Şimdi Ara

Hangi marka güç kaynağını (PSU) kullanıyorsunuz ? Anket ! (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
427
Cevap
5
Favori
16.014
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
59 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki

Hangi marka güç kaynağını (PSU) kullanıyorsunuz ? Anket !

(En Son Oy Tarihi: 21.1.2024)
Giriş

Orijinalden alıntı: VoicesOfTheDead

Be Quiet! BN284 Straight Power 11 850W 80+Gold modeline geçtim 2 gün önce, 8+8 pinli vga güç kablosu psuya oturmuyordu iki 8 pini ayrı bağlamam gerekti kendilerine mail attım bu konuda onun dışında memnunum.

Takma aşamasında herhangi bir yanlışlık olmadığını düşünerek; elinizdeki üründe veya kabloda fabrika çıkışlı bi' sıkıntı olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: REDSTONE

Takma aşamasında herhangi bir yanlışlık olmadığını düşünerek; elinizdeki üründe veya kabloda fabrika çıkışlı bi' sıkıntı olabilir.

Alıntıları Göster
    Diğer kabloların hepsi oturdu kabloda sıkıntı var sanırım 3 farklı çıkış vardı hepsinde denedim maile dönüş yapmışlar fotoğraf istemişler sanırım yenisini göndericekler.
    Evet 1ve3. slotu önermişler birden fazla kablo için o şekilde taktım.@LEON-X

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VoicesOfTheDead -- 8 Temmuz 2020; 23:42:1 >

• quote:

Orijinalden alıntı: VoicesOfTheDead

Diğer kabloların hepsi oturdu kabloda sıkıntı var sanırım 3 farklı çıkış vardı hepsinde denedim maile dönüş yapmışlar fotoğraf istemişler sanırım yenisini göndericekler.
    Evet 1ve3. slotu önermişler birden fazla kablo için o şekilde taktım.@LEON-X

Alıntıları Göster
    Dediğim ihtimallerden birisi olan kablo bazlı sıkıntı var o zaman. Süreç hakkında bu konu üzerinden paylaşım yapıyor olursanız, diğer arkadaşlara da yardımı dokunuyor olacaktır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Son aldığım cevap bu oldu supporttan.
     Hangi marka güç kaynağını (PSU) kullanıyorsunuz ? Anket !
  • Corsair ax850. 7-8 sene oldu. Hâlâ süper sessiz. Şimdi bunun abisi çıkmış ax850 titanium olan. Geçersem ona geçerim ama şu ekonomik şartlarda boşuna masrafa girmek istemediğimden bu efsane ile yola devam ediyorum. Zaten seasonic üretimi olan high end psular bir de corsair tarafından elden geçirilince kalitesiz bir şey çıkma ihtimali çok düşük oluyor. Psu alırken en çok dikkat edilmesi gerekme kısım sessizliktir. Düşük güç tüketiminde fanların durması vs. Bunlara alırken dikkat edin. Kısacası seasonic bu işin bana göre en tepesindeki firmadır. Bir çok kişi corsair aldığını sanıyor ama aslında kullandıkları ürün seasonic üretimidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defaulticus -- 12 Temmuz 2020; 6:59:41 >
  • Kesinlikle Erdi kardeşim katılıyorum yazdıklarına, teşekkür ederim katılımın için de...

Corsair'de kendi markasını kötü olmaması için gerekli ar-ge'yi yapıyordur, iyi bir üretici ile de anlaşması var ancak satış sonrası hizmet konusunda Corsair'de TR'de artık zayıf kalmaya başladı, mağdur olanlar var maalesef, Seasonic tarafında da getiren firma belli isim vermeyim ama sırf bu yüzden bu markayı almayan çok kişi de var.
  • Yeni yani yedek kablo göndereceklerini belirtmişler, bu da iyi bir şey
  • LEON-X kullanıcısına yanıt
    Ne demek LEON-X forumdaşım. Bildiğim kadarıyla bir şeyler yazdım. Haklisiniz tabii o konuları tam bilemiyorum. Biliyorsunuz tr şartlarında garantilere bakan firmalar çoğu ürünleri kullanıcı hatası deyip geri gönderiyorlar. Tr de ben satış sonrası hizmet diye bir şey ne yazık ki görmedim duymadım. O sebeple çoğu ürünü garantisiz daha ucuza almaya bakıyorum artık. Garantili aldığımdaysa garantisi yokmuş gibi dikkatli özenli kullanmaya çalışıyorum çünkü trde aslında ürünümün garantisi var ama yok:). Zaten kaliteli bir psu aldığınızda kompresör ile de belirli aralıklarla temizleme yaptığınızda pek garantiyle işiniz olmuyor. Ama kronik sorunlu ürünlere denk gelince illa garantiye iş düşüyor tabii. Bu arada garanti ile işinizin olabileceği bir ürünün kutusunu vs sini saklamak bir avantaj olabiliyor. Güzel temizlemesini yapıp ürünü orjinal kutusunda göndermek oradaki elemanların gözünde artı puan almanıza ve ürün için alacakları kararlarının değişmesine yardımcı oluyor. Forumdaşlarımın bilgisine.

