Şimdi Ara

HANGİ TYT DAHA ZORDU (ANKET)(+250) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
1.748
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki

HANGİ TYT DAHA ZORDU (ANKET)(+250)

(En Son Oy Tarihi: 18.1.2021)
Giriş
  • Sosyalinde belirgin bi zorluk artışı olduğunu düşünüyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 135 dakikada TYT 2020yi bitiremezsin

• korkmazharun K kullanıcısına yanıt
    niye ki bence sos daha kolaydı
  • Ben geçen sene pek bakmadım 18 1 yapmıştım bu sene calismama rağmen daha az yaptım biraz bilgi artırılmış

• korkmazharun K kullanıcısına yanıt
    hocam ben de bu sene neredeyse hiç bakmadım 18-1 yaptım hala şaşkınım
  • Türkce gecen seneye göre 1 tık daha zor.Sos daha zor mat ayni fen daha zor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sosyal zor olmasına rağmen 2019'dan iyi yaptım xd. Türkçe'de ise 2019'a göre 1 yanlış 1 boş daha fazla. Matematik ve fen aynıydı bence zorluk olarak.
  • arkadaşlar 2006-2007-2008 öss'ye, 2014 ve 2016 ales, 2015 yds, 2016 kpss'ye ve son olarak bu seneki tyt ve ayt'ye girmiş, 2018 ve 2019 tyt'leri analiz etmiş biri olarak söylüyorum.

ek 30 dakikayla dahi, 2020'nin tyt'si 2018 ve 2019 tyt'ye göre daha zordu.. özellikle türkçe'deki karmaşık, kafa yoran, birkaç kez okumayı gerektiren ve vakit alan paragraflar ile şimdiye kadar sorulmuş en ağır türkçe soruları diyebilirim.

bana göre tyt olarak ;

türkçe = 2020>2018>2019

mat= 2020=2019=2018

sosyal= 2020=2018=2019

fen= 2018>2020>2019

diyebilirim.

ekstradan ayt bağlamında ise daha önceleri sayısalcı olup bu sene tm'den giren biri olarak yorum yapacağım.

ayt mat = 2018>2019>2020

ayt edebiyat= 2020=2018>2019

diyebilirim zorluk seviyesi olarak.
  • Aklıma şey geldi..

Geçen seneki hangisi zor anketi..

Benzer sonuç çıkmıştı.

Sınav açıklanınca herkes morarmıştı şaşkınlıkla.

Yapmayın kendinize bunu.

Hangisi daha zordu değil hangisi daha çözülebilir bunu tartışın, kişisel fikrim bu. Katılmayanlar olabilir. Sakin.

TYT 2020, 2019’a göre daha çözülebilir bir sınavdı. 90 TYT’yi geçen sayısı geçen seneye göre arttığı “bariz” belli..

• +30olmasaydım 2020 ama öyle olunca baskı hissetmedim açıkçası.

• Anketin sonucunu görünce şok oldum. Allah aşkına yani siz farkında mı değilsiniz süre 30dk uzatıldı ben geçen seni matı yetiştiremedim bu sene çok rahat yetişti ve bence kolaydı da.Ki oturup öyle deli gibi Yks çalışmışlığım yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ribas0

Aklıma şey geldi..

Geçen seneki hangisi zor anketi..

Benzer sonuç çıkmıştı.

Sınav açıklanınca herkes morarmıştı şaşkınlıkla.

Yapmayın kendinize bunu.

Hangisi daha zordu değil hangisi daha çözülebilir bunu tartışın, kişisel fikrim bu. Katılmayanlar olabilir. Sakin.

TYT 2020, 2019’a göre daha çözülebilir bir sınavdı. 90 TYT’yi geçen sayısı geçen seneye göre arttığı “bariz” belli..
    Hocam aslında geçen sene tyt daha iyi geldi,ayt tyt korunumundan yaktı.ben geçen seneki kadar değişim oranı bekliyorum sonuçlarda mat iki senede de kolaydı zaten önemli olan fen

Türkçeyi katlettim umarım anlayabilmişsinizdir

• schmeiblak S kullanıcısına yanıt
    Selamlar hocam, hatırladım sizi.

Çünkü TYT 2019, TYT 2018’e göre daha eleyici idi.

Fakat AYT 2019, AYT 2018’in arkasında kaldı.

Görünen köy kılavuz istemiyor TYT 2020, 2019’a göre daha çok çözüldü. AYT 2020 de AYT 2019’a göre keza..

