Şimdi Ara

Hani Allah yok ya ? Din de doplumu düzenlemek için uydurulmuş kurallar ya ? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
226
Cevap
4
Favori
8.721
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
29 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 32aslan

Yazıdan onu anladıysan yapacak bişey yok . Tekrar oku bence . Kimseye cahil dediğim yok , tartışma çıkarmak istiyor gibisin sanki .

Yazından anladığım şey şu: Müslümanların sakat olanları seni çok bıktırmış sende Ateistlerin araştırıp okudukları için BİR MANA da daha üstün olduklarını düşünüyorsun. Mu ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ali_ihsan21 kullanıcısına yanıt
    Bahsedilen mevzuuların insanın içini bulandırmaması mumkun değil.

Ancak ilahın bunlara sebeb olmadığı aşikar. Bu nedenle sebeb olanın o olmadığı yerde sorumlu bellidir.

İzin verdiği de tartışmalıdır. Uzun bir mevzuudur o yüzden kısa geçicem diyelim.

• Chepni21 C kullanıcısına yanıt
    Yok o da değil . Körü körüne inanan milyonlarca müslüman var . Daha kitapta ne yazdığından bihaber olan , kulaktan dolma bilgilerle dinini yarım yamalak yaşayan , insanların hayatlarına müdahale eden , kendini onlardan üstün zanneden milyonlarca müslüman var . Ve bu hakkıda dini yüzünden kendisine verildiğini düşünüyor . Ateistlerin büyük çoğunluğu okur araştırır sonra karar verir . Birkaç tane ateist arkadaşım var din konusunda çok bilgililer . Bunu üstün görmek gibi düşünme. Burdan sen ne kadar inanın desen de herkesin aklı fikri var . İsteyen inanır allaha tapar , isteyen tuzluğa isteyen de hiçbişeye . Yeter ki fikirlerimize inançlarımıza saygılı olalım . İyi insan olalım yeterki .

• 32aslan kullanıcısına yanıt
    Eyvallah kardeşim seni rahatsız ettiysem özür diliyorum.

Yok canım ne özürü . Fikirlerimizi paylaşıyoruz burada.

• Benim kuzenim her sabah ve akşam alır mesela ayrıca sürekli ayakta olması gereken bir işte çalışıp (güvenlik işlerinde mesela) evine döner dönmez işi dolayısıyla kılamadığı namazları da kılan direk kendi tanıdığım insanlar var ben askerdeyken hiç oruç kaçırmadım misal hemde nöbetçiyken yemeklerin dağıtılmasına öğünlerde yemekhanede bulunmama rağmen.
    Sonuç olarak istemeye bağlı bu durum istersen yaparsın yani.

* Kalbin mühürlenmesiyle inatlaşma durumu anlatılmıyor bence şu ayette çok açık durum

En'am 25

Onlardan seni dinleyenler vardır, Kuran'ı anlarlar diye kalplerine örtüler kulaklarına da ağırlık koyduk. Onlar her türlü mucizeyi görseler bile, yine de ona inanmazlar, nihayet sana geldiklerinde de seninle çekişirler. İnkar edenler, 'Bu, öncekilerin masallarından başka bir şey değildir' derler.

Kişi burada etkin değil resmen edilgen durumda

'' tabi inançsız birine bunu kabul ettirebilmek mümkün değil'' demişsin ya aynı şey tam tersi içinde geçerli bence yani sorgulamayan birine en açık örneği göstersen bile , aslında orada öyle demiyor şeklinde başlayan bir cümleyle karşılaşıyorsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lawbreaker -- 14 Ekim 2017; 18:28:19 >

• Dostum, yalnız Allah'a korkudan tapıyorsan o da sayılmıyor. İnançsızlıktan yine cehenneme düşüyorsun ama hal ve davranıştan dolayı kısa dönem yanıyorsun sonra ver elini cennet.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ajira -- 14 Ekim 2017; 18:42:54 >
  • ajira kullanıcısına yanıt
    Allaha taparsın çünkü zaten onun için yaratılmışsın...

• quote:

Orijinalden alıntı: Chepni21

Allah sana hidayet versin.

Zeus seni doğru yola iletsin kardeşim

• WILDBOYS kullanıcısına yanıt
    Bana cevap verme verdikçe batıyorsun.

• quote:

Bana cevap verme verdikçe batıyorsun.

