Şimdi Ara

(HANGİSİ ALMALIYIZ?)-ACER 5635 WLMI-DELL INS 6400TR11-TOSHİBA A100-847? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
106
Cevap
0
Favori
3.759
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: gren

nedense acer kullanıcısı fazla yorum yazmıyor biraz yorum yapabilir mi acer kullanıcıları acaba

aynen arkadaşlar yaww yorum yaparsanız seviniriz kararsızlık çok kötü bişi.laptop seçmek çok zor gerçekten

yorumlarınızı bekliyoruz gren arkadaşıma katılıyorum
  • yeni yorumları bekliyorum arkadaşlar

quote:

1-ekran kalitesi
    2-hız
    3-oyun durumu
    4-ısınma durumu
    5-fan sesi ve açılma sıklığı
    6-pil ömrü
    7-hoparlör ses kalitesi
    vb aklına gelen her yönüyle yorum yapabilir mi acaba

yorum yapacak her arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim

-DELL INS6400-TR11 ....................................................2400YTL
     (HANGİSİ ALMALIYIZ?)-ACER 5635 WLMI-DELL INS 6400TR11-TOSHİBA A100-847?

Intel Core 2 Duo T7200
    2.0 GHz
    667 Mhz
    2x2MB
    1024MB
    DDR2
    533 Mhz
    Max 2048 Mb
    120 Gb SATA
    5400 Rpm
    256 Mb
    ATI
    Radeon X1400
    15.4 " TRUE LIFE
    WXGA
    1280*800
    DVD±RW Double Layer
    Kart Okuyucu
    Wireless
    BlueTooth
    Windows XP HOME Ed. TR
    2.8KG
    4 USB - VGA - IEEE 1394 TV OUT
    -ACER AS5635WLMI......................................2300YTL

Intel Core 2 Duo T7200
    2.0 GHz
    667 Mhz
    2x2MB
    1024MB
    DDR2
    Max 4096 Mb
    120 Gb
    5400 Rpm
    256 Mb
    NVIDIA
    Geforce GO 7300
    15.4 " CRYSTALBRITE
    WXGA
    1280*800
    DVD±RW Double Layer
    Kart Okuyucu
    Wireless
    Kamera
    BlueTooth
    Win Xp Media Center
    2.95KG
    3 USB - VGA - TV OUT

• dostum birşey sorayım sana bu laptopların ekran kalitesi birbirinden farklı mı?özellikle bir filme yandan bakan bi kişi net göremiyo karanlık görüyo hepsinde bu sorun var mı?yoksa markasına göre değişiyo bu durum haberin var mı?bilgilendirirsen sevinirim
  • çok çok farklı olacağını sanmıyorum
    ama mutlaka farklılıklar vardır
    ama pahalı notebooklarda mesela sony veya toshiba cosmis serisinde ancak ekranın daha iyi olacağı kanaatindeyim
    ama diğerlerinde ekran özellikleri aynıyken çok aşırı fark olacağını sanmam
    yazdıklarım sadece yorum bu konuda kendi tecrübeleri olan arkadaşlar durumu daha iyi yorumlayabilir
    aynı özellikte ekran bilgileri olan leri kıyaslarsa konu daha çok açıklığa kavuşabilir
    birde bu gün araştırırken rastladığım şu datron gözüme çok şık geldi ama datronla ilgili forumlarda yorum bulmak zor
    fakat tv kanallarında başta teknokoji tvde datron i çok var buda ilgimi çekti

-DATRON WXS.........................................................................2400YTL

İşlemci, Chipset ve Bellek:
    Intel Core2 Duo T7200 2.0MHz İşlemci, 667MHz FSB, 4MB Cache
    Intel I945PM + ICH7-M Chipset
    1GB DDR2 667MHz Bellek

Görüntü ve Ses:
    15.4" Parlak LCD Ekran
    256MB Nvidia GeForce Go 7600 Ekran Kartı
    1.3MP Dahili Kamera

Depolama:
    100GB 5400rpm Sabit Disk
    DVD+-RW Dual Layer Optik Sürücü
    3in1 (SD,MMC,MS) Bellek Kartı okuyucusu

İletişim:
    56K fax modem
    10/100Mbps Ethernet
    Intel 3945 Kabloszu Ethernet
    Kızılötesi
    Bluetooth

Bağlantılar:
    4 x USB 2.0 port
    1 x RJ45 ethernet jack
    1 x RJ11 modem jack
    1 x S-VIDEO
    1 x Firewire(1394) port
    1 x VGA (monitör) çıkış
    1 x PCMCIA
    Kulaklık ve ses(SPDIF)
    Mikrofon

İşletim Sistemi:
    Microsoft Windows XP Home Tür

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gren -- 28 Aralık 2006; 15:55:56 >

