Şimdi Ara

Hangi uydu alıcısı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
641
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar yaklaşık 15 yıldır digitürkten başka uydu kullanmadım.. bu hafta yeni evime taşınıyorum ve evdeki anten çıkışlarında 3 tane uydu bağlı olduğu ve istediğin uydu cihazını bağlayıp izleyebileceğim söylendi..

uydu konusunda bilgili olmadığım için bir kaç sorum olacak..

1. digitürk gibi kendini güncelleyen

2. avrupa maçlarını izlerken kapanan kanalları kendi otomatik açan..

3. avrupanın diğer liglerini şifre girmeden açan..

böyle bir uydu alıcısı mevcutmudur?

• quote:

Orijinalden alıntı: burakofly

Arkadaşlar yaklaşık 15 yıldır digitürkten başka uydu kullanmadım.. bu hafta yeni evime taşınıyorum ve evdeki anten çıkışlarında 3 tane uydu bağlı olduğu ve istediğin uydu cihazını bağlayıp izleyebileceğim söylendi..

Kendini güncelleyen uydular belli bir zaman sonra desteği keser.Dreambox800HD SE modeli sizin işinizi görecektir.İnternet üzerinden serverle bazı uydularda bazı şifreli kanalları açar...Tabiki server fiyatı+internet fiyatı size kalmış...

• quote:

Arkadaşlar yaklaşık 15 yıldır digitürkten başka uydu kullanmadım.. bu hafta yeni evime taşınıyorum ve evdeki anten çıkışlarında 3 tane uydu bağlı olduğu ve istediğin uydu cihazını bağlayıp izleyebileceğim söylendi..

Selamlar,

Platform cihazları QAM sistemli cihazlar olduğu için, platform tarafından uydu üzerinden kontrol edilebilir cihazlardır. Standart uydu cihazları ise, universal özellikli uydu cihazı olduğu için, yapısı gereği uzaktan kontrol edilemezler. Sadece belli zamanlarda uydu üzerinden firmware desteği v.s. verilebilir.

Dolayısı ile sorularınıza gelecek olursak;

1. Universal uydu cihazları digitürk gibi kendini güncelleyemez. Neye göre günceleyecek, ucu açık bir istek. Oysa platform cihazları, platformun öngöreceği konularda kendini güncelleyebilir sadece... Yani platform cihazı kendi uydusunun dışındaki uydulara göre kendini güncelleyemez. Yani universal özellikli uydu cihazı derken neyi anlattığım kavranabilmiştir umarım.

2. Bazı universal özellikli uydu cihazlarına bu destek verilse bile, destek cihazın yaşam eğrisi boyunca olmaktadır. Pratikte bu süre, 1 - 2 yılı geçememektedir. Bu türdeki universal özellikli cihazlar, giriş seviyesi ürünler olduğu için(yani en ekonomik ürünler) yeni model cihazlar çıkınca, bir önceki modele şifreli yayın desteği kesilmektedir.

3. İki no'lu maddede izah edildi.

Dolayısı ile platformu 15 yıl boyunca izlediğiniz mantıktaki gibi, universal özellikli cihazlardan böyle bir hizmeti almak işin mantığı gereği mümkün değildir.

PC bilginiz iyi ise, linux enigma yazılımlı uydu cihazı almanızı tavsiye ederim. Cihazın her türlü ayarını bizzat baştan kendiniz yapmanız gerekmektedir.

Şifreli kanalları izlemekte iki yöntem vardır.

a) Emulation (benzeşim) yöntemi; Kısaca "emu" diyoruz. Emu yönteminde, linux enigma'lı cihaza uygun emulatör yüklenerek izlenebilir. İnternet bağlantısına gerek yoktur. Çeşitli uydularda emu ile izlenebilecek kanalların listesi link'tedir.
    http://www.dvbsupport.net/paytv.html

b) Card sharing ( kart paylaşım ) yöntemi; "Cihaza uygun emulatör yüklenilmesi + internet bağlantısı + server üyeliği" gereklidir. a) bendinde belirttiğim kanalların dışında kalan kanallar ancak kart paylaşım yöntemi ile izlenebilir. Kart paylaşım yöntemi ile de çeşitli uydularda, çeşitli platformlara ait kanallar bulunmaktadır. Link'ten "uydular + kanallar + şifreleme sistemleri" görülebilir.
    http://www.flysat.com/satlist.php

Bu konunun detayları ile ilgili açık alandan yada özel alandan başka soru sorulmaması dileğiyle...

Mesajım bilgilendirme maksatlı olup, konunun ne olup, olmadığının kavranılması maksadıyla yazılmıştır.

Saygılar, sevgiler.