Hazır sizi yakalamışken size de sormak isterim normal kullanıcı olarak ax850 golddan titanium olanına geçmek sizce mantıklı olur mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defaulticus -- 12 Temmuz 2020; 11:50:57 >

• Kullanmış olduğun psu gittiği kadar gitsin bence oldukça iyi üretimli ve yabancı incelemeler de güzel sonuçlara imza atmış bir psu.

Titanium'a bakarsak eğer tespitlerim şu şekilde oldu;

- 10 yıl garanti (Gold 7 yıl)
    - Full yükte neredeyse 1000w'a kadar güç sağlama (Testlere göre)
    - Yüksek verimlilik ve voltaj dalgalanmaları sıfır seviyesinde, Gold modelinde %5 civarı 3.3v düşük/dengesiz voltaj tespiti yapılmış (çok sıkıntılı mı değil gibi)
    - Birinci sınıf kapasitörler ile üretilmiş (Nippon, Chemi Con)
    - Kullanılan fan 0.22A uzun ömürlü, sessiz ve dinamik rulmanlı (Gold olan da 0.19A Sanyo Denki)
    - Gold modeline göre fazladan 2-3 adet daha mofset soğutmasına sahip, toplamda sanırım 5-6 civarı pasif soğutma bloğu var.
    - Pcb üzerindeki lehimlemeler son derece temiz ve üst kalite.
    - Fazladan korumaları var; OTP (Over Temperature Protection) ve OPP (Over Power Protection)

* Over Temperature Protection: Psu'nun güvenli çalışma sıcaklığını aştığı durumlarda güç kaynağını kapatır.
    * Over Power Protection: Ana şebekeden gelen aşırı güç çıkışından kaynaklanan hasarı önler.

Uygun bir fiyat vs. denk gelirse alınabilir o da ömürlük gibi baya uzun süre gider.

• quote:

Orijinalden alıntı: LEON-X

Kullanmış olduğun psu gittiği kadar gitsin bence oldukça iyi üretimli ve yabancı incelemeler de güzel sonuçlara imza atmış bir psu.

Titanium'a bakarsak eğer tespitlerim şu şekilde oldu;

- 10 yıl garanti (Gold 7 yıl)
    - Full yükte neredeyse 1000w'a kadar güç sağlama (Testlere göre)
    - Yüksek verimlilik ve voltaj dalgalanmaları sıfır seviyesinde, Gold modelinde %5 civarı 3.3v düşük/dengesiz voltaj tespiti yapılmış (çok sıkıntılı mı değil gibi)
    - Birinci sınıf kapasitörler ile üretilmiş (Nippon, Chemi Con)
    - Kullanılan fan 0.22A uzun ömürlü, sessiz ve dinamik rulmanlı (Gold olan da 0.19A Sanyo Denki)
    - Gold modeline göre fazladan 2-3 adet daha mofset soğutmasına sahip, toplamda sanırım 5-6 civarı pasif soğutma bloğu var.
    - Pcb üzerindeki lehimlemeler son derece temiz ve üst kalite.
    - Fazladan korumaları var; OTP (Over Temperature Protection) ve OPP (Over Power Protection)

* Over Temperature Protection: Psu'nun güvenli çalışma sıcaklığını aştığı durumlarda güç kaynağını kapatır.
    * Over Power Protection: Ana şebekeden gelen aşırı güç çıkışından kaynaklanan hasarı önler.

Uygun bir fiyat vs. denk gelirse alınabilir o da ömürlük gibi baya uzun süre gider.

