Şimdi Ara

hangi monitör(acil)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
1
Favori
1.038
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar aşağıdaki iki monitöründe fiyatı aynı aoc markalı ürünün görüntüsü daha güzel gibi fakat dvı çıkışı var ama hdmı çıkışı yok kontrastlarından falan pek anlamam bende size bir soruyum dedim sizce hangisi alınmalı

http://www.vatanbilgisayar.com/samsung-s22a350h-215-s22a350h-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=58907

http://www.vatanbilgisayar.com/monitor/aoc-e2243fw-215-e2243fw-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=56144

evet arkadaşlar yardımlarınız bekliyorum şimdiden yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: musa143

arkadaşlar aşağıdaki iki monitöründe fiyatı aynı aoc markalı ürünün görüntüsü daha güzel gibi fakat dvı çıkışı var ama hdmı çıkışı yok kontrastlarından falan pek anlamam bende size bir soruyum dedim sizce hangisi alınmalı

http://www.vatanbilgisayar.com/samsung-s22a350h-215-s22a350h-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=58907

http://www.vatanbilgisayar.com/monitor/aoc-e2243fw-215-e2243fw-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=56144

evet arkadaşlar yardımlarınız bekliyorum şimdiden yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim

Ben olsam Samsungu alırdım en azında adi var servisi var aoc cok tanınmadıgi icin ne kadar guvenilebilir 5.000.000. Dinamik konstrat Dio ama rakamlar ne kadar doğru veya sana bı tavsiye de bulunayım Philips
    http://www.vatanbilgisayar.com/Monitör/philips-227e3lhsu00-215--genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=58390

• Aoc almanı öneririm aynısını arkadaşım kullanıyor Aoc Alman firmasının markasınıdır parçaları son derece sağlam ve dayanıklıdır Aoc monitörün full hd 1080p ve led özelliği mevcut. Samsung modelinde sadece led ekran özelliği var. Dediğim gibi Aoc ürününü almanı tavsiye ediyorum.
  • çöpe paranızı atıyorsunuz IPS panel olmayan monitör 250 tl den fazla etmez
    400 tlye TN panel almak için ya bilgisiz ya da salak olmak lazım

vatanda %25 indirim olduğunda bu monitörü alın
    ASUS 23" ML239H GENİŞ EKRAN IPS-LED MONİTÖR
    http://www.vatanbilgisayar.com/Monit%C3%B6r/asus-ml239h-23-ml239h-genis-ekran-ips-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=55905
    DELL UltraSharp U2312HM IPS bu monitöre de bakmanızı tavsiye ederim
    AOC 23" I2353FH GENİŞ EKRAN LED IPS MONİTÖR
    http://www.vatanbilgisayar.com/Monit%C3%B6r/aoc-i2353fh-23-i2353fh-genis-ekran-led-ips-monitor/productdetails.aspx?I_ID=59296

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yenerbalcı -- 20 Mart 2012; 3:34:30 >

• Samsung'un bahsettiğiniz modelinde ciddi sorunlar mevcut. Bu forumlarda yazılanları okuyun.

Haa bir de LG VE ASUS'un çıkarttığı 400 - 500 TL'lik IPS monitörlerden KESİNLİKLE uzak durun derim. Hepsinde ciddi miktarda BACKLIGHT BLEEDING (kenarlardan ışık sızması) sorunu var ve aldığınıza pişman oluyorsunuz, rahatsız ediyor.

LG'nin IPS 225V ve 236V monitörlerinden tam ikişer tane iade ettim. Değiştiren firma da (VATAN) hak verdi. LG Türkiye firması hala bi sorun olmadığı iddiasında :P Gözle görüneni görmeme konusunda oldukça ısrarlı arkadaşlar.

Gittim AOC'nin 2243fw modelini aldım.

Gerek tepkime hızı gerek ekranın düzgünlüğü bu fiyata şaşırttı. Ama mutlaka DVI girişli olanı alın.

Bu fiyat aralığında IPS teknolojisi henüz oturmadı. Uzak durun.

AOC'yi kullanıyorum. Eğer oyun merakınız da varsa sizi kesinlikle tatmin edecektir.

Not: Bi arkadaş "400 tlye TN panel almak için ya bilgisiz ya da salak olmak lazım" ifadesini kullanmış.