Kardeşim inat etme zeusu inkar etmek seni cehennemlik yapar yol yakınken tovbe et zeus merhametli ve affedicidir

• Zeusun olmadığını inkâr edenler çevresine baksın herşey tesadüfmü

• Pensilvanya'da tityerek namaz kılan yaşlı bi amca var. Onu mu takip edelim diyorsun?
  • ChelseaSmile kullanıcısına yanıt
    Hazreti Muhammed(S.A.V) diye biri var duydun mu ? Koyun olmak istersen takip edilecek adam çook ;)

Komik olduğunu zannediyorsan evet bu doğru ama niye sence ?

• quote:

Komik olduğunu zannediyorsan evet bu doğru ama niye sence ?

Arapların attığı iftiralara inanma hak yol zeus. zeustan başka ilah yok

Sen akıllı birine benziyon zeusa niye inanmıyon

Arapların çoğuna bakarsak şuan Türkler onlardan üstün gibi ? Hatta:

Mâide Suresi 54. Ayet/6. Cüz

يَٓا اَيُّهَا الَّذ۪ينَ اٰمَنُوا مَنْ يَرْتَدَّ مِنْكُمْ عَنْ د۪ينِه۪ فَسَوْفَ يَأْتِي اللّٰهُ بِقَوْمٍ يُحِبُّهُمْ وَيُحِبُّونَهُٓ اَذِلَّةٍ عَلَى الْمُؤْمِن۪ينَ اَعِزَّةٍ عَلَى الْكَافِر۪ينَۘ يُجَاهِدُونَ ف۪ي سَب۪يلِ اللّٰهِ وَلَا يَخَافُونَ لَوْمَةَ لَٓائِمٍۜ ذٰلِكَ فَضْلُ اللّٰهِ يُؤْت۪يهِ مَنْ يَشَٓاءُۜ وَاللّٰهُ وَاسِعٌ عَل۪يمٌ

Ey iman edenler! Sizden kim dininden dönerse bilsin ki Allah öyle bir kavim getirecektir ki Allah onları sever, onlar da Allah’ı severler; müminlere karşı alçak gönüllü, kâfirlere karşı vakarlıdırlar; Allah yolunda cihad ederler ve hiç kimsenin kınamasından korkmazlar. İşte bu Allah’ın dilediğine verdiği bir lutfudur. Allah’ın lutfu geniştir; O, her şeyi bilir.

Kur'an-ı Kerim Android Mobil

T.C. Diyanet İşleri Başkanlığı

Türkler ile ilgili pek çok hadis var araştırıp bulabilirsin.

• lawbreaker kullanıcısına yanıt
    en anlamsız çeviriyi getirirsen öyle saçma gibi gelebilir ,evet orada öyle demiyor çünkü
    bir dilden başka bir dile çevirmede çok zorluklar vardır ,bazı kelimeleri birebir çeviremezsin ,çevirirsen çok saçma anlamlar oluşabilir

Onlardan senin (okuduğun Kur’anı) dinleyenler de vardı. Fakat (İsyanlarından dolayı) kalplerinin üstlerine perdeler, kulaklarına ağırlıklar koyduranlar da vardı. Onlar her türlü mucizeyi görseler bile yine de (bu durumda) ona inanmazlar. Hatta o kafirler sana geldiklerinde; bu Kur’an eskilerin masallarından başka birşey değildir diyerek seninle tartışırlar.

yani bu ayetten şunu anlayacaksın ;
    mucize getirsen dahi ,her türlü anlatsan dahi
    yani ne söylersen söyle kabul etmeyecek kişiler için ,yapacak şey kalmamıştır (anlamındadır)

bu ayette sadece bir gün yaşayıp bu hale gelenlerden bahsedilmiyor , 23 yıl ve daha fazla süre inat eden insanlar var o dönemde
    peygamber yıllarca anlatmış ,misal Hz. Nuh'un 900 küsür yıl anlatmaya çalıştığı rivayetleri vardır

istersen yaparsın demekle ,yapmak aynı değildir ,emin olmak için kendin yapacaksın
    çünkü inançlı bir insan ben üşenerek yapıyorum ,zorlanıyorum diyemez
    dediği an ibadetleri boşa gider

Zeus merhametli ve affedici anlamadığın neresi kardeşim, arapların tanrısı yokken zeus vardı

• Peki.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.