• quote:

çok çok farklı olacağını sanmıyorum
    ama pahalı notebooklarda mesela sony veya toshiba cosmis serisinde ancak ekranın daha iyi olacağı kanaatindeyim
    yazdıklarım sadece yorum bu konuda kendi tecrübeleri olan arkadaşlar durumu daha iyi yorumlayabilir
    aynı özellikte ekran bilgileri olan leri kıyaslarsa konu daha çok açıklığa kavuşabilir
    birde bu gün araştırırken rastladığım şu datron gözüme çok şık geldi ama datronla ilgili forumlarda yorum bulmak zor

-DATRON WXS.........................................................................2400YTL

1GB DDR2 667MHz Bellek

Görüntü ve Ses:
    15.4" Parlak LCD Ekran
    1.3MP Dahili Kamera

Depolama:
    100GB 5400rpm Sabit Disk

İletişim:
    56K fax modem
    10/100Mbps Ethernet
    Kızılötesi
    Bluetooth

Bağlantılar:
    4 x USB 2.0 port
    1 x RJ45 ethernet jack
    1 x RJ11 modem jack
    1 x S-VIDEO
    1 x Firewire(1394) port
    1 x VGA (monitör) çıkış
    1 x PCMCIA
    Kulaklık ve ses(SPDIF)
    Mikrofon

İşletim Sistemi:

eyw hocam saolasın yorumun için bende o kanaatteyim sony gibi kaliteli markalarda kendini belli edecektir bu durum ayrıca sana tavsiyem fazla bilinmeyen markalara bakma derim çünkü hem kafanı karıştıracaktır hemde zaten senin dediğin gibi yorumları değerlendirme imkanı çok fazla bulamayacaksındır bu markalar hakkında.En iyisi 2 en fazla 3 laptop arasında gidip gelmek bunların hakkında iyice araştırmak.Başka bi marka devreye girince iyice kafalar karışıyo sadece bi tavsiye

• Acer bu güzelim sisteme hala go 7300 ekran kartı koyuyo hayret..Alet süper ama bence bi çok oyun meraklısı sırf bu karttan dolayı başka markalara yöneliyo..(ben dahil)
  • tavsiyen için sağol
    ama ben şu linklerde bu konuyu sordum vede oyunla ilgili problem yok görünüyor ama tabiki masaüstüler kadar başarılı olmayabilir

http://forum.donanimhaber.com/m_10955329/mpage_2/key_/tm.htm
    http://forum.donanimhaber.com/m_7560656/mpage_15/tm.htm

quote:

Orjinalden alıntı: bruisedankle

Acer bu güzelim sisteme hala go 7300 ekran kartı koyuyo hayret..Alet süper ama bence bi çok oyun meraklısı sırf bu karttan dolayı başka markalara yöneliyo..(ben dahil)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gren -- 30 Aralık 2006; 14:05:39 >

• zaten bende normalde 2 model arasında gidiyorum
    bu arada aceri araştırdım pek sorun çıkaran bir alet değil izlenimi aldım
    yani acer dünyada ilk 5te olan bir marka ve forumdada en çok kullanılan model
    yani bütün bunların ışığı altında acerde iyi bir tercih konumunda ama ben delle daha yakınım

datrona gelince pek çok tv kanalının masaında datron var birde bu modelçok şık görünüyor o yüzden onuda yazdım
    quote:

Orjinalden alıntı: ibrahim_995

quote:

çok çok farklı olacağını sanmıyorum

1GB DDR2 667MHz Bellek

Görüntü ve Ses:
    15.4" Parlak LCD Ekran
    1.3MP Dahili Kamera

Depolama:
    100GB 5400rpm Sabit Disk

İletişim:
    56K fax modem
    10/100Mbps Ethernet
    Kızılötesi
    Bluetooth

Bağlantılar:
    4 x USB 2.0 port
    1 x RJ45 ethernet jack
    1 x RJ11 modem jack
    1 x S-VIDEO
    1 x Firewire(1394) port
    1 x VGA (monitör) çıkış
    1 x PCMCIA
    Kulaklık ve ses(SPDIF)
    Mikrofon

İşletim Sistemi:

eyw hocam saolasın yorumun için bende o kanaatteyim sony gibi kaliteli markalarda kendini belli edecektir bu durum ayrıca sana tavsiyem fazla bilinmeyen markalara bakma derim çünkü hem kafanı karıştıracaktır hemde zaten senin dediğin gibi yorumları değerlendirme imkanı çok fazla bulamayacaksındır bu markalar hakkında.En iyisi 2 en fazla 3 laptop arasında gidip gelmek bunların hakkında iyice araştırmak.Başka bi marka devreye girince iyice kafalar karışıyo sadece bi tavsiye

• ACER'i herkese tavsiye ederim...