Pardon ama asıl salaklık ve cehalet 400 küsür tlye henüz teknolojisi oturmamış IPS monitör almak :)

AOC'nin sitesinde şu ifade var. Ne kadar doğru bilmiyorum tabi.

"AOC International (Europe) B.V, Avrupa içinde satılan AOC LCD monitörleri için, tüketicinin ürünü satın aldığı orjinal tarihten itibaren üç (3) yıllık bir süre boyunca bu üründe oluşabilecek malzeme ve işçilik hatalarını garanti kapsamı altına alacağını taahhüt eder. Bu süre boyunca, AOC International (Europe) B.V., tercihine bağlı olarak, ya hatalı ürünü yeni veya yenilenmiş parçalarla tamir edecek, ya da *ile işaretli aşağıda belirtilmiş haller dışında ücretsiz olarak yeni ya da onarılmış bir ürünle değiştirecektir."

Adamlar Almanya merkezli galiba...

• quote:

Orijinalden alıntı: ramaray

Samsung'un bahsettiğiniz modelinde ciddi sorunlar mevcut. Bu forumlarda yazılanları okuyun.

Haa bir de LG VE ASUS'un çıkarttığı 400 - 500 TL'lik IPS monitörlerden KESİNLİKLE uzak durun derim. Hepsinde ciddi miktarda BACKLIGHT BLEEDING (kenarlardan ışık sızması) sorunu var ve aldığınıza pişman oluyorsunuz, rahatsız ediyor.

LG'nin IPS 225V ve 236V monitörlerinden tam ikişer tane iade ettim. Değiştiren firma da (VATAN) hak verdi. LG Türkiye firması hala bi sorun olmadığı iddiasında :P Gözle görüneni görmeme konusunda oldukça ısrarlı arkadaşlar.

Gerek tepkime hızı gerek ekranın düzgünlüğü bu fiyata şaşırttı. Ama mutlaka DVI girişli olanı alın.

AOC'yi kullanıyorum. Eğer oyun merakınız da varsa sizi kesinlikle tatmin edecektir.

Not: Bi arkadaş "400 tlye TN panel almak için ya bilgisiz ya da salak olmak lazım" ifadesini kullanmış.

Pardon ama asıl salaklık ve cehalet 400 küsür tlye henüz teknolojisi oturmamış IPS monitör almak :)

"AOC International (Europe) B.V, Avrupa içinde satılan AOC LCD monitörleri için, tüketicinin ürünü satın aldığı orjinal tarihten itibaren üç (3) yıllık bir süre boyunca bu üründe oluşabilecek malzeme ve işçilik hatalarını garanti kapsamı altına alacağını taahhüt eder. Bu süre boyunca, AOC International (Europe) B.V., tercihine bağlı olarak, ya hatalı ürünü yeni veya yenilenmiş parçalarla tamir edecek, ya da *ile işaretli aşağıda belirtilmiş haller dışında ücretsiz olarak yeni ya da onarılmış bir ürünle değiştirecektir."

IPS panel sanki bu yıl çıkmış gibi bahsetmeniz komik monitörden anlamadığınız kesinlikle belli

IPS panelde ayrıca piksel hatası bulunmaz IPS panel çıkalı yıllar oluyor 500 tl ye IPS satılırken 400 tlye TN panel enayiliktir

IPS panel oturmamışsa TN panel ne demeli = çöp teknolojisi

Dell U2312HM vs SAMSUNG 2333HD
    http://www.youtube.com/watch?v=mt7_xbdWaE4&feature=related

hangi monitör(acil)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yenerbalcı -- 20 Mart 2012; 10:23:04 >

• quote:

Orijinalden alıntı: yenerbalcı

quote:

Samsung'un bahsettiğiniz modelinde ciddi sorunlar mevcut. Bu forumlarda yazılanları okuyun.

IPS panel sanki bu yıl çıkmış gibi bahsetmeniz komik monitörden anlamadığınız kesinlikle belli

IPS panelde ayrıca piksel hatası bulunmaz IPS panel çıkalı yıllar oluyor 500 tl ye IPS satılırken 400 tlye TN panel enayiliktir

hangi monitör(acil)

Umm... Sizin yazılanları okumadan yorum yapma ve fikrisabit bir ruh halinizde olduğunuz ortada...

BURADA KİMSE IPS'in ÜST SEVİYE MODELLERİNİ ELEŞTİRMİYOR. BU BİİİR...