Fazla dile getirmenin hiçbir mantığı yok çünkü arkadaşlar bizleri yanlış anlıyor sanki birilerinin moralini bozmaya gelmişiz gibi düşünüyorlar.

Biz bu sıralama gelir demiyoruz, bize göre böyle olacak diyoruz. Kimsenin aksini iddia ettiğinde de gidip onlara hayır demiyoruz.

Kendinizi kışa hazırlayın, yaz çıkarsa bahtınıza.

Geçen sene bunu tecrübe ettik mi 2019 olarak? Bence ettik.. Çok şey öğretti geçen yaz bize.

• Sene 2015 olsaydı +1 verirdim

• quote:

Orijinalden alıntı: Ribas0

Selamlar hocam, hatırladım sizi.

Çünkü TYT 2019, TYT 2018’e göre daha eleyici idi.

Fakat AYT 2019, AYT 2018’in arkasında kaldı.

Görünen köy kılavuz istemiyor TYT 2020, 2019’a göre daha çok çözüldü. AYT 2020 de AYT 2019’a göre keza..

Fazla dile getirmenin hiçbir mantığı yok çünkü arkadaşlar bizleri yanlış anlıyor sanki birilerinin moralini bozmaya gelmişiz gibi düşünüyorlar.

Biz bu sıralama gelir demiyoruz, bize göre böyle olacak diyoruz. Kimsenin aksini iddia ettiğinde de gidip onlara hayır demiyoruz.

Kendinizi kışa hazırlayın, yaz çıkarsa bahtınıza.

Geçen sene bunu tecrübe ettik mi 2019 olarak? Bence ettik.. Çok şey öğretti geçen yaz bize.
    Hocam bemce de 1.3 katı gelecek ama 10k netlerine 20k yazanlar abartıyor biraz

Geçen sene önceki sınavın tytsi ilk kez tekrar kullanıldı,onun etkisi yüksek oldu o biraz nötrler artışı

Ayt matta çok oynama olmaz ,bizim bölüme gelen herkes zaten fulle yakın yapmış ,feni ise bilmiyorum bilgilendirirseniz sevinirim

Siz kaç katlık artış bekliyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi schmeiblak -- 30 Haziran 2020; 14:44:15 >

• WalterWhite00 kullanıcısına yanıt
    Hocam bana 2019 dan daha kötü olur sıralamalar diyerek kafayı yedirdiler ea 92k sayısal 179k geliyp 2019 a göre o zaman sıralamalar aynı mı kalır ?
    92k ea 130-140k olur diyorlar kafayı yedim

• Ribas0 kullanıcısına yanıt
    hocam tyt 2020 adına sizin gibi düşünmüyorum ama diğerlerinde haklısınız
  • Türkçe: 2020>2019
    2019 zaten zordu 2020 daha da zordu bunda tartışılacak bir şey yok bence
    Sosyal: 2019=2020
    Tarihte 2020 ufacık önde, coğrafyalar eşit bence, felsefelerde de 2020ye kayan bir eşitlik var. Din bariz kolay 2020de, din olmasa 2020 daha zor derdim de dinin kolaylığı 2019a ibreyi kaydıracak cinsten o yüzden eşit diyorum.
    Matematik: 2020≥2019
    Zorluk olarak fark yok, 2020 daha işlemli sadece. 30 dakika farkını düşünürsek eşitler, yoksa daha uzun olduğu için 2020ye gider zorluk.
    Fen: 2019>2020
    2019 kolaydı, 2020 daha kolaydı. Bunda çok yazılacak şey yok bence.
    Şahsi yorumum: TYT olarak 2020 bir tık daha zor 2019dan ancak AYT kolaylığı bu zorluğu kapatmakla kalmıyor genelde ibreyi 2019a kaydırıyor.

• Eşitler sorular zor değil daha uğraştırıcı mantık olarak aralarında fark yok sadece 2020'de daha fazla vakit alan Türkçe soruları var ama bu 30 dakikalık farkla kapanır zaten.

• Sucuk_Ağacı kullanıcısına yanıt
    hocam ea için sorun şu, normalde katsayısı en yüksek ders olan ayt mat'ın kolaylığı nedeniyle hayli fark oluşacaktır bu seneki taban puanlarla geçen senekiler arasında. bir miktar yığılmaya sebep olabilir bu durum. ama 92k olan ea 130 bine düşer mi bilemiyorum. bunu net olarak söylemek hatta tahminde bile bulunmak gerçekten çok çok zor.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.