Şimdi Ara

Hangi Marka KASA Kullanıyorsunuz ? (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
240
Cevap
3
Favori
8.223
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki

Hangi Marka KASA Kullanıyorsunuz ?

(En Son Oy Tarihi: 8.12.2022)
Giriş
  • cooler master mastercase pro 5 kullanıyorum. Ön tarafta rgb desteği olmadığı için değiştirmeyi düşünüyorum. Bir sonraki kasam kesinlikle corsair icue 465x olacak
  • Aerocool Xpredator

• Türkiye'nin yarısının kullandığı Zalman Z3 Plus.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Aerocool Project 7 P7-C1 Pro
    https://aerocool.io/product/p7-c1-tempered-glass/
    https://www.hepsiburada.com/aerocool-p7-c1-pro-3-adet-rgb-led-fanli-full-cam-yan-panelli-usb-3-0-oyuncu-kasasi-ae-p7c1-pro-p-HBV000007EPW6?magaza=Hepsiburada

ama sıkıldım.

fazsız ve kontrolcusuz tek egzoz fanlı olarak yakında satışa çıkartıcağım 2 ci elde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SaLVaToRe_V -- 15 Haziran 2020; 1:0:18 >

• CORSAIR OBSIDIAN 800D kullanıyorum hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SakuraiTomoki

Dark Sub Zero 3 yıldır kullanıyorum çok memnunum.Yaştan olsa gerek biraz eski kafalıyım galiba kasamı içinin görünmesini yada rgb'li olmasını sevmiyorum.

içi artık tırt kalmış olduğundan olmasın. :)
  • Thermaltake v71

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ravalond kullanıcısına yanıt
    Ben psulu olanını almıştım. İl gelende psuda tıkırtı sanki fan biyere çarpıyormuş gibi ses geliyordu. Ön fanlar uğultu yapıyordu ön taraftaki sacı titretiyordu zırıltı yapıyordu. Sonradan gelen kasada da psu fanı sessizdi ama egzos fanı uçak gibi ses yapıyordu söküp attım. Ön taraftaki fanlar yeni gelen kasada da ugultulu çalışıyor. Kasa kablolama açısından falan çok iyi ama malesef bence cooler master fanları kronik sorunlu.
    Onceki kasam neredeyse sıfır ses ile çalıştığı için (nzxt tempest ) bu kasa bana hayli gürültülü geldi. Açıkcası pişman oldum aldığıma

• quote:

Orijinalden alıntı: forvet09

içi artık tırt kalmış olduğundan olmasın. :)

Alıntıları Göster
    Bir ramlarım tırt onun dışındaki parçalar imzamda görünüyor zaten eğer onlara da tırt diyorsan bilemem fakat tırt olduklarını düşünmüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: SakuraiTomoki

Bir ramlarım tırt onun dışındaki parçalar imzamda görünüyor zaten eğer onlara da tırt diyorsan bilemem fakat tırt olduklarını düşünmüyorum.

Alıntıları Göster
    çok alıngansın. gül geç.
  • forvet09 kullanıcısına yanıt
    Alınmadım merak etme böyle şeylere alınmam :) Bu arada hakikaten bir sistemde diskotek gibi rgb bulunmasından hoşlanmıyorum onun için şeffaf kapaklı bir kasa tercih etmedim zevkler ve renkler tartışılmaz tabiki :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Light of Galadriel

Oha tam 11 HDD yeri var tam arşivlik makina bu sleeper PC dedikleri pcler için ideal böyle bol HDD yeri olan kullanışlı kasaları çok seviyorum içine yeni nesil ryzen 3900x-3950x olcak birde 2080 Super 64-128 gb ram ile tadından yenmez falan yıllarca götürür valla ama bu dolar kuruyla hayal ancak :(
    Tüm ailenin, yakın çevrenin pc işlerini ben yapıyorum. Oradan buradan çıkan HDD'leri bağladığım bir dönem vardı. Ofiste HDD ihtiyacı az. SSD'ye geçiriyorum ofisi. Ofisten çıkan 1tb disk elimde. Arkadaştan elime geçmiş 1tb disk, kuzenden 500gb. Gibi gibi...