YAZDIĞIM YAZIDA IPS TEKNOLOJİSİNE SAHİP GİRİŞ SEVİYESİNDE MODELLERİ ELEŞTİRİLİYOR BU İKİİİ....

YAZIDA DA DİLE GETİRDİĞİM ÜZERE "Bu fiyat aralığında IPS teknolojisi henüz oturmadı. Uzak durun"

Bir de bişey soracağım: HANGİ FİRMA İÇİN ÇALIŞIYORSUNUZ? ve 400 - 500 TLLİK IPS MONİTÖRLERDEN ALIP DENEDİNİZ Mİ?

Bu soruma seviyenizi daha da düşürmeden adam gibi cevap verirseniz sevineceğim...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yenerbalcı

quote:

hangi monitör(acil)

Umm... Sizin yazılanları okumadan yorum yapma ve fikrisabit bir ruh halinizde olduğunuz ortada...

BURADA KİMSE IPS'in ÜST SEVİYE MODELLERİNİ ELEŞTİRMİYOR. BU BİİİR...

YAZDIĞIM YAZIDA IPS TEKNOLOJİSİNE SAHİP GİRİŞ SEVİYESİNDE MODELLERİ ELEŞTİRİLİYOR BU İKİİİ....

YAZIDA DA DİLE GETİRDİĞİM ÜZERE "Bu fiyat aralığında IPS teknolojisi henüz oturmadı. Uzak durun"

Bir de bişey soracağım: HANGİ FİRMA İÇİN ÇALIŞIYORSUNUZ? ve 400 - 500 TLLİK IPS MONİTÖRLERDEN ALIP DENEDİNİZ Mİ?

Bu soruma seviyenizi daha da düşürmeden adam gibi cevap verirseniz sevineceğim...

DELL 23" U2312HM 550 TL
    http://www.dell-satis.com/UrunDetay.aspx?Kod=DELL-U2312HM-STK
    http://www.dell.com/ed/business/p/dell-u2312h/pd

• Cevap için teşekkürler...

Birşeyi merak ettim.

LG IPS 226V, LG IPS 225 ve ASUS ML229H modellerinin önemli bir bölümünde rahatsız edici seviyede backlight bleeding sıkıntısı yaşandığı malum...

Sizin IPS monitörde bu sıkıntı az da olsa mevcut mudur?

Eğer yoksa gidip ondan da almayı düşünüyorum.
  • yardımlarınız için çok teşekkürler arkadaşlar
  • quote:

Cevap için teşekkürler...

Birşeyi merak ettim.

LG IPS 226V, LG IPS 225 ve ASUS ML229H modellerinin önemli bir bölümünde rahatsız edici seviyede backlight bleeding sıkıntısı yaşandığı malum...

Sizin IPS monitörde bu sıkıntı az da olsa mevcut mudur?

Eğer yoksa gidip ondan da almayı düşünüyorum.

Merhaba

Bugün lg ips236v-pn veya asus ml239h IPS panel monitör almak istesem, bana her ikisinde de ciddi anlamda ''BACKLIGHT BLEEDING'' sorunu yaşayacağımın garantisini veriyor musunuz?

Acaba bu monitörleri alıp memnun kalan yok mu? Varsa onları görmezden mi gelmemiz gerekiyor?

''Hepsinde ciddi miktarda BACKLIGHT BLEEDING (kenarlardan ışık sızması) sorunu var ve aldığınıza pişman oluyorsunuz, rahatsız ediyor.'' yargısı biraz iddaalı değil mi? Birkaç LG alıp bu sorunu yaşamanız bu denli kesin hüküm vermenizi gerektiriyor mu?

• Aşağıdaki görüntüler iade ettiğim LG IPS 236V ve LG IPS 225 adlı monitörlere ait...

Monitör olayı çok subjektif (kişiye özel) bir olay, doğru ancak bu kadar kalitesiz mal üretilmesi ve bizlere satılmasını benim içim kaldırmıyor.

Haa kimi arkadaşların monitörlerinde böyle anormallikle olmayabilir. Ancak dünyanın dört bir yanında aynı sorundan muzdarip binlerce insan var. Google ile araştırabilirsiniz.

Bu forumun amacı ne? İnsanların donanımla ilgili tecrübelerini paylaşması...

Ben de onu yapıyorum ki insanlar gidip bilinçli alışveriş yapsın, benim gibi vakit kaybetmesin.

hangi monitör(acil)

hangi monitör(acil)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.