem diyemem,kimse de diyemez. hepimizin sakat olma ihtimalimiz olduğu kadar hapse düşme ihtimalimiz de var.

zenginsen zor
  • Hapishaneyi hic gormeyen biri olarak sallamak ne kolay degilmi?

En fazla 4 kisinin kaldigi yerde 15 kisi kal, 5 metrekare oda 4 metrekare tamami beton bahcede yillarini gecir, agaci birak ot bile goreme, borek corek un pasta istedigin yemegi seneler boyunca goreme, ayda 1 kere 1 saat ailenle yuzyuze, 2 haftada bir on dakika telefonla gorus sonra gel burada birseyler biliyormus gibi laf anlat.

Hukukun guguk oldugu bu ulkede seninde hapse dusmen cok kolay ama umarim yukarida saydiklarimi yasamaz ve kendi dediklerine yasayarak pisman olmazsin.

• For Mother Russia F kullanıcısına yanıt
    Kafaya bak ya hakikaten normal degil boyle insanlar senin gibileri 1 hafta boyunca iceride tutmak lazim.

Ulan oradaki 1 gunun hesabini milyarlari versen yine odeyemezsin sen git bir tedavi ol normal degilsin.

• İlk önce insanı suça teşvik etmeyecek kadar rahat yaşatacaksın ki bunu da devlet yapar. Halkı zengin olan ülkelerde hırsızlık varmıdır yoktur niye çünkü hırsızlık yapmasına gerek yok. Ama velevki bir suç işledi bunun cezası da hapis olmamalı. Tecavüz, adam öldürme, devlete ihanet gibi büyük suçlar işledi ise karşılığı idam olmalıdır. Tutup da birisi benim babamı öldürüp hapise girse müebbet yese sonra iyi halden 36 yıl sonra dışarı çıksa olmaz gitmesi gereken yer idam masasıdır.

• Allahin dunyasinda seriat sart. Dise dis kana kan goze goz.

• Sen hapishaneyi dizilerdeki gibi kahvehane falan sanıyorsun galiba ama öyle bir yer değil içeri girmeyen bilemez bunu benim arkadaşım 3 ay yattı birdaha Allah düşürmesin dedi
  • Cezadaki amaç kişinin bir daha bu suç fiilini yapmamasını sağlamaktır. Şu anki cezaların bunu sağlamadığını, bir sürü suçtan sabıkası olup hala dışarıda olabilen ve hala benzer suçları işleyen tiplerden anlıyoruz.

Daha sert yaptırımlar gerekiyor ancak daha da öncesinde hepimizin iyi eğitim alması, ahlaklı hak hukuka riayet eden toplum olmamız gerekiyor.

• Bir kaç yıl önce cezaevinde çalışmıştım açık cezaeviydi rahat görünüyordu ama bir yere gidememek istediğini yiyememek, aylık para ödemek gibi bir sürü sıkıntısı var yani zor gerçekten. Şimdi 4 şantiyemiz var cezaevlerinin mekanik işlerini yapıyoruz. Geçen şantiyeye gittim kapalı cezaevi. Küçücük avlusu var ful beton orada bir gün geçirmek bile işkence olur

• İnfazda temel amaç

MADDE 3.– (1) Ceza ve güvenlik tedbirlerinin infazı ile ulaşılmak istenilen temel amaç, öncelikle genel ve özel önlemeyi sağlamak, bu mak­satla hükümlünün yeniden suç işlemesini engelleyici etkenleri güçlendir­mek, toplumu suça karşı koru­mak, hükümlünün; yeniden sosyalleşmesini teşvik etmek, üretken ve kanunlara, nizamlara ve toplum­sal kurallara say­gılı, sorumluluk taşıyan bir yaşam biçimine uyumunu kolaylaştırmaktır.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.