Bir ara bilgisayarda 6 HDD, 2 SSD, 1 bluray rom takılı idi. Zamanla bozulanı söktüm. Allahtan lank diye bozulmadı. Takılma sesleri ile ara ara HDD sapıtır da su koyacağını anlarsın ya, öyle bozuldu. NAS aldım. NAS'a yedekledim. Bozuldukça hdd'leri attım. Bugün 1 SSD, 1HDD takılı. 3tb NAS var ev ağına bağlı. Bir de external 1.5 tb bir usb disk var. Kabalama 6tb disk yetiyor. Bilgisayarda sadece bir SSD bir HDD duruyor. Tek PSU var. Tek ekran kartı. An itibari ile su soğutma da kullanmıyorum, çünkü hava soğutma gayet yeterli benim işlemci ve ekran kartı için. Dolayısı ile kasanın içi şu anda çift kale maç yapmaya müsait.

Ses sorunum yok. PC çalışma odasında duruyor. Masaüstü işlemlerde fanları dibine kadar kısıyorum. Hayal meyal ses geliyor. Güç lazım olursa fanlara abanıyorum. Ses artıyor. Ama ya render alıyorumdur, ya oyun oynuyorumdur. Oyun oynuyorsam zaten kulağımda kulaklık oluyor. Bana ne sesten?

Bu kasanın bütün olayı esneklik. Bir gün lazım olursa su soğutma yapıştırırım. Belki gene bir sürü yerden HDD gelir, takarım. Belki ekran kartı bulurum aynısından ucuza. Bir tane daha alırım. PSU gücü yetersi kalır belki bir gün, ikincisini alta saplarım. Yıllar geçer, PSU gücüne ihtiyacım kalmaz, tekrar tek PSU'ya düşerim. Oyna oyna dur. Orasını burasını delmeye çekinmem, korkmam. Çünkü sonuçta 200 liralık kasa. Gerekirse gözükmeyecek yerlerini cayır cayır keserim. Sonra o deliğe ihtiyacım kalmazsa bir parça keser orayı kaparım. Veya ne keseceğim, 3d printer'da basım. Süper esnek meret. 20 yıl daha kullanırım derken dalga geçmiyorum. İsterlerse ATX standardını değiştirsinler, vida delikleri falan kaysın. Anakart altına bir aparat basarım 3d printerda, kullanmaya devam ederim.

Bu arada, kasanın ön panelindeki (11 adet DVD yuvasının olduğu bölüm) kapaklar delikli. Arkalarında sünger var. İstediğim yere istediğim fanı takabilirim. HDD önlerinde fan var bende zaten.

Yan kapak panelinde dev bir ızgara var. 38cm çapında. Ortasına cücük kadar 8cm fan yuvası koymuşlar. Yeterince ince bir 25-30-35-40cm fan bulabilirsem, oraya da fan takabilirim. Yıllar önce bir tane denedim. Kalın geldi, ekran kartı ile kapak arasında sıkıştı. Birazcık daha incesi çıkarsa bir gün, oraya dev fan yabıştırabilirim.

• PanikAtak kullanıcısına yanıt
    bu kasayı çok begeniyorum ama tek eksi yönü psunun kabak gibi ortada olması üst düzey bir kasa yapıyorsun bir psu cover koymak bu kadar zor olmamalı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hdmaniac -- 11 Haziran 2020; 14:22:24 >
  • Ben corsair 110r kullanıyorum. Kapsamda rgb temalı hiç bir şey yok. İlk başta wraith prism rgb vardı biraz aydınlanıyor. Şimdi dark rock slim takınca hepten karardı. 2 tane önde artic p14 intake, 1 tane p14 üstte 1 tane arkada mevcut kasaya gelen. İçeriye led şerit almayı planlıyorum. Memnunum diyebilirim

•  Hangi Marka KASA Kullanıyorsunuz ?
    Xpg invader f/p olarak öneririm 580 liraya aldım havalandırması güzel şasi olarak Fsp cmt 510 vardı bende onunla aynı şasiye sahip birde thermaltake nin bir modeli vardı ondada aynı şasi vardı. Coguar panzer de aynı şasiyi kullanıyor alacaklara tavsiye ederim.
    İçinden iki tane pwm bağlantıya sahip fanla geliyor ben onları düz bağladım arkadakiler xigmatek kumandalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kaos_3492 -- 11 Haziran 2020; 15:23:40 >

• kasa gibi kasa.

• MSI MAG VAMPIRIC 010M

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: PanikAtak

Thermaltake v71
    Soğutucu hortumundakiler haribo mu, itiraf edin?

İyiymiş.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.