Şimdi Ara

Hani Türkiye'yi boykot ediyorduk?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
186
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
Mesaj
 • İsrail ve Türkiye arasındaki gerginliklere rağmen, İsrailli turistlerin Antalya'yı tercih ettiğini yazan Yedioth Ahronoth gazetesi, "Hani Türkiye'yi boykot ediyorduk" diye soruyor.

  TEL AVİV - İsrail'in Yedioth Ahronoth gazetesinin internet sitesinde çıkan bir haberde, İsraillierin bu sene yaşanan gerginliklere rağmen tatil için Türkiye'yi tercih ettiklerine dikkat çekildi ve "Türkiye'yi boykot etmiyor muyduk?" sorusu gündeme taşındı.

  "Boykot bitti mi? İsraillier Türkiye'ye akın ediyor" başlığı ile verilen makalede şunlar yazıldı:

  "Herşey dahil tesislerdeki cazip fiyatlar, çok sayıda İsrailli turisti, Antalya'ya gitmeleri için cezbediyor. Bunu yaparken, son Gazze operasyonu sonrasında Türkiye'ye karşı yapılan boykotu görmezden geliyorlar."

  İsrail'de devam eden Pesah (Hamursuz) Bayramı sırasında sekiz günlük bir tatil fırsatı bulan 500 bin İsrailli, havayolu ile tatile gitti. Tatil için seçilen ülkelerin başında ise Dökme Kurşun operasyonu sırasında yaşanan gerginliklere rağmen, Türkiye yer alıyor:

  "Pazartesi günü Ben Gurion Havaalanı'na gelenler sabırlı olmak zorundaydı. Çünkü Pazartesi ve Salı günü terminalin yıl boyunca en yoğun olduğu günlerdi. Ancak şaşırtıcı bir şekilde, havaalanından kalkacak uçakların gideceği yerlerin listesinde başı Türkiye, Antalya çekiyordu. İki gün içinde Antalya'ya 27 uçuş gerçekleşti.

  Dökme Kurşun operasyonuna kadar İsrail'in turizm haritasında üstünlüğünü koruyan Türkiye, kısa süre önce listeden kaybolmuştu. Ancak görünüşe bakılırsa, Türkiye listeye büyük bir geri dönüş yapıyor.

  TÜRKİYE'NİN ALTERNATİFİ YOK
  Seyahat acenteleri, Antalya için müthiş sayılarda rezervasyon yapıldığını belirtiyor. Antalya herşey dahil tesisleri nedeni ile İsrailliler'in en popüler tatil hedeflerinden biri."

  Yedioth Ahronoth gazetesine konuşan Flying Carpet seyahat acentesi genel müdürü Eyal Kashdan, Türkiye'nin İsrailli turistlerin gözünde neden cazip olduğunu şöyle anlattı: "İsrailliler, hem fiyat, hem kalite konusunda, Antalya'nın sunduğu olanakların alternatifi olmadığının farkına vardılar. Bundan daha cazip koşullar bulmanız mümkün değil."

  BOYKOT ETMEK İÇİN BİR NEDEN YOK
  Gazete, boykot olsun olmasın, İsraillilerin Antalya'ya karşı koyamadığını söylüyor ve Türkiye'de tatil yapmayı tercih eden Rafi Harari'nin sözlerine yer veriyor: "Hesap yaptık ve Eliat'ta (İsrail'în güneyindeki bir şehir) bir tatilin bile daha pahalı olduğunu gördük. Biz Türkleri boykot etmiyoruz. Zaten boykot edilmeleri için bir neden de göremiyoruz." • Nefsin ve kişisel çıkarların boykotu olmaz arzı ve talebi olur.
 • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.