Şimdi Ara

Hangi tahliye yoluyla en hızlı sonucu alırım ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
202
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 3 yıllık kiracımıza yıllık zamlarını hep tüfeye göre ve son olarak %25 sınırlamasına uyarak yaptık, şuan piyasanın 1/5 fiyatında. Arayolu bulalım biz de gayrimenkulden geçiniyoruz dedik 2/5 teklif ettik ama kabul etmedi kiracımız.

Ben seneye evleneceğim ve konut babamın, kendime yeni ev almak için evi satacağız (zammı kabul etse satmayacaktık)ama kiracımız evi emlakçılara ve alıcılara göstermeyecektir eminim, diğer yandan alıcılar içinde kiracısı olan evleri davalarla uğraşmamak için almıyorlar zaten.

2 farklı avukatla görüştüm, ilki yaklaşık 1 sene sürer derken diğeri 2 seneye yakın sürer + kiracı karşı dava açar uzar gider dedi.

Evi alıcılara göstermemesi sebebiyle dava açmak mı yoksa oğlum oturacak diyip dava açmak mı daha hızlı sonuç verir ?

• Oglunun oturması daha hizli sonuç verir ispati da kolay
  • İhtiyaç sebebiyle tahliye daha kolay
  • simsekmakkuin kullanıcısına yanıt
    Evi alıcılara göstermiyor diye dava açarak evin gösterilmesi yönünde kararı yaklaşık 3 ay içerisinde alabilirsiniz. Ancak bu size konutun tahliyesi yönünde fayda sağlamaz.

İstanbul’daysanız ihtiyaç sebebiyle tahliye davanızın da 2-3 seneden önce neticeleceğini sanmıyorum.
  • GurkanPak kullanıcısına yanıt

Bu da bir tecrübe olsun bana, iyilikten maraz doğar lafını iliklerime kadar hissedeceğim galiba. Teşekkür ederim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.