Şimdi Ara

Hangi programlama dilini seçmeliyim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
894
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese merhaba, HTML-CSS ve çok iyi sayıla bilecek derecede Photoshop bilgim var. Web tasarım konusunda fena değilim, fakat artık tasarladığım sayfaları işlevsel hale getire bilmek için web programlama dili arıyorum(PHP, ASP, .NET vb...) şuanlık iş web programlamayı iş olarak düşünmüyorum. en kolay öğrene bileceğim hangisini önerirsiniz? ASP'ye biraz bakmak istedim fakat bilgisayarım Home Basic olduğu için ISS yokmuş sanırım. ASP önerecekler yanlarında bilgisayarımda ASP,NET'i çalıştıra bilmek için öneride vere bilir mi?

• PHP öneriyorlar, öneriyorum, önerirler.
  • PHP
  • visual studio ile asp.net kullanırsan iss sorunu yaşamazsın. zaten asp.net varken asp ile başlamak çok saçma bence. ama php mi asp.net mi tartışılabilir.

ben hangisini kullanırsan kullan senin için farkedeceğini düşünmüyorum, benim önerim asp.net kullanımı daha basit, bir çok şey hazır uğraşmana gerek bırakmıyor.
  • PHP
  • Merhaba,

Bende PHP'yi öneriyorum.
  • PHP ve Photoshop ile çok iyi siteler yaparsın dostum (yanlış anlamayın Asp.net ile de olur hatta ben C# öğreniyorum ama ben php yi daha çok seviyorum.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CoolBomb -- 29 Eylül 2013; 14:07:33 >
  • Peki,o zaman şu eski ASP kitabını rafa kaldırma vakti geldi. :D
  • Sadece web amacli olarak dusunuyorsaniz o zaman PHP.

Ama hem web olsun, hem de masaustu programlar, hem de ufak isler gorecek scriptler yazayim diyorsaniz, o zaman Python.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.