Şimdi Ara

(HANGİSİ ALMALIYIZ?)-ACER 5635 WLMI-DELL INS 6400TR11-TOSHİBA A100-847? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
107
Cevap
0
Favori
3.759
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

dostum artık birini birini alacağım sonuçta
    peki laptop alırken neye dikkat etmek gerekiyor
    internetten almayacağım haliyle
    denemeden alınmaz heralde
    önerileriniz var mı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gren -- 2 Ocak 2007; 19:36:10 >
  • arkadaşlar media center in fonksiyonu nedir çok fazla önemli midir?ayrıca dell 6400 cs ya da tr modelinde 9 cell pilli olanlarının da olduğu duydum.Türkiye de bunlar satılıyor mu?bilgilendirirseniz sevinirim

iyi bayramlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: ibrahim_995

arkadaşlar media center in fonksiyonu nedir çok fazla önemli midir?ayrıca dell 6400 cs ya da tr modelinde 9 cell pilli olanlarının da olduğu duydum.Türkiye de bunlar satılıyor mu?bilgilendirirseniz sevinirim

iyi bayramlar
    Dellin pili hakkında bir bilgim yok ama media center hakkında şunu diyebilirm. Media center xpnin özel bir sürümü ve xp prodan çok farkı yok. En önemli farkı adında anlaşılacağı gibi bütün mediaları tek bir ortamda yani merkezde toplayan bir programa sahip olması yani media center programında tv kartını kullanabilir bütün videolarını müziklerini oynatabilir.Ayarladığın saate kayıt yapabilirsin filan... ama bu özelliği çok daha iyi yapabilen harici programlar var zaten xp home yada pronun üstüne o programlardan birini kurduğun zaman zaten daha iyi bir media centera sahip olmuş olucaksın ondan dolayı media centerı gözünüzde fazla büyütmeyin derim.Benim naçizane tavsiyem bu. Kolay gelsin ilşallah gzel bir seçim yaparsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ateso8634 -- 3 Ocak 2007; 1:51:46 >

• Media center editionun farkı media seçeneklerine tek bir menüden ulaşabiliyorsun ve gayet güzel bir menüsü var. resim, video, müzik, party mode gibi özellikleree tek bir ayardan ulaşıp kullanbiliyorsun. Ayrıca renk tonları daha hoş. Aslında xp profesyonel olması en önemli farkı.Açıkcası Xp Home çok sıradan ve kullanışsız kalıyor bunun yanında. Valla açıkca olmadan asla diyemem ama olsa daha hoş olur ki laptopa ayrı bir hava katıyor. özellikle o menüyü açıp mediayı oradan yönetince.
  • Dvd writer için arkadaşın söylediğini pek anlamadım ama ben wireless mouse kullanıyorum ve usb girişi sol tarafta ve Dvd Write sağda. yani mouse'u neden havaya kaldırıyoz bunu anlamadım.
  • bnce acer wlmi5635
  • Ben hiç düşünmeden Acer5635 almayı düşünüyorum...

Size de tavsiye ederim...
  • quote:

Orjinalden alıntı: tamerin

Dvd writer için arkadaşın söylediğini pek anlamadım ama ben wireless mouse kullanıyorum ve usb girişi sol tarafta ve Dvd Write sağda. yani mouse'u neden havaya kaldırıyoz bunu anlamadım.

solaklar için bi sorun teşekkül etmez tabi ama sağ elle mouse kullananlar için bu durum biraz rahatsız edici.Arkadaş bunu açıklamaya çalışmış.Yani dvd sağ tarafta olunca usb de sağda olunca dvd açılıp kapandığında hele sağ elle kullanıyorsak mouse u rahatsız edecektir dvd nin açılıp kapanması.Fakat bu durum laptobun alınmaması için bir neden değildir kanımca
  • Arkadaşlar media center hakkındaki yorumlarınızdan dolayı teşekkürler.Ayrıca şu pil durumunu da açığa çıkarırsanız arkadaşlar çok memnun olcam.Sorumu tekrarlayayım Türkiye de 9 cell li dell 6400 cs ya da tr modelleri satılıyor mu?Satılıyorsa direkt alırım diye düşünüyorum pil önemli benim için

şimdiden saolun
  • quote:

Orjinalden alıntı: ibrahim_995

Arkadaşlar media center hakkındaki yorumlarınızdan dolayı teşekkürler.Ayrıca şu pil durumunu da açığa çıkarırsanız arkadaşlar çok memnun olcam.Sorumu tekrarlayayım Türkiye de 9 cell li dell 6400 cs ya da tr modelleri satılıyor mu?Satılıyorsa direkt alırım diye düşünüyorum pil önemli benim için

şimdiden saolun

yorum yok mu arkadaşlar bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim

• bence görüp dokunup iyice incelemeden almayın ben acer kullanıyorum, etrafımda gördüğüm asus veya hp lere göre bana biraz kasa kalitesi düşük geldi modele göre durum değişebilir tabi
  • quote:

Orjinalden alıntı: st_emx

bence görüp dokunup iyice incelemeden almayın ben acer kullanıyorum, etrafımda gördüğüm asus veya hp lere göre bana biraz kasa kalitesi düşük geldi modele göre durum değişebilir tabi

modeli nedir hocam yorumların için saolasın
  • ben acer-dell-toshiba-hp pavillion kasalarını biraz denemiştim teknolojixte
    benim yorumumma göre en sağlaM KASA DELL6400dü,onu TOSHIBA takip ediyordu
    HP PAVİLLİON kasası hiç güven vermedi bana zaten yetklide sorunlu olduğunu belirrti
    ACER core duolu ve daha eski bir modelinide baktım eski modelin kasası pek iyi değildi
    ama coreduolu model dell ve toshiba kadar değildi ama genede sağlam hissi verdi bana
  • arkadaşlar benim sorum şu
    alacağımız notebooku denerken nelere dikkat etmeliyiz
    -mesela ölü piksel var mı yok mu nasıl anlarız
    -veya bt -wirelesi test edebilirmi yiz
    vb neleri orada nasıl test edip alabiliriz
    yorumlarınızı bekliyorum
    hepinize teşekkürler
  • gren dostum alıyo musun artık laptopu bende bıktım artık araştır araştır kafayı yicemdell 6400 cs 11 modelini yada uygun fiyata bulursam tr11 modelini alcam senin düşüncen ne?Karar verebildin mi ?Umarım dogru karar verip kavuşuruz laptoplarımıza iyi günler
  • usb belleğe ölü pixel programını atın ve gidin alacağınız aleti seçin ve yükleyip deneyin birde everesti yükleyin sistem özelliklerine bakarsınız.ben öyle yaptım
    bluetooth içinse bir telefondan dosya atarak deneyebilirsiniz.
    wireless de büyük ihtimal çalışır bu kadar işlemden sonra
  • Bu kadar yazılan çizilen arasından gözüme çarpan 2 model var.Birisi ASUS F3JP diğeri ise DELL 6400 T7200 modeli.Bu iki laptop kasa kalitesi ve donanım olarak önde geliyor.Özellikle belirtmek gerekirse ASUS F3JP'nin özelliklerine ve ekran kartına bakınca insan etkileniyor.
  • Arkadaşım benim en büyük hayal kırıklığım Asus siparişimden sonra Arkasından 3 cm kadar çıkan piliydi. Tamam biraz fazla dayanıyormuş ama her dakika kullanmadığım anlarda bile o pil çıkıntısı görecek olmam beni caydırdı. Marketlere hep pilsiz hali sunuluyor. o zaman tasarım güzel görünüyor ama pil takınca sanki yokmuş da bir yerlerden uydurmuşlar gibi geliyor bana.

http://forum.donanimhaber.com/m_11063011/tm.htm Bu adreste pilin takılı hali var, alt taraflarda..
  • quote:

Orjinalden alıntı: tamerin

Arkadaşım benim en büyük hayal kırıklığım Asus siparişimden sonra Arkasından 3 cm kadar çıkan piliydi. Tamam biraz fazla dayanıyormuş ama her dakika kullanmadığım anlarda bile o pil çıkıntısı görecek olmam beni caydırdı. Marketlere hep pilsiz hali sunuluyor. o zaman tasarım güzel görünüyor ama pil takınca sanki yokmuş da bir yerlerden uydurmuşlar gibi geliyor bana.

http://forum.donanimhaber.com/m_11063011/tm.htm Bu adreste pilin takılı hali var, alt taraflarda..

görüntüsü hoş değil elbet zaten ondan önemlisi performans fiyat açısından çok iyi ama sorunlarına bakılırsa herkes benim gibi asus almaktan vazgeçiyo.benim için performans daha önemli sonra görünüş asus gibi markada yaşanan birçok sorunu da asus a yakıştıramıyorum. asus

• Merhaba,

Benim de aynı şekilde kafamda bu 2 model var. Sabaha kadar araştırıp, karar verip Bostancı Vatan'a gidip alacağım.
    Yalnız mesaj tarihlerine bakıyorum, fiyatlara anlam veremiyorum.

Dell Insprion 6400 TR11, 2400 YTL denmiş, 2475 olarak düzeltilmiş.(24 Aralık'da)
    Bakınız 1599$ + KDV, Kur 1,44.
    2.717 YTL'ye geliyor.

Acer AS5635WLMI, 2300 YTL denmiş.
    Bakınız 1499$ + KDV, Kur 1,44.
    2.547 YTL'ye geliyor.

2 haftada fiyatlar arttı mı yoksa verdikleriniz KDV'siz miydi?
    Gerçi KDV'siz olsa da tutmuyor.
    25 Aralık'da Dolar 1.4291 (TCMB)
    KDV'siz Dell = 2285 YTL, KDV'li 2696 YTL
    KDV'siz Acer = 2142 YTL, KDV'li 2527 YTL

Finansbank 11 Taksit %8 indirim fiyatları mı yuvarlatılmış yoksa?
    Bir açıklama getirir misiniz, yanlışlık nerede?

İyi geceler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cofaruk -- 6 Ocak 2007; 2:27:58 >

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.