Özellikle 5634 ve 5635 modelleri çok iyi olmuş...

Gönül ferahlığı ile alabilirsiniz...
  • quote:

Orjinalden alıntı: freeboyy

ACER'i herkese tavsiye ederim...

Özellikle 5634 ve 5635 modelleri çok iyi olmuş...

Gönül ferahlığı ile alabilirsiniz...

acer in hangi modeli var dostum sende?bi soru daha dell 6400 cs 11 mi yoksa acer in bu modellerinden biri mi?nedenleriyle birlikte açıklarsan sevinirim
  • Orjinalden alıntı: gren

zaten bende normalde 2 model arasında gidiyorum
    bu arada aceri araştırdım pek sorun çıkaran bir alet değil izlenimi aldım
    yani acer dünyada ilk 5te olan bir marka ve forumdada en çok kullanılan model
    yani bütün bunların ışığı altında acerde iyi bir tercih konumunda ama ben delle daha yakınım

datrona gelince pek çok tv kanalının masaında datron var birde bu modelçok şık görünüyor o yüzden onuda yazdım

dell olarak cs11 mi yoksa tr11 mi seçeceksin?2.0 ile 1.83 arasındaki fark kendini hissettirir mi?nedense acer alma diyolar banada dell e yöneldim bu yüzden

iyi bayramlar herkese

• 1 aydır Acer 5635 kullanıyorum. Soru sormak isteyenlerin sorularını yanıtlayabilirim.
    Ama kısaca anlatayım..
    Ben bu bilgisayarı 3 ay araştırarak hala sonamo satmaya çalışan satıcıları atlatarak önce coreduo sonra core2duo, F3JC siparişini de atlatıp(çünkü batarya çıkıntısı iğrenç duruyor), biraz da paraya kıyıp gözüm arkada kalmadan aldım. şu an bakıyorum internete yine bu bilgisayarı alırdım heralde..

Acer 5635 ile gelen harddiskte gömülü recoveryde bilgisayara ait birçok program var. ayrıca ekranı muhteşem. Benim philips masaüstü monitörüyle yanyana koydum, monitörümdeki beyaz gri oldu acerin yanında. Ayrıca dizaynı muhteşem, arkası gri siyah ve malzemesi çok hoş. media center olması çok güzel. Harddiski kendim böldüm ve Dosyaları Fat32'den NTFS'ye çevirdim, başlangıçtaki programları iptal edip modifiye ettim ve benim masaüstünden daha hızlı şu an. pil 2 saat gidiyor..

• dostum sağol herkes bu acerın oyun performansından bahsetmış ben acer topıklerine sordum ıyı dendı
    gerçı benım içın oyun 2.plan
    sende bahsedebilırmisın

İBRAHİM
    ben tr11 veya 5635 alacağım
    neden dersen
    1.83 ıle 2 arasında çok fark yok
    ama ön bellek 2 ile 4 arasında fark çok
    2-3 yüz ytl ıçın digerıni niye almadım dememek ıçın
    aldımı 5 yıl degiştırmem en az nasıpse
    ama wınpeace de
    cs11 var oda memnun
    bırde tavsiye bence acer-del-toshiba sec ı bay!
  • quote:

dostum sağol herkes bu acerın oyun performansından bahsetmış ben acer topıklerine sordum ıyı dendı
    gerçı benım içın oyun 2.plan
    sende bahsedebilırmisın

İBRAHİM
    ben tr11 veya 5635 alacağım
    neden dersen
    1.83 ıle 2 arasında çok fark yok
    ama ön bellek 2 ile 4 arasında fark çok
    2-3 yüz ytl ıçın digerıni niye almadım dememek ıçın
    aldımı 5 yıl degiştırmem en az nasıpse
    ama wınpeace de
    cs11 var oda memnun
    bırde tavsiye bence acer-del-toshiba sec ı bay!

eyw dostum tavsiyen için saolasınevet büyük bi araştırmadan sonra asus u eledim ve dediğin markalar arasında kaldım.aslında toshiba yı da eledim fiyatı biraz uçuk olmasından dolayı özelliklerine bakılırsa ama ondaki ekran kartının 7600 olması ilerisi için beni düşündürüyo.Acaba diyorum ki toshiba yı alsam üstüne ram taktırsam canavar olur ama bi yandan da laptobu taksitle alacağım için aylık taksit ücretinin 200 ü aşmamasını düşünüyorum(12 aya böldüğümüzde).Bu yüzden toshibayı da eledim gibi.Bi dell birde acer kaldı.Nedense acer kullanıcıları forumda gözükmediği için çok fazla yorum göremiyoruz.Bu yüzden en ağır basan dell şimdilik