Bu güzel karşılaştırmalı mesajınız için teşekkür ederim. Ya şu aşağıdaki link ile ya da amazondan alacaktım. Zaten başka bir yerde yok ürün. Malum ekonomik sebeplerden dolayı bu ürün satılmaz diye düşünüp nakliyesi ile uğraşmak istememiş firmalar herhalde. Bu ürüne bu kadar verip eldekini 500-1000tl arasına satmak biraz koyacak gibi sanki ama bilemedim
    https://urun.n11.com/guc-kaynagi/corsair-ax850-850w-atx-80-titanium-guc-kaynagi-cp-9020151-eu-tam-P428766222

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defaulticus -- 12 Temmuz 2020; 12:44:29 >

• cougarin psular nasi gencler? xtc modelleri japon kapasitor denen modeller hakkina bilgisi olanvar mi kagit ustunde cok iyi ama.
  • Söylediklerinde haklısın kardeşim ama dediğim gibi gittiği kadar kullan bence, yok paraya da elinden çıkarma Gold psu'nu, sonuçta Corsair Titanium olmaz, başka marka ürüne bakarsın o ara bir kaybın olmaz, sonuçta sürekli bir şeyler çıkıyor malum
  • quote:

Orijinalden alıntı: top4ltilki

cougarin psular nasi gencler? xtc modelleri japon kapasitor denen modeller hakkina bilgisi olanvar mi kagit ustunde cok iyi ama.
    Sıkıntı olmaz.
  • Cougar'da kalitelidir, mesela şu ürününü güvenilir sitelerden biri olan incelemiş;

http://www.jonnyguru.com/blog/2018/04/09/cougar-gx-f-750w-power-supply/

Hangi modelini alacağınız önemli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: defaulticus

Bu güzel karşılaştırmalı mesajınız için teşekkür ederim. Ya şu aşağıdaki link ile ya da amazondan alacaktım. Zaten başka bir yerde yok ürün. Malum ekonomik sebeplerden dolayı bu ürün satılmaz diye düşünüp nakliyesi ile uğraşmak istememiş firmalar herhalde. Bu ürüne bu kadar verip eldekini 500-1000tl arasına satmak biraz koyacak gibi sanki ama bilemedim
    https://urun.n11.com/guc-kaynagi/corsair-ax850-850w-atx-80-titanium-guc-kaynagi-cp-9020151-eu-tam-P428766222
    @LEON-X Nihat abime katılıyorum. Akabinde Titanium bir model olsa da fiyatı gördükten sonra bir kez daha katılıyorum.

Daha önceki günlerde de dile getirmiştim. PSU pazarı cidden ne olmuş böyle yahu!?

• Aynen katılıyorum sadece psu pazarı da değil kardeşim, tüm bileşenler için geçerli bu dengesizlik...

RGB olayı yüzünden teneke markalar bile kendini bir şey sanıp kasaya 3-4 tane ledli fan takınca fiyatını üst seviye markalara yakın yapmışlar, yani tek tek yazmaya gerek yok o markalar belli zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LEON-X

Aynen katılıyorum sadece psu pazarı da değil kardeşim, tüm bileşenler için geçerli bu dengesizlik...

RGB olayı yüzünden teneke markalar bile kendini bir şey sanıp kasaya 3-4 tane ledli fan takınca fiyatını üst seviye markalara yakın yapmışlar, yani tek tek yazmaya gerek yok o markalar belli zaten.
    Abi dediğine katılmakla beraber, PSU pazarı için bence bi' antrparantez açmamız elzem. Haklısın diğer bileşenler de oldukça arttı ama PSU ve bi' miktar da kasalar tamamen saçmalamış durumdalar. Ham madde, lojistik vs. vs. birçok durumla da alakası vardır tabii. Haliyle ülkemizin durumu da malum.
    REDSTONE kullanıcısına yanıt
    İki forumdaşıma da teşekkür ederim. O zaman gittiği yere kadar kullanıyorum. Hafx de duruyor hala kullanıyorum. Bu ikili beni gömecek gibi Normalde başka bir parça olsa diğerlerine etki etmese değiştirmem de psu olunca bozulması durumunda diğer parçaları tehlikeye atmak istemediğimden değiştirmek istemiştim. Ama üstatlar kullan diyorsa kullanmaya devam.

• quote:

Orijinalden alıntı: defaulticus

İki forumdaşıma da teşekkür ederim. O zaman gittiği yere kadar kullanıyorum. Hafx de duruyor hala kullanıyorum. Bu ikili beni gömecek gibi Normalde başka bir parça olsa diğerlerine etki etmese değiştirmem de psu olunca bozulması durumunda diğer parçaları tehlikeye atmak istemediğimden değiştirmek istemiştim. Ama üstatlar kullan diyorsa kullanmaya devam.
    Biz teşekkür ederiz. Öyle bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum ama olur da bozulursa bile; aktif korumaları sayesinde sistemi tehlikeye atacağını düşünmüyorum.

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.