• quote:

Orijinalden alıntı: peer16401

quote:

Kendini güncelleyen uydular belli bir zaman sonra desteği keser.Dreambox800HD SE modeli sizin işinizi görecektir.İnternet üzerinden serverle bazı uydularda bazı şifreli kanalları açar...Tabiki server fiyatı+internet fiyatı size kalmış...

hocam bıktık para vermekten zaten değişme sebebide bu paralar

• Yapacağınız başka bir şey yok belgesel izlemek istiyorsan server şart maç izlemek ise AZERSPACE46 2. çanak kurun ve İdmanTV ve AzTV Azeri kanallarında maçlar yayınlanıyor...
  • güncelleme dediğim yeni kanallar çıktığı zaman güncelleme ile kanllar gelsin yeterli ve az tv idman tv ntv spor gibi kanallar maç yayını sırasında kapanmasın...

yani bana hem uygun hemde teknik servisi iyi bir cihaz lazım...

bis denen şeyi elimle girmek yerine adamlar güncelleme yayınlasın mesela...

• dreambox üzerinde key güncellem var zaten internet kablosu takılı olsun enigma2 hazır kurulu ayarlarıda yapıldı mı? siz sadece şifreleri elle internet kablosu takılı ise kutuda güncellenir.Kanal gelsin derseniz platformaları tercih edebilirsiniz..Dediğim gibi onlarda uydu anten üzerinden kendileri güncelliyor buda insan gücü iledir...Dreambox 800HD SE sizin için hayli işinizi görür...İdman ve AzTV için bütün cihazlar çözüyor.Dreambox 800HD se klon(kopyalanmış donanım) 600tl civarı ve üzeride olabilir.aşağısıda olabilir.Orjinali ise 2000tl gibi bir fiyatı var...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi peer16401 -- 26 Aralık 2013; 15:23:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: peer16401

dreambox üzerinde key güncellem var zaten internet kablosu takılı olsun enigma2 hazır kurulu ayarlarıda yapıldı mı? siz sadece şifreleri elle internet kablosu takılı ise kutuda güncellenir.Kanal gelsin derseniz platformaları tercih edebilirsiniz..Dediğim gibi onlarda uydu anten üzerinden kendileri güncelliyor buda insan gücü iledir...Dreambox 800HD SE sizin için hayli işinizi görür...İdman ve AzTV için bütün cihazlar çözüyor.Dreambox 800HD se klon( kopyalanmış donanım ) 600tl civarı ve üzeride olabilir.aşağısıda olabilir.Orjinali ise 2000tl gibi bir fiyatı var...

Klon; çakma değildir.

Çakma = Sahte anlamındadır. Sahte olan bir mal, orijinali gibi aynı işlevleri yerine yerine getiremez.

Mesela;

Çakma cep telefonu vardır, orijinalindeki yazılımla değilde, daha basit bir yazılımla çalışır.

Klon cep telefonunda ise, orijinal cep telefonunun yazılımı çalışabilir.

gibi...

Yine klon konusunda çarpıcı bir örnek daha vereyim;

İngilizler tarafından klonlanarak, doğurtulmuş doly isimli koyun vardır. Doly, laboratuar ortamında üretilmiş bir canlı türüdür. Yani bildiğimiz tüp bebek gibi bir yöntemle üretilmemiştir. Bu nedele klonlanmış koyun olarak, literatürde yer almıştır.

Klon koyun doly'e bakacak olursak;

Doly klonlanmasına rağmen, yaşamı boyunca tüm özellikleri ile koyuna ait davranışları sergilemiştir. İşte klonlananan canlı yada ürünlerden, orijinali ile aynı davranış yada işlevleri sergilemesi beklenir.

Bu izahatten sonra; klonlanmış uydu cihazları, orijinal uydu cihazları ile aynı işlevlere sahip olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Oysa sahte yada amiyane tabirle çakma ürünler, orijinalinin özellik, yetenek ve işlevlerine sahip ürünler değildir.

Klon - orijinal, ayrımında kullanıcılarda yanlış izlenim bırakmaması için, bilgi verme gereği hissettim.

Saygılar, sevgiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanguzel_ -- 26 Aralık 2013; 15:23:26 >

• arkadaşlar evde internet kablosuz ve büyük ihtimalle tüm site için ortak kullanım olacak bana max 150 tl ye alabileceğim en iyi cihazı önerirseniz sevinirim
  • bir de hd uyumlu bir alıcı olmasını istiyorum. sd yayınları da fena olmasın.
    isteklerim bunlar sadece;
    -sorunsuz bir şekilde bissleri çözsün
    -hd uyumlu olsun
    -ekonomik olsun
  • quote:

arkadaşlar evde internet kablosuz ve büyük ihtimalle tüm site için ortak kullanım olacak bana max 150 tl ye alabileceğim en iyi cihazı önerirseniz sevinirim

quote:

bir de hd uyumlu bir alıcı olmasını istiyorum. sd yayınları da fena olmasın.
    isteklerim bunlar sadece;
    -sorunsuz bir şekilde bissleri çözsün
    -hd uyumlu olsun
    -ekonomik olsun

Neta 6400HD alınız, işlem tamamdır. Alıntıdaki kriterlerinizi karşılamaktadır.

Google 'dan araştırınız.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.