önümüzdeki hafta final sınavlarımı atlattıktan sonra laptobu alırım diye düşünüyorum.Ayrıca ocak ta laptop fiyatların düşeceği yönünde duymuştum ne kadar doğru bilmiyorum

iyi bayramlar

• toshibalar pahalı elbette
    512ye 1gba yükseltiliyor ama ben orjinal severim
    ama dediğin olur sonuçta
    bende pahalı olduğu için eledim toshibayı

yani bu ikisinden birini alacağım

-DELL INS6400-TR11 ....................................................2400YTL

Intel Core 2 Duo T7200
    2.0 GHz
    667 Mhz
    2x2MB
    1024MB
    DDR2
    533 Mhz
    Max 2048 Mb
    120 Gb SATA
    5400 Rpm
    256 Mb
    ATI
    Radeon X1400
    15.4 " TRUE LIFE
    WXGA
    1280*800
    DVD±RW Double Layer
    Kart Okuyucu
    Wireless
    BlueTooth
    Windows XP HOME Ed. TR
    2.8KG
    4 USB - VGA - IEEE 1394 TV OUT
    -ACER AS5635WLMI......................................2300YTL

Intel Core 2 Duo T7200
    2.0 GHz
    667 Mhz
    2x2MB
    1024MB
    DDR2
    Max 4096 Mb
    120 Gb
    5400 Rpm
    256 Mb
    NVIDIA
    Geforce GO 7300
    15.4 " CRYSTALBRITE
    WXGA
    1280*800
    DVD±RW Double Layer
    Kart Okuyucu
    Wireless
    Kamera
    BlueTooth
    Win Xp Media Center
    2.95KG
    3 USB - VGA - TV OUT

• @gren

Al artık şu DELL 7200'ü, sen de rahat et biz de rahat edelim değil mi Tek çıkar yool bu gibi.Konfigürasyonları sürekli değiştiriyorsun ama sabit kalan tek makine DELL oluyor hep.Bence DELL daha mantıklı seçim olacaktır.
  • hocam sen bu dedıklerın bence acer ıcın gecerlı deyıl senın yanlısın var acer cok kalıtelı yanı asusu f3j ıle karıstırdın benceee cunku acer kullannanalar hıc boyle bırsey yazmadıı tabıkı acer agır abıler kullanırlar saten
    quote:

Orjinalden alıntı: WinPeAcE

quote:

Orjinalden alıntı: ibrahim_995

quote:

Orjinalden alıntı: WinPeAcE

Sana tavsiye acera bulaşma bir yakından iyice incele düğmeler dökülüyor resmen şu an iyi gelir 6 ay sonra pişman olabilirsin

dostum bişi sorayım acer kullandın mı hiç??kullanmadıysan bu yorumu yapman biraz tuhaf acer kullanıcılarına sormak daha iyi bence.gren arkadaşımızın da kafası baya karışık benim gibi.yanlış anlama benim de fazla bilgim yok laptoplar hakkında ama kullanan arkadaşların bizzat vevapları daha yararlı olur kafası karışmış arkadaşlara

yorum yapma iznimi almak mı gerekiyor forumda ! kullanmak değil ben sadece kasasına yorum yapıyorum dış görünüşüne yorum yapıyorum farkındaysan sisteme değil veya başka birşeye değil. Bayağı laptop inceledim alırken .kullanılan malzeme biraz kalitesiz.özellikle ekran altı tuşlarında biraz bastırsa içe gömülecekmiş gibi duruyor.İsteyen istediğini alır.burada görüş bildiriyoruz.

• hocam bazı sozler reklam kokuyor bence sen acer all dellden 3 farkı var hem kalıte hem kamera hemde medıa center ben alıcam 2 hafta sonra bu laptopu vatan bılgısayardan
  • quote:

Orjinalden alıntı: cem650

hocam sen bu dedıklerın bence acer ıcın gecerlı deyıl senın yanlısın var acer cok kalıtelı yanı asusu f3j ıle karıstırdın benceee cunku acer kullannanalar hıc boyle bırsey yazmadıı tabıkı acer agır abıler kullanırlar saten

Valla ben de son derece ağır bir abiyim.1.84 boyum var ve 115 kiloyum Ama DELL 6400 T2300E AD12 kullanıyorum Ağır abilik ACER'a mahsus değilmiş demek ki

• Buarada bence ister dvd yazıcı olsun iter combo sürücü olsun, bu tip donanım ekipmanlarının laptopun sol tarafında olması gerekiyor.Ben sağ tarafta bulunan bu tür donanımlar için tasarım hatası diyorum.Sağ tarafta mouse kullanıyoruz.Şimdi her dvd yazıcıyı açışımızda mouse'yi havaya mı kaldıracağız biz???Aynı tasarım hatası DELL 1300'lerde de var.Benim öznel düşüncem bu yönde.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.